Jeremy Robinson

Jeremy Robinson

Yazar
8.2/10
30 Kişi
·
84
Okunma
·
3
Beğeni
·
923
Gösterim
Adı:
Jeremy Robinson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Beverly , Massachusetts , Amerika Birleşik Devletleri, 22 Ekim 1974
Ölümsüzlük, ebedi yaşam bir yüktür. Bir lanet. Bu gezegen ölümsüz bir tek nesle bile yeterli olmaz.
448 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Uzun zamandır okumadığım macera türünde öyle bir kitap okudum ki, tadı damağımda kaldı resmen. İlk kitabı "Nabız" ile Bay Robinson'un harika bir iş çıkaracağı belli olmuştu zaten ama ikinci kitabın bitmesiyle serinin devam kitaplarını araştırırken cidden canım sıkıldı Çünkü ülkemizde bu harika serinin devam kitapları henüz yok. Pozitif düşünüp henüz diyorum ama ikinci kitabı 2013'te çevrilmiş, yani vazgeçmiş olabilirler bu seriden. Pegasus yayınlarından sesimi duyan varsa, lütfen vazgeçmeyin. Serinin devamını da basın. Her ne kadar çeviri ve basım hatalarıyla dolu olsa da, iki oturuşta biten böyle maceralara pek sık denk gelmiyoruz. Macera severlere beş yıldızlı tavsiyemdir. =)
480 syf.
Aksiyon ihtiyacınızı giderebilecek türden bir kitap. Mitolojiden beslenmesi, kitabın merak unsurunu daha bir yukarılara çekti benim açımdan. Herkül ve on iki görevini, mitolojiye meraklı birçok okur bilir (ben de bu hikayeden faydalanmıştım vakti zamanında). Herkül bu görevlerinden birinde, Lerna canavarı yedi başlı Hydra ile karşılaşır ve onu mağlup eder. Daha sonra da onu toprağa gömer. Yalnız hikaye, mitolojide geçtiği gibi midir aslında? Kurgu da olsa güzel bir senaryo ile karşılaşacaksınız bu yönden. Peru, Cebelitarık, Amerika, hikayemizin arka planı olacaklar. SPOILER ALERT!!! Ama ekibimizin bu kanlı maceradan ve binlerce ölünün içinden kayıpsız çıkması tabii ki de "yok artık daha neler" dedirtti. Her elemanın kendi çapında süper kahraman kabul edilerek hikayenin sonunda galip çıkması yazarların duygusallığından mıdır, okuyucunun duygusal davranıp karakterlerle bağ kuracaklarını düşündüklerinden midir bilemem ama bazen abes karşılanabiliyor. Son olarak da, vakti zamanı geldiğinde ölün arkadaş. Dünya, sonsuza değin yaşanılacak bir yer değil. Sonra "vay arkadaş ben neden geberemiyorum?" diye hayıflanır oturursunuz benden demesi. Uzun yaşamak in, ölümsüzlük out! Ölmeden evvel okuyabildiğiniz kadar okumaya bakın, keyifli okumalar :)
480 syf.
·Beğendi·10/10
Herkül efsanesine inanan ve Hydra'nın rejenerasyon yeteneğinden yararlanıp ölümsüzlük iksirini bulmak için her yolu deneyen bir bilim adamı ve etik dışı deneyler yüzünden insanların vahşi yaratıklara dönüşmesi anlatılıyor. Her biri satranç adıyla anılan özel tim bu insanlara yardım etmeye çalışıyor. Aksiyon dolu kitap bazen iğrençleşip iştahınızın kapanmasına neden olabiliyor :)
480 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Macera gerilim ve fantastik karışımı bir şey olmuş . Film yapılacak kitaplardan. okunmaya değer . Santraç ekibinin ikinci kitabını da en kısa zamanda okumak istiyorum. Anlatım ve kurgu başarıli .

Yazarın biyografisi

Adı:
Jeremy Robinson
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Beverly , Massachusetts , Amerika Birleşik Devletleri, 22 Ekim 1974

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 84 okur okudu.
  • 35 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.