HTKSütbaş, Mevlana Çağırınca'yı inceledi.
4 saat önce · Kitabı okudu · 6 günde · 10/10 puan

Her kitabında olduğu gibi kendimi bulmam için yardımcı oldu. Kitabı okurken karakterlerin yanında olduğumu hissettiğim kitaplardan. Anlatımıyla konusuyla tek solukta okunabilecek kaliteye sahip.

İlknur Yalçınkaya, Kayıp Gül'ü inceledi.
02 Mar 15:28 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç bir zaman bu kadar çok okunmasını,popüler olmasını anlamadığım,anlayamayacağım kitap sanırım. Gerçekten bu kadar dile çevrildi mi, çevrilen ülkelerde ki insanların görüşü ne çok merak ediyorum. Bence hiç bir konusu olmayan bir roman. Keşke bunun yerine bir Peyami Safa'yı,Tağrık Buğra'yı 40 dile çevirip dünyaya okutabilseydik.

Kitapları Fazla Seven Kadın, Kayıp Gül'ü inceledi.
27 Şub 12:54 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitaba ilk başlarda önyargılı başladım. Biraz sacma gelmişti anlatılanlar ama okudukça önyargılı yaklaşımımdan uzaklaştım. Farklı bir kitaptı. Kitabın sonu güzel bağlanmıştı. :))

ebru güllü, bir alıntı ekledi.
26 Şub 14:35 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Sevgi senden bağumsız bir şeydir.ona bakarsın, onun içinfeki ışığı gmrürsün.onun güzele, iyiye niyet ettiğini görürsün ve onu bunun için seversen, sevgidir o.

Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 89 - Artemis)Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (Sayfa 89 - Artemis)
ebru güllü, bir alıntı ekledi.
26 Şub 08:51 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Benim hayat filmimin senaristinin de herkesinki gibi Tanrı olduğunu biliyordum. Yapımcısı da, yönetmeni de Tanrı’ydı. Bir de başkahramanı biliyordum. Herkes gibi, ben de kendi hayatımın başkahramanıydım.

Her film bir hikâye anlatır. Tanrı bana bu hikâyeyi niye anlatmak istemişti, önemli olan buydu. Bu hayat filmiyle bana anlatılmak isteneni ıskalamamalıydım.

Tanrı her kuluyla özel bir sohbet gerçekleştirmek ister. Her insana diğer kullarına söylemediği yeni bir söz söyler. Bu söz, kulu için yazdığı hayat senaryosundan başka bir şey değildir. Başka bir deyişle, her birimizin hayatı aslında Tanrı’yla gerçekleştirdiğimiz bir sohbettir. Eğer Tanrı’nın size seslendiğini duyuyor ve onun söylediklerini anlıyorsanız, daha başka ne istersiniz ki?Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint-Exupéry ile birlikte anılıyor.” –Corriere della Sera, İtalya

Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (ARTEMİS)Şimdi Hayal Et, Serdar Özkan (ARTEMİS)
Nisa Uz, bir alıntı ekledi.
 25 Şub 18:43 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Korkumuzla, ruhumuzla ilgilenmeyen Başkaları için bizi sevemezdim. Çünkü insan, ruhuyla insandır her şeyden çok. Sarı Çiçek'in de dediği gibi, Başkaları'nın bize karşı duydukları his, olsa olsa `beğeni' olabilirdi.
İşte bunun için mi bu kadar beğenilmek istiyorduk? Sevilmek için yaratıldığımız, Başkaları'yla dolu bir dünyada sevgiyi bulamadığımız ve onların tek sunabildikleri şeyle, ' beğeni' yle yetinmek zorunda kaldığımız için mi?

Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 19)Kayıp Gül - Ekim Yağmurları, Serdar Özkan (Sayfa 19)