Semih K'in Kapak Resmi
Semih K tekrar paylaştı. 18 Mar 22:35
Nur-AL, bir alıntı ekledi.
28 Oca 2015

Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat herşeye bedeldir.

Özdemir AsafÖzdemir Asaf
Semih K tekrar paylaştı. 18 Mar 22:29
Nurhan Işkın, bir alıntı ekledi.
21 Eyl 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Artık beni kimse yalnız bırakamaz.

Çiçek Senfonisi, Özdemir Asaf (Sayfa 101)Çiçek Senfonisi, Özdemir Asaf (Sayfa 101)
Semih K tekrar paylaştı. 18 Mar 17:48
Semih, bir alıntı ekledi.
17 Mar 18:26 · Kitabı okudu · İnceledi · 9/10 puan

İnsanlar birbirleriyle yürüyor ve birbirleriyle konuşuyor ve birbirleriyle yatıyor ve birbirlerini tanımıyorlar. İnsanlar birbirlerini tanısalardı, birbirleriyle yürümez, birbirleriyle konuşmaz, birbirleriyle yatmazlardı. Sen kendini tanıyor musun? diye soruyorum kendime sık sık.

Sarsıntı, Thomas Bernhard (YKY)Sarsıntı, Thomas Bernhard (YKY)

Veteriner Fakültesi
Veteriner Fakültesi tercih etmek isteyen arkadaşların sormak istediği soruları bu gönderi altında cevaplayabilirim. Bunu eğlence amaçlı yazmıştım ama gayet gerçekçi oldu yine de :)
http://vetolution.blogspot.com.tr/...ltesi-okunur-mu.html

Mustafa Kemal Atatürk'ün Bursa Nutku
"Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, "Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir" diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek; 'Demek adliyeyi ıslah etmek, rejime göre düzenlemek lazım.' diyecek.

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, "ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir."

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği

Semih K tekrar paylaştı. 17 Oca 00:55
Ferah, bir alıntı ekledi.
30 Oca 2015

''Palto giymeye üşenirken bu koca dünyayı sırtımda nasıl taşırım ben? İçinde bulunduğum durumu kimseye anlatamam. Sen de anlamazsın Ben bile anlamıyorum ki başkasına nasıl anlatırım?"

Milena'ya Mektuplar, Franz KafkaMilena'ya Mektuplar, Franz Kafka