1000Kitap Logosu
Nazlı Gül
TAKİP ET
Nazlı Gül
@nzll_
272 okur puanı
28 Oca 2019 tarihinde katıldı.
3
Kitap
1
İnceleme
149
Alıntı
448
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Yüreğinde; nice baharlar saklı, kadınım ben. Yüzümde beliren çizgilere inat. Saçlarıma düşen beyazlara inat, Giyindiğim siyahlara inat. İyi niyetimden kaybetmelerime inat. Değer verdiğimden, kırgınlıklarıma inat. Yoruldu, yıprandı, sustu diyenlere inat. Hâlâ yüreğim bahar, Hâlâ yüreğim güçlü ve direngen. Yaşadığım kışlara inat...
21
Nazlı Gül
tekrar paylaştı.
Dikkat Edelim
yetimhane diye bir şey yok yetiştirme yurdu var çocuk yurdu var ! sadece yetimler değil ailesi tarafından dışlanan bakılmayan istismara uğrayanlar da orada kalıyor yetiştiriliyor .. birisine evlatlık alma demeyeceksin böyle bir şey söyleyeceksen evlat edinme diyeceksin ! çocuklar meta değildir alınıp satılamaz ! kimsesiz çocuk diye bir şey yok devlet korumasındaki çocuk var ! hiçbir çocuk kimsesiz değildir , olamaz ! çocuk esirgeme kurumu diye bir şey yok sene 2011 de bu kaldırıldı onun yerine yetiştirme yurdu çocuk yurdu var ! gerçek annesi babası değil demeyeceksin biyolojik anne baba diyeceksin ! tüm anneler çocuklarını karınlarından doğurmaz bazıları kalpten doğurur , koruyucu anne babalar da biyolojik anneler kadar gerçektir .. korunmaya muhtaç çocuk diye bir şey yok koruma altına alınan çocuk var ! bir çocuk korunmaya muhtaç değildir korunmak onun doğal hakkıdır ! çocuk "alma" çocuk "verme" diye bir şey yok ! çocuk edinme var ! marketten ürün mü alıyorsun ? evlatlık diye bir şey yok . her çocuk ailenin bir bireyidir , onu ailenin bir bireyi olarak görmeyen dışlayan kişiler vardır . yetiştirme yurtlarında çocuk yurtlarında çocukların %85 i yetim değil , öksüz değil .. bu çocukları da düşünerek konuşur isek kelimelerimizi ona göre ayarlar isek çok güzel olur ..
158
1.741
Nazlı Gül
tekrar paylaştı.
Nazlı Gül
bir alıntı ekledi.
Diyorsanız kesin sevdiceğinizdir :) kediniz de olabilir :)
"Galiba küçük bir çocuk gibi yakınımda gezinmesinden hoşlanıyor, gözden kaybolunca da derin bir endişe duyarak telaşla onu arıyordum"
1
16