Sena, bir alıntı ekledi.
18 saat önce · Kitabı okuyor

Aklımdan birbiriyle çelişen yüzlerce şey geçiyordu ve bunun büyük bir kısmı soğuğa, yorgunluğa ve konuşmak istememeye dönüştü.

Gölge Şehir, Ransom RiggsGölge Şehir, Ransom Riggs
Zeynep Erdemir, Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları'ı inceledi.
17 Mar 02:03 · Kitabı okudu · Puan vermedi

eveeet, kahramanımız Jacop un büyükbabasının ona küçükken anlattığı ve kanıt olarak sakladığı fotoğraflarla dolu olan tuhaf çocukların dunyasi! Gerçekten bu çocukların hepsi çok tuhaftı. küçükken bize anlatılan herşeye inandigimiz gibi Jacop da buyukbabasina inanıyordu. Tabi ki de büyüyene kadar... annesi ve babası , büyükbabasının akıl sağlığını kaybettiğini dusunmesiyle ve Jacop un kendini büyümüş hissetmesiyle buyukbabaya inanan kimseler kalmadığında isler sarpa sarıyor. Büyükbabanın ölümünden sonra Jacop da kendini pek normal hissetmemeye başlıyor. Sanki tuhaf bir cocuk-mus gibi!

Jacop doktorunun önerisiyle büyükbabasının tuhaf çocuklarla yaşadığı yeri ziyaret etmesiyle tüm gerçekler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Uçabilen kiz, görünmez cocuk, ellerinden ateş çıkaran kiz, tonlarca ağırlığı taşıyabilen çocuk ve Jacop. Tabi birde Bayan Peregrine bunaltmadan, surukleyici, kendini kolayca okutan bir kitapti, devam serisi de bulunmakta okudum okuyun.

Elif G., Ruhlar Kütüphanesi'ni inceledi.
16 Mar 19:34 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Seriyi kısa süre önce bitirdim. Şöyle söylemek gerekirse kullanılan görsel öğelerle renklendirilmesi fazla alışılageldik bir şey olmadığı için insanı içine çekiyor. Bir sonraki fotoğrafla ne zaman karşılaşacağını heyecanla bekliyor insan. İlk kitaptan üçüncü kitaba kadar da bir sonraki fotoğrafı görme fikri beni her seferinde heyecanlandırdı.
Kitapta gelen olay kurgusuna gelince bu sefer kahramanlar ve konu ilginç yerlere gidiyor. Hayalgücünü besleyen ve insana "Vay be, nasıl da düşünmüş bunu?" dedirten etkenler mevcut. Ancak serilerin ya da kitapların sonunu bağlayamadığınız zaman bunların bir önemi kalmıyor. Kitapta mevcut bir son mevcut ancak kurguda beni yer yer rahatsız eden alanlar oldu. Seriye bu kitapta katılan bir karakterin ani değişimlerinin gereğinden fazla çabuk olduğunu düşündüm. Ancak onun dışında heyecan verici ve yer yer sıkılsanız da kendini okutmayı başaran bir kitap. Aksi taktirde seride bu kadar ilerlemez, ilk kitaptan sonra bırakırdım.
Muhakkak okuyun diyemem ama boş vaktiniz varsa okumaktan keyif alacağınızı söyleyebilirim.

Sude, bir alıntı ekledi.
11 Mar 17:53 · Kitabı okudu · Beğendi

Yanlış yüzyılda doğmuştum ve kendimi kandırılmış hissediyordum.

Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, Ransom RiggsBayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, Ransom Riggs
Sena Dalgın, Tuhaf Masallar'ı inceledi.
03 Mar 18:14 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 10/10 puan

Size öncelikle şunu söylemeliyim, eğer BPTÇ serisini okumadıysanız bu kitabı anlamanız çok çok çok güç. Çünkü bu masallar, serinin içinde geçen, seriye özgü masallardır. O yüzden ilk önce seriyi okumanızı ardından bu masal kitabını okumanızı tavsiye ederim.

Asude, bir alıntı ekledi.
26 Şub 20:12

Acıyla savaşma, işin sırrı budur. Acı sana bir şeyler anlatmaya çalışır, onu kucakla, seninle konuşmasına izin ver. Acı şöyle der: Merhaba, senden pek farklı değilim; ben hem gölgeye hem de sana aitim.

Gölge Şehir, Ransom Riggs (Sayfa 412)Gölge Şehir, Ransom Riggs (Sayfa 412)
Ayşe Nur ateş, Ruhlar Kütüphanesi'ni inceledi.
 26 Şub 00:08 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok ama çok güzel bitti. Macera hiç durmadan devam ediyor son sayfalarda bile heyecan içinde okuyorsunuz ve bir kitap daha olsa bir solukta okunurdu çok ama çok güzel bitti ya. Fantastik severler listenizin ilk sırasına bunu almanızı ve hemen okumanızı tavsiye ederim.