lumière, bir alıntı ekledi.
1 saat önce

Shakespeare/Kral Lear
“Hatırlıyor musun Cordelia?
Çok, çok eski zamanlar,
Üç günden fazla küs olmak günahtır, derdin.
Ya üç gün geçmedi aradan ya da sen bana küsmedin.”

Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 131)Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 131)
lumière, bir alıntı ekledi.
18 May 23:56

•Unutulma Telaşı
Israrla onun seni unutmasından korktuğunu söyledin. Seni hiç unutmaması, hep sevmesi, onun dünyasında devamlı bir varlık kazanma talebindi. Bu da faniliğine, bir gün bitişine karşı bir nevi ilacın veya savunmandı.

Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 43)Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 43)
lumière, bir alıntı ekledi.
17 May 18:00

Uzun uzun düşünmeli insan: Seviyorum derken, ne kadar onu sevdiğini, ne kadar ondaki menfaatini.

Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 50)Evlilikler Yalnızlıklar Umutlar, Mustafa Ulusoy (Sayfa 50)
Melike Akyıldız, Aynalar Koridorunda Aşk'ı inceledi.
 15 May 08:39 · Kitabı okudu · 7 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bir psikoloğun terapi seanslarından yola çıkarak psikolojik tahliller yapmaktadır.İnsanların iç acılarını varoluşsal sorular ile yönlendiren, kendi acılarınızı bulduğunuz kaliteli bir kitap.

Tuğba Büyüksaraç, Nietzsche ve Babaannem'i inceledi.
15 May 08:14 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Telaş ettiklerimize öyle bağlanıp kalmışız ki güzellikleri görmeye dermanımız kalmamış.Şikayet etmek dilimizde öyle güzel yerleşmiş ki şükretmeye yer açamamışız.Önce sahip olduğumuz güzellikleri fark edelim.Sonra elimizden tutan bir bahar olsun.Şu kısacık ömrü kendi elimizle felakete çevirmeyelim.

İgnore, bir alıntı ekledi.
14 May 12:07 · Kitabı okuyor

Hayatımızı en temel acısı ne ölümdü ne de ayrılık. Hayatı cehenneme çeviren sonsuz ayrılık fikriydi. Bazı insanlar ölümle gelen ayrılığın geçici olduğuna inanırken, bazıları bunu sonsuz bir ayrılık olarak gördüler.

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 268 - Kapı Yayınları)Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 268 - Kapı Yayınları)
İgnore, bir alıntı ekledi.
14 May 12:05 · Kitabı okuyor

Not: Ne tuhaf. Ayarlanmiş başka bir seansımiz yok. Ama baksana, mektubu görüşmek üzere diyerek bitirdim. Güzel bir cümle şu görüşmek üzere. Hem bir ayrıliğı ima ediyor hem de tekrar buluşma arzusunu . Ne tümüyle iyimser ne tümüyle kötümser . İkisini de içinde barındiran bir ifade. Ölüm gibi.

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 255 - Kapı Yayınları)Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 255 - Kapı Yayınları)
İgnore, bir alıntı ekledi.
14 May 11:55 · Kitabı okuyor

Acziyetimi görmek, benliğime daha doğrusu narsistleşmiş benliğime darbeler indiriyordu. Aslında darbe marbe indirmesine gerek yoktu. Çünkü hepimiz etten kemikten insanlardık ve nihai yazgımız ölümdü.

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 252 - Kapı Yayınları)Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 252 - Kapı Yayınları)
İgnore, bir alıntı ekledi.
14 May 11:52 · Kitabı okuyor

"Her anım akip gidiyor, belli belirsiz de olsa farkındayım bunun ve bu farkındalık beni dehşete düşürüyor. Hikäyemin sonsuz kalıcı olmasını istiyorum fakat içimi derin bir işe yaramama hissi kaplıyor, yaptığım işler, kazandığım başarılar hiçleşiyor Önüme katacağım bir şey yok. Bu sefer muhayyileme başvuruyorum. Çok uzun yllar boyunca herkesin hayatında iz bırakacak önemli bir iş yaptığımı , böylelikle kalıcı olacağımı düşünüp işe yarama duygumu orada tatmin etmeye çalışıyorum.

Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 244 - Kapı Yayınları)Giderken Bana Bir Şeyler Söyle, Mustafa Ulusoy (Sayfa 244 - Kapı Yayınları)