1000Kitap Logosu
Ann Chamberlin

Ann Chamberlin

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.9
692 Kişi
4.064
Okunma
35
Beğeni
2.980
Gösterim
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
28 Mart 1954
Yaşamı
Chamberlin çocukken öykü yazmaya başladı. İslam kültürüne olan ilgisi, eski bir Osmanlı yerleşiminde çalışmasına yardımcı olduğu İsrail'de bir arkeoloji üzerine çalışırken başladı. Gezinin ilerleyen günlerinde, "gizli özelliklerine rağmen, bir Müslüman kadından beklenenden çok daha fazla bir güç ve emir verdiği" bir İslam ailesinin ana babası ile bir araya geldi. Gezi, Orta Doğu kültürü üzerine odaklanarak Utah Üniversitesi'nden antropoloji alanında BS derecesi elde etti.
Ümül
Safiye Sultan 1'ı inceledi.
366 syf.
·
11 günde
Kitap Venedik’ten hareme gönderilen Sofia Baffo(Safiye) nun hikayesini anlatıyor. Safiye’nin sadece gücün olduğu yere gittiğini, kendi bedenini kullanarak istediklerini elde edebileceğini düşünen bir kadın olarak anlatılıyor. Hürrem’den sonra okuduğum bit kitaptı ve Hürrem kadar etkili olduğunu düşünmüyorum.
Safiye Sultan 1
7.7/10
· 1.762 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
Hakan Arıkan
Safiye Sultan 3'ı inceledi.
Gözlerimizi bir pula satıp geçmişiz bir yana Ölmesini bilenlere yüz çevirmemiz bundan, Körüz, göz bebeklerimize mil çekilmiş, mil Acımasız bir namlu şakağımızda, soğuk, Tetikte kendi parmağımız, yabancının değil. (Rıfat Ilgaz'ın “Körüz biz!” şiirinden)
Safiye Sultan 3
8.0/10
· 1.036 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
Hakan Arıkan
Safiye Sultan 1'ı inceledi.
Öykü 16. yy Osmanlısında geçiyor. Venedikli bir asilzadenin kızı olan güzel Safia Baffo korsanlar tarafından kaçırılarak Şehzade Murad'a verilmek üzere Osmanlı haremine satılmıştır. Kısa zamanda haremin en önemli kadınları arasına giren ve sultan anasının gözdesi olan Safiye ile aynı gemide bulunan İtalyan gemici Giorgio Veniero'nun kaderi benzer şekilde gelişmez. Giorgio hadım edilerek kaybettiği erkekliğini Safiye'ye duyduğu tutkulu aşkta yaşar. Tarihsel zenginlik ve çarpıcı bir romantizmle işlenmiş olan bu romanda Muhteşem Süleyman'ın hüküm sürdüğü topraklarda yaşanan büyük bir aşkın yanı sıra saray ve harem entrikalarına, hadımlar arasındaki ölümcül mücadeleye ve erotizmin en uç, en sapa boyutlarına tanık olacaksınız.
Safiye Sultan 1
7.7/10
· 1.762 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1