Adem Saraç

Adem Saraç

Yazar
8.9/10
33 Kişi
·
132
Okunma
·
14
Beğeni
·
1236
Gösterim
Adı:
Adem Saraç
Unvan:
Türk Öğretim Görevlisi
Doğum:
Şavşat, Artvin, Türkiye, 1958
1958 Artvin/Şavşat doğumlu olan yazar; 1984 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültüsü Mezunu olup; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinin. çeşitli okullarında uzun yıllar öğretmen olarak çalışttıktan sonra; 1993 yılında da Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesü Öğretim görevlisi olarak intisap etti. Halen aynı üniversitede çalışmakta olup evli ve üç çocuk babasıdır.
, "***" Bilindiği gibi gül güzelliği ve zarafeti temsil eder. Her şeyden önce sevgilidir Gül bütün güzellikler ona yakıştırılır. "***"
Sevgin;
Bir çınar ağacı gibi
Gölgesinden ayrılmak istemiyorum
Sevgin;
Derin berrak bir derya gibi
Dalıp kaybolmak istiyorum.
Sevgin;
Tatlı bir şurup gibi
İçtikçe huzur buluyorum...
Sevgin;
Tertemiz akan su gibi
Susadıkça içmek istiyorum...
Sevgin;
Soğuk günlerime doğan güneş gibi
O güneşin batmasını istemiyorum.
Ey benim gönlümü fetheden güzel,
Yetiş, hasretinle yanmaktayım ben!
Ey kar çiçeklerini lütfeden güzel,
Vuslat hasretiyle kanmaktayım ben!
Sevgimize şahittir Allah'ımız bizim,
Birbirimize vardır Vallah'ımız bizim,
Yolundan ayırmasın Billah'ımız bizim,
Senin hasretinle yanmaktayım ben!
Sen benim ilhamım, çilekeşimsin,
Sen benim Nur gülüm, biricik eşimsin.
Gündüz hayallerim, gece düşümsün,
Sensizlik buzdağında donmaktayım ben!
Yüreği olanlar içindi bu ulvî duygular. Yüreğini söküp atarak böylesi bir duygudan mahrum olanlar için değildi Tabii ki..
Böylece gülün Gülleri de hicret etmişlerdi..
Bu güllerden sadece Hazreti Zeynep Mekke'de kalmıştı Şimdi de onun hasreti başlamıştı gonca güllerde...
Bir müslüman iki şeyi unutmalı sürekli, iki şeyi de unutmamalı.
unutması gereken şeylerin birincisi yaptığı iyilikler, ikincisi de kendisine yapılan kötülükler..
unutmaması gereken şeylerin de birincisi
kendisine yapılan iyilikler, ikincisi Kendisinin yaptığı kötülükler...
312 syf.
·Beğendi·10/10
Kur'an Kursunda tanıdım ben Hz.Zeynep annemizi.
Sadece Efendimiz (sav)'in kızı Zeynep var biliyordum o kadar.
Bu eseri okuduktan sonra Onu tanımaya başladım.
Göz yaşları içinde okuyacaksınız emin olun.
Yaşayışları sevdaları sizi kendinizle bir kez daha muhasebe ettirecektir.
Allah'a olan sevdalarından dolayı sevdiklerini bırakıp gidebilmek...
Eğer mümkünse Gülün Gülleri eserini okuyun. Ebul As efendimiz ile Hz.Zeynep annemizin sevdalarını yaşantılarını okuyunca kendimizi bir daha sorguya çekeceğiz.
Bizler hiç Allah'ın rızası için sevdiğimizden vazgeçtik mi?
Hz. Zeynep annemiz kördüğüm misali sevdiği kocasından vazgeçti...
Okuyun...Pişman olmayacaksınız...
312 syf.
·Beğendi
Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) kızlarına olan sevgisini, muhabbetini, öğütlerini tebessümle ve hayranlıkla okuduğum bir kitap Gülün Gülleri... Peygamber Efendimiz'in (S.A.V.) can parelerini yakından tanıyıp mutluluklarını, çektikleri çileleri, babalarına olan sonsuz sevgilerini okuyacaksınız bu kitap da. Baba ve baba adayların özellikle okumalarını tavsiye ederim.
432 syf.
·41 günde·Beğendi·9/10
Kerbela nedir nicin nasil yaşandı bu canice adaletsiz savaş Sayfa sayfa, hatta kelime kelime kerbela acısını hissetmek anlamak ve ehli beytimizi yad etmek için buyurun bu harika kitabı yudumlamaya..
