• 304 syf.
  ·24 günde·Beğendi·7/10·
  Kitabı çok beğendim ve tavsiye edilecekler listeme dahil ettim.
  Bilimsel veriler vermesi ayrı bi arti zaten , çok dolu dolu bi kitapti bana çok artısı oldu.
  Çeviri bir kitap olmasi hasebiyle konu bütünlüğünde biraz dağınıklık, uzun cümleler, kendini tekrar etme vardı evet ama verdiği bilgiler çok önemli ve doyurucu olmasıyla bu eksikliklerini çok önemsemedim.
  Aslında çocuklarla çok konuşan bi toplum değiliz malesef , 'sonuçta o çocuk ne anlar bizim anlattiklarimizdan' diye düşünüyoruz ve hep bi susturma çabası .. Bu kitabı okuyunca ne kadar yanlış yaptığımızı farkettim.. herkese duyurmak istiyorum şimdi 'lütfen çocuklarınızla konuşun' diye, 'bu kitabı okuyun mutlaka' diye..
  Bi söz var ya hani "çocuklarınızın zeki olmasını istiyorsanız kitap okuyun daha da zeki olmalarını istiyorsanız daha fazla kitap okuyun" diye şimdi tam anlamıyla farkına vardım o sözün sade kitap okumak değilmiş iş, ağızdan çıkan kelimelermis önemli olan.
  Bebekçe konuşmayı doğru bulması da sevindirdi çünkü bn çok yaparım, önceki senelerde yine hatice Kübra tongarin kitabında bunun yapılmaması gerektiği yazıyordu ama bn karşı çıkmıştım katilmamistim doğru yapmışım onu öğrenmiş oldum
  3 K yöntemini beğendim ve daha bilinçli uyguluycam inşallah .

  Ebeveyn konuşmasının ya da konuşmamasının çocuğun hayatını bu denli etkileyeceğini asla tahmin etmezdim.
  O yüzden bu kitabı okumak çok büyük bi eksiğimi farketmemi sağladı ve iyi ki okudum dediğim bir kitap oldu.