April Genevieve Tucholke

April Genevieve Tucholke

Yazar
6.8/10
39 Kişi
·
83
Okunma
·
4
Beğeni
·
992
Gösterim
Adı:
April Genevieve Tucholke
Unvan:
Roman yazarı
"Hayatin senin değildir, Vi" demişti. "Bunu bilmiyor musun? O, seni seven insanlara aittir. O yüzden artik ona daha iyi bakmalisin."
Bir insanın gerçekten kederli olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz. Kendilerini dinleyen herkese ağlayıp acıklı hikayeler anlatıyorlarsa bilin ki aslında hiçbir şeyleri yoktur. Ya da en azından önemli bir şeyleri yoktur. Ama insanların gerçekten canını yakan şeyler, kalplerini parçalayan asıl şeyler... İşte bunlar hiçbir zaman konuşmadıklarıdır. Buradan anlarsınız.
Pekala ben garipliği severim. İnsanlar bence yeterince garip değiller. Hepimiz çocukken oldukça tuhafız ama sonra büyüyoruz ve...
Dün gece bir hataydı.
Seni ilk gördüğüm andan beri sana aşığım misafir evinize ilk taşındığım zaman Sen parmaklarını ilk kez şıklatıp üzerindeki tüm kıyafetleri gözlerimin önünde Tıpkı Avrupa'daki dans salonlarında gördüğüm dansçı kızlar gibi utanmadan çıkarttığın ilk andan beri sana aşığım.
352 syf.
·5/10
okurken kendimi güneş görmeyen bir memlekette hissettiğim için, iç dünyam fazlasıyla karamsarlaşmıştı.

Yine de fazlasıyla merak edip olayın neye değil, nelere bağlanacağını merak ettim.

Ve hikaye yine kendi gibi tuhaf bir şekilde son buldu. Çok tuhaf bir hikayeden tuhaf bir son... İkinci kitabı alıp almamakta kararsızım.
312 syf.
Serinin ikinci kitabı olduğu için okumamak olmazdı. Okurken ilk kitap daha iyiydi izlenimine kapıldım. Seri bundan daha ileri gidemez sanırım. Zaten ihtiyaç da yok.
312 syf.
Sadakat kavramı etik çerçevenizde yer alıyorsa kesinlikle okumamanızı tavsiye ediyorum. Bu cümlenin altını çiziyorum çünkü en rahatsız edici şey buydu. Genel olay kurgusu sizi kolları arasında tutsa da ana karakterler arası duygusal ilişki anlayışı berbattı. İki kitaplık serinin ikinci kitabı ve sonu inanılmaz derece de havada bitirilmiş. Kitap boyunca beklenti yuvarlanıp yuvarlanıp sonunda bir çığa dönüştü ve sonunda tatmin ettiği tek şeyse hayalkırıklığıydı. Yazım tarzına gelirsek vurucu cümle olmamasına rağmen sıklıkla cümleler alt alta sıralanmış, kitap bu şekilde doldurulmuş gibiydi. Evet, oldukça basit bir dili var, akıcı ama maalesef bendeki artıları eksilerini karşılamadı. Aklımda orta çizgisine mesafesi olan gençlik serisi olarak kalacak.
352 syf.
·10/10
Fırsat buldukça okuduğum bir kitap. Açıkcası konusunun güzel olmasına rağmen aşşırı derecede beni etkisi altına aldığı söylenemez. Ama yinede okunmaya değer diye düşünüyorum.
352 syf.
·2 günde·7/10
kitaba büyük bir ön yargı ile başlamıştım ama ön yargım yok oldu diyebilirim. Aslında kitabın konusu beni pek içine çekmedi ama yazarın yazım şeklini beğendim. Güzel ve akıcı bir anlatımı vardı. Sonraki sayfayı merak ettiren bır anlatım şekli yani. Romanda en sevdiğim nokta Violet in büyükannesinin kıyafetlerini giymesiydi. Ben river dan çok Neely i sevdim. yani kısaca kitap güzeldi ama abartılacak kadar değil.
352 syf.
·4 günde·5/10
Beğenmediğim halde yarım bırakamadığım kitapların arasına eklendi.Sonunda ne olacak diye devam ederek okudum. Sinema ve resim sanatı bol bol işlenmiş.Karakterler ve kurgu iyiydi ama sanki yapaylık mı vardı,yada bana mı öyle geldi,bilmiyorum. On altı yaşında ikiz kardeşlerin büyük eski bir konakta yalnız yaşamaları ve başlarına gelen tuhaflıklar zinciri...
352 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Güzel bir kitap sevdim sonu çok şaşırtıcıydı ikinci kitabı heyecanla okuyacağım merak dolu bir kitap neler olduğunu ilk başta anlamıyorsunuz ama daha sonra olayınçok iyi anlıyorsunuz güzel beğendim
352 syf.
·2 günde·6/10
Çerezlik bir kitap olmakla birlikte okuduğuma değmediği kanaatindeyim.
Bu tür kitaplar edebi değerden uzak olduğu için en azından okuyucuda merak uyandırması,sürükleyici olması gerekiyor fakat kitabı okurken çok sıkıldım.
İki kitaplı bir seri ama açıkçası ikincisini almayı düşünmüyorum.
352 syf.
Beklemediğiniz ilginç bir sonla bitiveriyor. Konu güzel olmasına rağmen sarıp sarmalamıyor. Buna rağmen büyülü dünyasına çekildiğinizi hissediyorsunuz.
352 syf.
·Beğendi·8/10
Oldukça akici, heyecan verici ama her şeyden çok kitabi elinizden bırakamayacak hale getiren bir merak uyandiriyor kitap. Çok sevdiğim, bir günde bitirdiğim bir kitap oldu. Herkese tavsiye ederim :)

Yazarın biyografisi

Adı:
April Genevieve Tucholke
Unvan:
Roman yazarı

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 83 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.