• “Güzel bir müzik çalarak ya da şarkı söyleyerek ruh halinizi değiştirebileceğinizi biliyor musunuz ?
  Bir bebeği ya da çok sevdiğiniz birini düşünün ve bu düşüncede kalın”

  “Bob Proctor”
 • „Hayatınıza giren her şeyi, kendinize çeken siz kendinizsiniz. Bunu ,zihninizde’tuttuğunuz imgelerin erdemiyle, düşüncelerinizle yapıyor; zihninizden geçirdiklerinizi kendinize çekiyorsunuz.“

  Prentice Mulford (1834-1891)
 • Kitap çok güzel bir kitap ve aslında bildiğimiz bir şeyi söylüyor.
  Örnek yakışıklı bir erkek, güzel bir kız görür çok çekici dersiniz. Bu kitap o çekiciliğin ne olduğunu tanımlıyor. "Korktuğum Başıma Geldi" cümlesinin açıklamasıda Secret. Para parayı çeker kelimesinin açıklaması Secret. Yani o yüzden anlatılanları kabul etmemek mümkün değil. Bende kitabı okuduktan sonra hayatımd abeni etkileyen olumlu ve olumsuz olayları gözden geçirdim. Esasen arzuladığım veya belkide farkına varmadan korktuğum başıma gelmiş.
  Hakikaten eğer hayatta ne istediğimizi bilirsek, bunu içtenlikle inararak arzularsak ve buna göre yaşarsak mutlak başımıza geliyor. Bende şans yoktur, talihsizim, kaderim böyle dersekte hiç bir şey istediğimiz gibi gitmiyor. Örnek mi yüzbinlerce.
 • Unabomber lakaplı Theodore Kaczynski, Amerikalı bir matematik profesörü. Aynı zamanda da bir bombacı. Onu, bombacılığa götüren süreç ve yaşananlar gerçekten ilginç.

  henüz 9 aylık bir bebekken ağır yanıklara maruz kalıp, hastanede elleri ve ayakları zarar görmemesi için bağlı olarak tedavi görmüştür. çocukluğunda o sıralar okullarda yaygın olarak uygulanan, ve dahi tanımlaması için 120 puan almanız gereken bir zeka testinden 160 puan almıştır. çocukluk ve ergenlik döneminde dersleriyle uğraşmadığı zamanlarda katatonik hallere dalan, çevresi ile gerekli haller dahilinde bile iletişim kurmaktan çekinen bir kişiliğe bürünmüştür. 

  sonrasında harvard a kabul edilmiş ve eğitimine burada devam etmiştir. ki bence sonrasında kendisini saracak olan ateşin kıvılcımları burada kendisini insanlardan uzak tutmak için katıldığı bir psikoloji testinde ortaya çıkar. 3 yıl boyunca sürecek olan bu testin başında deneklerin yaşam ve dünya düzeni ile ilgili bir teori üretmeleri istenmiş, sonrasındaki safhalarda bu teori ile kendileriyle mülakatlar yapılıp, teoriler çürütülmeye çalışılıp, deneklerin nabız ve kalp atışları içinde bulundukları duygu duruma göre kayıt altına alınıp incelenmiştir. 

  kararını verip kendini dağlara saldıktan sonra ailesini sadece para istemek için aramış ve senede 300 dolara yakın bir parayla geçinmiştir. yaptığı bütün bombalar el yapımıdır. ve kolay elde edilebilen malzemelerle hazırlanmıştır. ayrı şehirlerde ve kasabalardaki posta ofislerine yürüyerek gidip gelmiştir. 

  yakalanmasından sonra ele geçirilen günlüklerini, kendi oluşturduğu şifreleme sistemi ile yazdığından hiç bir şey anlaşılamamıştır. yanılmıyorsam hala da çözülememiştir.

  amerikalı u.c. berkeley matematik profesörü kaczynski, 1978'den 1995'e kadar 16 ev yapımı bombalama eylemleriyle 3 kişinin ölümüne neden olmuştur. 

  kendi imalatı olan bombalarını, genelde, alanında ünlü üniversitelerin mühendislik, bilgisayar, kimya, genetik gibi bölümlerine ve havayolları müdürleri, boeing fabrikaları gibi en üstün teknolojiyle birebir alakadar kimselere ve yerlere göndermiştir. bombaları, genelde kitap ya da kaset şeklinde paketleyip, üzerine de: "sizin pozisyonunuzda birinin mutlaka okuması gereken bir eser," diye notlar iliştirmiştir. paketlerin iade adresine de yine çeşitli üniversitelerin bölüm başkanlarını, ünlü genetikçilerin ev adreslerini yazmıştır. paketler, hemen her seferinde, kaczynski'nin hedefine ulaşmıştır.

  95'de, newsweek, new york times ya da benzeri, çok okunan bir basılı medya aracının, 37 bin kelimelik manifestosunu hiç değiştirmeden yayınlaması karşılığında ev yapımı bombalarını göndermeyi bırakma sözü vermiş, manifestosu, yanılıyorsam times'da ek olarak yayınlanmıştır. yazılanları, belirtilen fikirleri; özellikle teknoloji düşmanlığını tanıdık bulan kadeşi tarafından ihbar edilerek montana dağlarında senelerdir tek başına yaşadığı, teknolojinin, elektrik dahil hiçbir lüksünün bulunmadığı evinde yakalanmıştır. manifestonun yazıldığı daktilo da ele geçirilince, tutuklanmıştır. manifestosu, özetle endüstriyel devrimin zararlarını anlatır, teknolojinin ilerleyişini dehal durdurması gerektiğini savunur. zaten bomba gönderdiği kişiler genelde ünlü genetikçiler, teknisyenler, havaalanları, teknik üniversitelerdeki profesörlerdir demiştik. bütün hayatını ve manifestosunu (bkz: joseph conrad) ın kitapları, özellikle (bkz: secret agent) üzerine kurmuştur. davası ömür boyu hapis cezası ile sonuçlanmıştır. kendi isteği ile temyize gitmiştir, yeni davada kendi kendini savunmayı istemektedir. büyük ihtimalle paranoid şizofren olduğu açıklanmıştır. ailesini reddetmektedir, kendisini ihbar eden kardeşiyse idam cezası almaması için kampanyalar başlatmıştır.
 • Crazy isn't being broken, or swallowing a dark secret. It's you, or me, amplified. If you ever told a lie, and enjoyed it. If you ever wished you could be a child, forever.
 • “When you have a habit of practicing at the same time and in the same place every day, you hardly have to think about getting started. You just do.”