David Safier

David Safier

Yazar
8.4/10
51 Kişi
·
125
Okunma
·
5
Beğeni
·
1.568
Gösterim
Adı:
David Safier
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Bremen, Almanya, 13 Aralık 1966
David Safier Alman asıllı bir yazardır. 2003 yılında kendisine Adolf Grimme Ödülünü kazandıran, Berlin, Berlin adlı TV serisinin yazarıdır. Ayrıca 2004 yılında da en iyi komedi dalında, Uluslararası Emmy Award ödülünün de sahibidir.
" İnsan kendisini sevdiği takdirde kalbini diğerlerine açabilir. Arkadaşlar, hayat, dünya ve hatta kendi eşine "
David Safier
Sayfa 352 - Pegasus Yayınları
İnsanlardan bazıları bizi okşamaya bile cesaret etmişti. Yaşananlar aslında hiç de tehlikeli görünmüyordu. "Belki," diye düşündüm yaşlıca bir bayanın bana uzattığı elmayı afiyetle çiğnerken, "insanların hepsi kötü değildir."
David Safier
Sayfa 130
Geçmişi ancak geleceği şekillendirdiğim ölçüde arkamda bırakabiliyordum. (...) Çünkü geleceğe biçim verdiğim sürece anın tadını çıkarabiliyordum.
Naia o anda erkeklerin pek de ince ruhlu olmadıklarını fark etti. Bu durum erkekler için değil dişiler için azap vericiydi.
David Safier
Sayfa 121
En kötüsü sinekler. Tadı daha kötü olan başka bir şey yoktur herhalde. Ama biz kurbağalar başka bir şey yiyemiyoruz işte. Ah Tanrım, kızartılmış dana pirzola yiyebilmek için neler vermezdim.
David Safier
Sayfa 105
"Hayatınızdaki en büyük problem nedir?" diye sordu Prospero.
"Aşk..." diye cevap verdim sakince ve divanın üzerine oturdum.
" Bu çoğu insanın derdi. Bunun sebebi gerçek aşkın ne olduğunu bilmiyor olmaları."
David Safier
Sayfa 64 - Pegasus Yayınları
Fakat bizim yazımız asla bitmeyecek,
Bize ait olan gülücük solmayacak,
Ölüm bize asla dokunamayacak,
Çünkü ruhlarımızın gücü çok büyük,
Gördüğümüzden ve nefeslerimizden daha uzun,
Yaşayacak ruhumuz ve asla ölmeyecek.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Mutlu Aile kitabını beğenerek okudum. Bu kitabı okuduktan sonra aile kavramının çok daha önemli olduğunu bir kez daha anladım. Okumayanlara tavsiye ederim. Keyifli okumalar :)
360 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Hayatımda okuduğum en en en güzel kitap ve okurken aşırı keyif aldığım en sevdiğim kitap oldu kendisi. Maalesef ki satışta bulamadım ve kütüphaneden okuyabildim. Hala arıyorum tekrar okuyabilmek için bulursanız haber verin lütfeeeeeeeeen :)
Şimdi Rosa sevgilisinden yeni ayrılan ve aşk acısı çeken bir kadındır. Bir gün bir medyumla karşılaşır ve o da onu geçmişinde olduğu kişinin bedenine geri göndereceğini söyler. Rosa'nın geri dönmesi için tek bir şart vardır: Gerçek aşkın ne olduğunu bulmak. Rosa transa girer ve hoooop! Kendini William Shakespeare'in vücudunda, daha da kötüsü bir düellonun ortasında buluverir. William da öyle çirkin bir adam da değil. Yakışıkla, her kadının istediği bir tiptir. Devamını spoiler olacağı için veremiyorum zaten elimde kitap olmadığı için alıntı da yapamıyorum ama bayılacağınıza eminim.
Hem komik, hem duygusal, tek kelimeyle mükemmel!
320 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabı okuyanlardan, çok eğlenceli olduğunu duyduğum için iyi bir önyargıyla başladım kitabı okumaya. Aslında o kadar komik şeyler olmadığını fark etmem pek uzun sürmedi, ama kitapta beni çeken sey yazarın esprili yaklaşımından ziyade, ineklerin ağzından yazılmış bir roman olmasıydıbu konuda çok başarılı buldum ve herkesin boylesine derin düşünüp esprili bir yaklaşımla bunu bize aktaramayacağını düşünüyorum. Oturup saatlerce okumalık değil belki ama arada sırada açıp birkaç bölüm okuyarak zamanınızı değerlendirebileceğiniz, belki de yolculukların sıkıcı geçmemesini sağlayacak bir kitap olabilir
360 syf.
·Beğendi·9/10
Uzun zamandır okuduğum en keyifli kitaptı..Ne yazık her
okuduğum kitap aklımda kalmaz fakat bu kitap hafızamdan silinmeyecek.. Baskısının olmaması çok yazık.. Bende çok uzun müddet aradım bulamadım ama sonra biri geldi avucuma bıraktı bu değerli kitabı.. Minnettarım.. Hatırası var.. Eğer ki bu kitabı sahaflarda ikinci el kitap satan sayfalarda görürseniz lütfen alınız
320 syf.
·8/10
Kitabı bulma şansınız varsa, eğlenceli birkaç saat için fırsatı kaçırmayın. Bencil bir ünlünün karınca olarak tekrar tekrar dünyaya gelmesi ile ilgili bir dizi komik macera anlatılıyor. Karmanın iyileştirilmesine göre, farklı hayvanlar da beden olabiliyor. İnsanın temel erdemleri üzerine eğlenceli bir hikaye...
320 syf.
·Beğendi·10/10
Reenkarnasyon üzerine okuduğum ilk kitaptı. Bu kadar iyi bir kurgu beklemiyordum açıkçası. Okurken çok eğlendim. Sürükleyici bir anlatıma sahipti. Okumanızı tavsiye ederim. İyi karma biriktirmeniz dileğiyle :)
360 syf.
·Puan vermedi
Okuduğum en iyi kitaplardan birisi. Kitabı okurken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz. Aynı zamanda kendinizi sorguluyorsunuz. Özellikle kendisiyle barışmak isteyenlere tavsiyemdir.

Yazarın biyografisi

Adı:
David Safier
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Bremen, Almanya, 13 Aralık 1966
David Safier Alman asıllı bir yazardır. 2003 yılında kendisine Adolf Grimme Ödülünü kazandıran, Berlin, Berlin adlı TV serisinin yazarıdır. Ayrıca 2004 yılında da en iyi komedi dalında, Uluslararası Emmy Award ödülünün de sahibidir.

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 125 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 61 okur okuyacak.