Giriş Yap

Mustafa Ulusoy

Yazar
8.5
2.478 Kişi
10,4bin
Okunma
750
Beğeni
24bin
Gösterim
Reklam
·
Reklamlar hakkında

Hakkında

1965 yılında Sungurlu'da doğdu. Temel eğitimini Sungurlu'da, lise öğrenimini Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi'nde tamamladı. 1982'de girdiği İÜ Çapa Tıp Fakültesini 1988' de bitirdi. 1993 yılında psikiyatri uzmanı oldu. 1999 yılından beri, kendi ofisinde terapilerini sürdürmektedir. Mustafa Ulusoy'un temel çalışma alanı Kognitif ve Varoluşçu Psikoterapilerdir. Çeşitli dergilerde deneme yazıları yayınlanan Ulusoy'un ulusal ve uluslararası kongrelere sunduğu, özellikle kognitif psikoterapiyle ilgili bir dizi mesleki çalışması vardır. Ülke içinde ve dışında, psikiyatri dergilerinde makaleleri yayınlanmıştır. Nietzsche ve Babaannem ve Yakınlık adlı iki deneme kitabının, Ay Terapisi isimli öykü kitabının ve aşk konusunda farklı açılımlarıyla adından söz ettiren insanın temel acıları üçlemesinin ilki Aynalar Koridorunda Aşk isimli romanın yazarıdır. Mustafa Ulusoy'un insanın temel acıları üçlemesinin ikincisi olan Giderken Bana Bir Şeyler Söyle isimli romanı ise yazarın halen yayınlanmış son kitabıdır. Ulusoy editörlüğünü İbrahim Abu-Rabi'nin yaptığı ve Suny Press (State University of New York Press) tarafından Amerikada ingilizce olarak yayınlanan "Spiritual Dimensions of Bediuzzaman Said Nursi's Risale-i Nur" adlı kitabın yazarlarından biridir. Fotoğrafçılığa ve sinemaya özel ilgisi olan Mustafa Ulusoy TVNET de Film Şeridi isimli programın yapımcılığını ve sunuculuğunu sürdürmektedir. (Film şeridi programının videoları tvnet.tv.tr adresinden izlenebilmektedir) Amerika Psikiyatri Birliği (American Psychiatric Association) uluslar arası üyesidir. Mustafa Ulusoy, evli ve üç çocuk babasıdır ve İstanbul’da yaşamaktadır.
Unvan:
Türk Gazeteci, Psikiyatri Uzmanı ve Yazar
Doğum:
Sungurlu, Çorum, Türkiye, 1965
Reklam
·
Reklamlar hakkında

İncelemeler

Tümünü Gör
130 syf.
·
6 günde okudu
Dr. Mavi ile olan maceram çok dinlendirici, huzurlu aynı zamanda düşündürücü ve sorgulayıcı oldu benim için. Bu sebeple tüm kitap severlerin hayatına Dr. Mavi'nin uğraması gerektiğini düşünüyorum. :) Yazarımız
Mustafa Ulusoy
kitabında Dr. Mavi'nin terapi hikayelerinden bahsetmektedir. Dr. Mavi terapilerinde hastalarını yalnızlıklarıyla başbaşa kalmaya ve Ay'ı izlemelerini sağlayarak terapi etmeye çalışmaktadır. Kişi Ay ile yalnızlığında huzuru bularak dinlenmiş oluyor. Ay ile terapimizde Amaç Rabbimize yaklaşmak ve O'nun Ay'a tecelli eden güzelliklerinin farkına vararak şifa bulmamızdır. Yazar kitabında gökyüzünde yaratılmış olan güzellikleri zaman zaman Kur'an-i Kerim'deki Ayetlerden örnek vererek de okuyucuya anlatmıştır. Ay'a bakarak "Âlemlerin Rabbi olan Allah'ın şanı ne yücedir!" diyerek bir sonuca ulaşan kişinin, Ay terepisinin amacına ulaşmış ve şifa vesilesi olduğunu anlıyoruz. Doğada bize sıradan ve basit gibi görünen tüm güzelliklerin hepsinde Allah'ın bir tecellisinin yansıması olduğunu fark ettiren muhteşem bir kitap. Kitapta bahsedilen terapi hikayeleri çoğu insanın başına gelebilecek hikayelerdir. Fakat en çok dikkatimi çeken bu hikayelerin okuyucuda korkutucu veya ajitasyon etkisi yapmadan kullanılan üsluptur. Bu benim çok hoşuma gitmiştir. Velhasılıkelam hikayelerin tümünde Ay bir sembol olarak tüm güzelliklerin yaratıcısı olan Allah'ı hatırlatarak insan ruhuna şifa olup görevini tamamlamıştır. Bu güzel kitap ve yazarı hayatıma almama vesile olan arkadaşım 1000kitap.com/ultramixi bu güzel hediyesinden dolayı çok teşekkür ederim. :)) Bol istifadeli okumalar dilerim.
Ay Terapisi
8.2/10 · 1.511 okunma
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14