• Binlercesine yenik düşmüş olabilirsin ama 10 binlercesi seni her zaman bekliyor olacak.
 • ŞUBAT 2018 KİTAP RAPORU
  1 – Kibele Öygüleri 2 – Önder Kayhan
  2 – Bir Nefes İstanbul – Aret Vartanyan
  3 – Toza Sor – John Fante
  4 – Kazanan Yalnızdır – Paulo Coelho
  5 – Yaralı Temmuz - Abdülkadir Paksoy
  Meslektaşım Prof. Dr. Önder Kayhan hocanın masal tadında anlatımıyla Anadolu’nun ilk yerleşimcilerinin, belki de gerçek atalarımızın öyküleriyle Şubat ayına başladım. Bu eserin birinci cildini piyasada bulamadım, bulunca onu da okuyacağım.
  Kişisel gelişim uzmanı Aret Vartanyan ile bu kitabıyla tanıştım. Bu eser daha çok roman tadında yazılmış bir özyaşam öyküsü olması yanında satır aralarına serpiştirilmiş yaşama ve insana dair mesajlarıyla herkese önerebilecdeğim çok güzel bir eser. Diğer kitaplarını da zaman buldukça okumaya çalışacağım.
  Yine tanışmak için çok geç kalmış olduğumu düşündüğüm John Fante’nin de diğer kitaplarını da edindikçe okuyacağım. Hatta bu kitabı zaman zaman herhangi bir sayfasını açarak da okuyabilirsiniz. Ben öyle yapıyorum.
  Kitapları tüm dünyada yüz milyonun üzerinde satan Paulo Coelho’nun kütüphanemde bir yerlerde sıkışıp kalmış bu kitabı bizlerin hiç bir zaman ulaşamayacağımız yüksek sosyete ve ultra zengin insanların dünyasında ayakta kalmaya ve bir şekilde onların içine girmeye çalışan küçük insanları anlatıyor. Okunacak o kadar güzel eser varken para verip almaya değmez. Bir yerlerden elinize geçerse okuyun.
  Yine kütüphane gözden kaçmış şiir kitabı Yaralı Temmuz, şairin Sivas Katliamı sonrasında yazdığı bir ağıt niteliğinde. Okuyup, kütüphanemin en güzel köşesine tekrar tekrar okunmak üzere yerleştirdim.
  Ocak ayından Şubat’a sarkan Dostoyevski'nin "Budala" romanı yüzünden bu aya biraz geç başladım. Bu ay da Paul Auster’in 4321 adlı romanı Mart ayına sarktı. 1128 sayfalık romanın 650 sayfasını okuyabildim. Bu nedenle kitabın kısa yorumu Mart ayına kaldı ama kısaca şunu söyleyeyim; klasikleri bir tarafa koyarsak şimdiye kadar okuduğum en iyi on romandan biri diyebilirim.
  Kısa Şubat ayı böyle geçti. Mart ayı ile hayatımızda yeni bir Bahar mevsimi başlıyor. Zaman buldukça demiyorum; zamanı yaratarak mutlaka okuyunuz, okutunuz, paylaşınız…