Angutyus

Angutyus

Yazar
7.9/10
141 Kişi
·
494
Okunma
·
29
Beğeni
·
3987
Gösterim
Adı:
Angutyus
Tam adı:
Fatih Akdere
Unvan:
Yazar
İnci Sözlük'te yazdığı bir hikayeden sonra ünlenen ve sözlüğü kilitleyen şahıs.
Ne vicdanı lan,ne vicdanı! Vicdan kerhanede,üçüncü katta,sermayeyle adalet denen orospunun yanındaki odada çalışıyor.
Angutyus
Sayfa 339
Hani demiştim ya, masallar dinlemeden büyüyen çocukların masallar gibi hayatı olur. Madem masallar dinlemeden büyümüştüm, öyleyse kendi masallarıma inanacaktım. Madem kendi masalımı yaşıyordum, o halde bana bir masal kahramanı lazımdı. Ben de kendi kendimin kahramanı olurum, dedim. Doğru mu yaptım, yoksa yanlış mı? Hiç düşünmedim o günden sonra.
Hani demiştim ya,masal dinlemeden büyüyen çocukların masallar gibi hayatı olur.Madem masal dinlemeden büyümüştüm,öyleyse kendi masallarıma inanacaktım.Madem kendi masalımı yaşıyordum,o halde bana bir masal kahramanı lazımdı.Ben de kendi kendimin kahramanı olurum dedim.Doğru mu yaptım yanlış mı? Hiç düşünmedim o günden sonra.
Bundan büyük bir keyif yoktu. Bu çok farklı bir duyguydu. Kendine inanmak, inandığın yolda ilerlemek ve sonunda karşılığını almak.
İnsanları yaptıkları işlerle , giyimleriyle , konuşmalarıyla, en acısı götünde ki kot pantolonun markasıyla yargılamak ahmaklıktır. Okumakla , eğitim almakla adam olunmuyor işte. Bunun ne para , ne mevki , ne yetiştirme meselesiyle alakası yok. Bu hazım meselesi , ciğer meselesi. Okumuşun , eğitimlinin yobazı pek pis oluyor...
229 syf.
·22 günde·Beğendi·9/10
Kahramanımızın İngiltere serüveni bol eğlenceli , bol hicvli , bol gurbet sancılı , gırla kakari kikiriyle iç içe ilki kadar beğendiğimi itiraf etmeliyim ki Kebabman in hakkını verebileyim en nihayetinde hikayesi Angutyus'un kaleminden çıkma. :))
217 syf.
·Beğendi·8/10
Önceleri İnci Sözlük ve Ekşi Sözlük'de yazdığı hikayeler ve sonrasında da büyük bir çalkantı ile büyük bir kitap serisi çıkaran kişi Fatih Akdere.Kendisi ile ilk olarak Ot dergisinde Ankaragücü ile alakalı yazdığı bir köşe yazısı ile tanıştım,yazı aşırı derecede hoşuma gidince daha da araştırıp kitap yazdığını ve çıkardığını öğrendim.Twitter'den 1-2 kez dm yolu ile mesajlaşma şansı buldum ve gerçekten "kral" bir kişilik.

Şimdi biraz kitaba dönmek istiyorum,gayet akıcı,iki yada üç oturuşta bitirilebilecek bir kitap.Ara ara giren ve hayat ile ilgili verdiği dersler ve öğütler ile,diğer yazarlardan ve insanlardan çok farklı bir pencereye sahip olduğunu hissettiriyor.Kitapta tamamen kendi hikayesinden bahsetmiş ama en büyük eksiği kendi hikayesini 4 ayrı devamı nitelikte kitabı çıkartarak yapmış.Kitap bitince ciddi anlamda boşluğa düşüyorsunuz.zamanla edindiği tecrübelerle çok iyi noktalara geleceğine inanıyorum. yolu açık olur umarım.
222 syf.
·25 günde·Beğendi·8/10
İlk iki kitabın devamı niteliğinde yazar son derece içten yalın ve samimi yeri geliyor sayıp sövüyor yeri geliyor ezilip büzülüyor günlük yaşanan bir hayatın öngördüğü ilmek ilmek övgülerle sövdüğü yergileri kimlere yahut kimilerine belki de her kesime hitap eden türden :)
436 syf.
·Beğendi·10/10
Bol argo ve küfür olmasına rağmen en naif insana bile kendini okutacak türden bir kitap. O küfür orada olmasa olmazdı diyeceksiniz okurken ve bir sonraki sayfayı delice merak edeceksiniz. Sokakta dönen her türlü pisliği ve hayat kavgasını bitirim bir şekilde yaşayan ve anlatan arif sizin en samimi en içten dostunuz olacak. Fedai tarzında roman ilk kez okudum eğer bu tarz romanlar bilen varsa bana lütfen özelden yazsın zira müptelası oldum. Yazarın bir apaçi masalı serisi de bambaşka okuyunuz
217 syf.
·Beğendi·9/10
Aslına bakarsanız şimdi okudum diye işaretlemeye utandığım "Dizüstü Edebiyat" dan bir çok kitabı okudum.
Kitlesi 14-17 yaş arası edebi ve ebedi değeri kısıtlı bir dizi. Ama Bir Apaçi Masalı farklı. Gecekondu kültürü, arabesk furyası, Tan Gazetesi, Antalya'da yazlık turizm işçileri... Hepsi bu ülkenin gerçeği ve yakın geçmişi. Öğrendiğim şeyler kayda değerdi benim için.
480 syf.
·3 günde·Beğendi·Puan vermedi
Her ne kadar behzat ç ile pek çok ortak yanı olduğu dile getirilse de, ben okuduğum süre boyunca böyle bir kıyaslamaya gerek duymadım. Adalet olgusunun kime göre neye göre değerlendirilmesi gerektiği konusunda insanı düşünmeye sevk ediyor.
436 syf.
·Beğendi·7/10
Kitap Ankara nin karanlık gecelerini anlatıyor. Ayyaslarin travestilerin fuhuşun ve pisliğin yaşandığı o sokaklarda neler döndüğünü okuyoruz. İnsanların yanlış yollara nasıl yaptıklarını nasıl kirli işlere bulastiklarini acımasızlılari sapkınlıklar o anlatan bir roman olmus.Sert bı kitaptı akıcı bir dili vardı ama bazı eksikliklerde yok değildi. Mesela Arif in arkadasi Selim noldu bir daha hiç karşılaşmadılar mesela..
217 syf.
·10 günde·Beğendi·8/10
Şimdi bu kitabın yazarı Fatih arkadaşımız nam-ı diğer Angutyus beyimiz kendi hayatını sayfalara dökmüş.

