İsmail Örgen

İsmail Örgen

YazarEditör
8.4/10
131 Kişi
·
506
Okunma
·
3
Beğeni
·
912
Gösterim
Adı:
İsmail Örgen
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
156 syf.
·Puan vermedi
İnsan başarmak için illa kötü olmak zorunda değildir.
İçerik bize, ne konumda olursak olalım birgün bizim de zirvede olacağımızı empoze ediyor.
Pes etme, savaş. Sonunda kazanan sen olacaksın, bunu fark ediyoruz.
En dipten zirveye çıkan birçok başarı öyküsünün yer aldığı eser muazzam.
156 syf.
·Puan vermedi
Birbirinden ilginç farklı ve güzel olan öykü derlemesi gerçekten bu kitap okunduktan sonra insanların azsa olsa bakış acısını değiştiriyor ve her ne kadar bu öyküleri duymuş olsakta yinede okumaya deger
150 syf.
·Beğendi·10/10
Çocukluğuma damga vuran, gençliğimi şekillendiren kitap diyebilirim. Bugün düşünmek eylemine tapan bir insancıksam bunun sebebi bu kitabı çok sevmemdir. İçerisinde Da Vinci'nin Son Akşam Yemeği tablosunu yaparken yaşadığı bir hikâye var ve geçtiğimiz hafta derste bu tabloyu işliyorken hocamız bu hikâyeye girdi. Aklıma bu kitapta seneler önce bu hikâyeyi dinlediğim geldi ve dersten kopup hüzünlere daldım. Hâlâ ara sıra açıp zaten birkaç sayfa kaplayan o öyküleri okurum ama bir gün en baştan başlayıp tekrar okuyacağım mutlaka.
166 syf.
·Puan vermedi
Gece treniyle yolculuk yapıyordum. Yataklı vagonda zayıf, yaşlıca, kibar tavırlı bir yol arkadaşım vardı. Kendimi takdim ettim. Adam da kendisini tanıttı, felsefe doktoru olduğunu söyledi. İsmi aklımda kalmadı. Yatmak için yukarı tırmandım. Yukarıdaki yatak benimdi.Dedim ki:"Sayın doktor, meseleyi şimdi söyleyeyim de sonunda bir tatsızlık olmasın. Ben, gece biraz horlarım. Eğer siz hafifçe bir ıslık çalarsanız ben derhal uyanır, öte tarafa dönerim ve horlamam da geçer."O:"Zararı yok, merak etmeyin" dedi.Her zaman olduğu gibi yataklı vagonda çok güzel uyudum ve ineceğim yere yarım saat kala uyandım. Yatağımdan indiğim zaman yol arkadaşımın çıkmış olduğunu gördüm. Yatağı bomboştu. Giyindim ve koridora çıktım. Orada da yoktu.Yataklı vagon memurunu gördüm. Ona sordum:"Acaba alt tarafımda yatan bey nerede kaldı?"Memur:"Ha, o mu?" dedi. "Onun pek aklı başında olmasa gerek. Sabaha kadar ıslık çalarak yataklı vagonda kimseyi uyutmadı. Bunun için yolda onu trenden indirdik!Neşeli Öyküler, mizahı, olması gereken çizgide sunuyor... Keyifle, neşeyle, hatta yer yer derin derin düşünerek okuyacağınız öyküleriyle, mizahta 'çıtayı' olması gereken yere koyuyor. Hayatın sevimli ve sevgili bir parçası olarak mizahın, asla hakarete, yalana, kaba söze, kandırmacaya başvurmadan da yapılabileceğini örnekleriyle gösteriyor.
160 syf.
Okuması kolay, anlaması kolay, umarım hayata geçirmesi de bir o kadar kolay olur.

Daha çok ve daha güzel okuma yarışına girmeden en güzel şekilde yaşama dolayısıyla okumuşlar. Kur'an da onları hedeflerine ulaştırmış.

Okudukça gıpta ettim .Rabbim bize de nasip etsin, hayat kitabımızı hayatî bir önemle okumayı.
150 syf.
·5/10
Kısa kısa alıntı hikayelerden oluşuyor. Okuyucuyu yormayan bir anlatımı var. Tek seferde kolaylıkla bitirebilirsiniz. Okusanızda olur okumasanızda...
160 syf.
·Puan vermedi
Yolculuk kitabımdı.Kitabı bitirip biran önce Kuran'a sarılmak istedim.Okurken sürekli birilerine okutmak istedim.Peygamberin mirası kısmının yüzüme yansıyan tebessümü, içimi kıpır kıpır yapan heyecanı...Dilinin hafifliği ile yolculuk kitabı olarak tercih edilebilir.Bana hediye olarak geldiği için hediye kitabı olarak da seçilebilir.
160 syf.
·1 günde·7/10
Peygamber Efendimizin ve sahabelerin hayatlarından kısa kesitlerin, Kur’an-ı Kerim ayetleri ve Hadislerle birlikte anlatıldığı kısa ve öz bir eser olmuş. Kitapta bazı bölümler beni gerçekten çok etkiledi ve üzerinde uzun uzun düşünmeme neden oldu. Ancak bazıları ise o kadar kısaydı ki daha ne anlatığını bile anlayıp üzerine düşünmeme fırsat vermeden bittiverdi.
160 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Ben nasıl olur da daha önce senin gibi bir yazarla karşılaşmadım bilmiyorum
Aşık oldum kitabın her satırına her güzelliğine kendimi buldum sayfalarda sanki bu soruları ben sordum sahabelere onlar açıkladı bana tek tek ayet ayet meal meal kelime kelime cevap verdiler.
Sanki Abdullah İbn Mesud vardı karşımda Ebu Zer Hz. Osman Hz.Ömer...
Kitabın ana konusu Kuranla Yaşayanlar Kuranı hayata geçirenler hayatlarını Kurana göre ikame eden sahabeden büyük islam alimlerinden bahsetmektedir.
Aklınıza takılan ne kadar soru varsa hepsini içerisinde bulabilirsiniz.
Son olarak kitabın bir yerinde
Hz.Ömer’in büyük oğlu Abdullah b.Ömer diyor ki
Bizler önce imanı elde ederdik daha sonra Kuran’ı Kerim’i ezberlerdik.
Bu dönem için de diyor ki onlar önce Kuranı Kerim’i ezberleyecekler ama imanı sonraya bırakacaklar.
Bende diyorum ki Allah’ım Kuran ışığında aydınlığında bir hayat sürmek nasip etsin bizlere....
156 syf.
·Puan vermedi
Selim Gündüzalp mahlasıyla bilinen Hüseyin abi, yakinen tanıma şerefine nail olduğum mükemmel ötesi bir insandı. Denizde vefat edeceği günü bile öncesinden sezmişti sanki. Hüseyin abi ne kadar kaliteli bir adam ise kitap da öyle. Duyduğumuz hikayeler belki ama etkileyiciliğini kaybetmemiş. Namı diğer Selim Gündüzalp’i sevgi ve özlemle anıyorum...

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmail Örgen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 506 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 106 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.