Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Fakat Rothschildler için getto defteri kapanmıştı. Mayer Amschel ve oğulları kısa süre içinde Frankfurt, Londra, Paris, Napoli ve Viyana şubeleriyle 19. yüzyıl Avrupa'sının en büyük bankasının sahibi olmuşlardı..
Kibirli bir toprak ağası İngiliz savaş uçaklarının gölgesinde yeşillenen çayırlarını seyretsin, cam kürelerde kendini huşuyla izlesin ve Kahire'ye, Londra'ya. Paris'e yolculuk edebilsin diye yirmi bin insan cehennem azabı çekiyor.
"Eylül 1844'te, Friedrich Engels, birkaç günlüğüne Paris'e geldi ve bu tarihten sonra Marx'ın en yakın arkadaşı oldu. Her ikisi de, o dönemin Paris'teki devrimci grupların kaynaşma içindeki yaşantısında en etkin yerlerini aldılar, (o zamanlar...devamını okuSayfa 11 - Sol Yayınları
Araştırma-İnceleme
İki Şehrin Hikayesi
Bastille'de on sekiz yıl siyasi tutuklu olarak kaldıktan sonra, yaşlanan Doktor Manette nihayet serbest bırakılır ve Ingiltere'deki kızıyla yeniden bir araya gelir. Sürgündeki Fransız aristokrat Charles Darnay ve saygın bir Ingiliz avukat olan Sydney Carton adındaki...
İki Şehrin Hikâyesi
İki Şehrin Hikâyesi
8.6/10 · 52,5bin okunma
1000k
Aç görünmek ölümcüldür. İnsanlarda seni tekmeleme isteği uyandırır.Sayfa 63 - Can Yayınları
23425
375 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.