278 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
İslam'ı bu kadar güzel yaşayan bir çift görmedim.Okudukça imrendim.Mümin ile Nur'un birbirlerine olan sevgileri, bir birlerini ömür boyu kırmayışları,peygamberin ve sahabenin yolunu takip edişleri Müslümanlar açısından örnek alınması gereken bir roman olmus.Okumayanlara okumasını tavsiye ederim
157 syf.
·Puan vermedi
islam tarihindeki an acı sahneleri gözünün önünde canlandıran arıların koruduğu sahibi
Asım bin Sabit, daracıgında idam edilen Hubeyb r.a gibi bir cok sahibi öğrenebileceginiz bir kitap
128 syf.
·2 günde·7/10
Kitap sonda söylenmesi gereken şeyi başta söyliyim: Keşke boş saylafalar ,Kendini sürekli tekrar eden cümleler yerine kitap 60-70 sayfa olsaydı ama sağlam olsaydı işte o zaman puanı daha iyi olabilirdi. iyi bir Konu hz. Vahşi ... Hepimiz hayatımızda bile bile hatalar yapıyoruz o ise daha müslümanlığın tadına bakmadan. Hz . Hamza'yı şehit etmişti.. Sonra müslümanlığa dönüyordu... Ancak Gülyüze HAsret kalıyordu Müslümandı ama istediği gibi Peygamberimiz (sav) bakamıyordu.. NE kadar zor bir şey... Biz ise hatalarla dolu günlerimize hergün yenisini eklerken o ise her gün daha ne kadar iyi mumin olursam Peygamber efendimiz (sav) görürürüm çabasındaydı. Sözün özü Büyük hatalar günahlar yapabiliriz. ANCAK adam gibi söz ile değil adam gibi Tövbe edip Dini Hakkıyla yaşamamız gerekiyor
278 syf.
Bu kitabı çok beğendim diyebilirim.Cok güzel dersler veriyor, bence günümüze bakınca onlar gibisi zor bulunur.sevgi saygı güven varsa bir ailede mutlu olurlar bunlar da Mümin ve Nurda vardı Allah daim etsin çok guzeldi
290 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Gerçekten okunulması gereken bir kitap gülün gülleri hepsi bir birinden kıymetli nadide güller. Efendimizin kızlarının hayat hikayelerini bir romanda toplanmış ibretlik bir kitap.Beni o kadar etkilediki hayatıma bu andan itibaren yeni bir yön kazandırdı. Eşleriyle olan ilişkileri, babalarıyla olan ilişkileri, her durumda Kuran'ı Kerimi örnek almaları her yönleriyle insanlar için birer örnektir. Okumayanlar şiddetle okumalarını tavsiye ediyorum.
320 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
"Peygamber sevgisiyle dolu muhabbet fedaileri" hz.Zeyd- Ümmü eymen- Üsâme (r.anhüm) hayatlarını akıcı şeklinde roman gibi okumak isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim.
Alışıldığın dışında bu 3 mübarek sahabinin hayatı ayrı ayrı değil, iç-içe ele alınmış. Çünkü onlar bir aile, anne baba ve oğul.
Kitap rasulullah(sav) i doğumundan başlayıp vefatına kadar devam eden bu üç sevgiliyle daraltılmış siyer kitabı niteliği de taşıyor.
Kesinlikle tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Adem Saraç
Unvan:
Türk Öğretim Görevlisi
Doğum:
Şavşat, Artvin, Türkiye, 1958
1958 Artvin/Şavşat doğumlu olan yazar; 1984 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültüsü Mezunu olup; Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinin. çeşitli okullarında uzun yıllar öğretmen olarak çalışttıktan sonra; 1993 yılında da Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesü Öğretim görevlisi olarak intisap etti. Halen aynı üniversitede çalışmakta olup evli ve üç çocuk babasıdır.

Yazar istatistikleri

  • 14 okur beğendi.
  • 132 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.