Kalkmış memleketinden ailesinin ellerinden tutmasıyla küçük yaşta Ankara'ya göç etmişler. Onun argo tabirleriyle anlattığı benim biraz kibarlaştırmam gerektiği kötü başlangıçlar bu zamanda başlamış.

İlk gecekonduya benzer bir daireye, daha sonra her göçenin neredeyse kaderi olan hücre gibi olan kapıcı dairesine yerleşmişler. Apartmanla olan arasındaki sınıf farkını küçük yaşlarda hissetmiş ve hayatı taaa o yaşlarda sorgulamaya başlamış.

Daha sonra bu kapıcı hayatının da sonuna gelmişler babasının çok çalışmasıyla biriktirdiği paralarla kendilerine yaşadıkları o küçücük evlere inat kocaman ev yapmışlar.

Yazarımız hayat akışı bundan itibaren başlıyor asıl. Babasıyla yaşadığı bir sürtüşmeden dolayı para almamaya kararlı olarak iş hayatına atılıyor. Oradan oraya sürükleniyor. En son kariyer olarak kendine seçtiği barmenlikten hatasından dolayı kovuluyor. Sınırlarını aştığı hayatında yine en dibe vuruyor.

Kitabın seri olarak devamları varmış. İnsanların hayatlarını, neler yaşadığına dair merakınız varsa okunabilir. Eğlenceli yanları da var, hayatı sorgulayan yanları da.

Herkese keyifli okumalar dilerim.
217 syf.
·Puan vermedi
Tarzını sevmeye sevmeye okuduğum ama okumaktan da kendimi alamadığım, hayatın en acımasız gerçekleriyle yüzleşeceğiniz bu kitabı kafanızın en dolu olduğu vakitlerde biraz gülüp biraz hüzünlenip biraz da tecrübe edinmek isteyenlere tavsiye edebilirim. Okumaktan kendinizi alamayacaksınız...
436 syf.
·8 günde·Beğendi·7/10
O esnada Ankara'nın karanlık, soğuk ve çirkin gecesinde, "derin" gece hayatının kurallarıyla yaşayan adamların, her an ölüme hazır evden çıkan transların, zorla çalıştırılan yabancı kadınların ve esrarengiz zevkleri olan kalantor işadamlarının günü ise daha yeni başlıyor. ( FEDAİ – FATİH AKDERE )

Kendi dünyasında hayalleri olan hayata tutunmaya çalışan Arif in Ankara ‘nın gece hayatına girmek zorunda kalmasıyla ,, görünmeyen yerlerde dönen dolaplar ,pislikler , karanlık ve acımasız bir hayat gerçekci bir şekilde anlatılıyor

Etkileyici,sürükleyici ve doğal bir dilde yazılmış olan kitabın birçok yerinde, olayların içine girip müdahale etmek isteği duyuyorsunuz.

Sevgi dolu iyi aile babası !! , işadamı Selçuk Bey ( Harun ) ile Ukrayna’ dan gelip Azeri mafya nın eline düşen
Lenka nın anlatıldığı bölüm çok sarsıcı

Başka bir dünyanın insanları olarak yok saydığımız transeksüel ler Gözde abla , Melisa , Şeker kız da hayat bulup, iç acıtıcı gözlemlerle anlatılarak insan olduklarının altı çiziliyor.

Tam bir seyahat , tatil kitabı , keyifle okunuyor tavsiye ederim Mustafa Güler

Yazarın biyografisi

Adı:
Angutyus
Tam adı:
Fatih Akdere
Unvan:
Yazar
İnci Sözlük'te yazdığı bir hikayeden sonra ünlenen ve sözlüğü kilitleyen şahıs.

Yazar istatistikleri

  • 29 okur beğendi.
  • 494 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 92 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları