1000Kitap Logosu
Kate McMullan
Kate McMullan
Kate McMullan

Kate McMullan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
135 Kişi
638
Okunma
9
Beğeni
965
Gösterim
Unvan
Yazar
Doğum
Amerika, 1947
Yaşamı
1947 yılında, Amerika'nın Missouri eyaletinde doğdu. Okumayı söker sökmez halk kütüphanesindeki kitapları okumaya başladı. Tulsa ve Ohio eyalet üniversitelerinde öğrenim gördükten sonra ilkokul öğretmeni oldu. 1976'da New York'taki bir yayınevinin dil sanatları ve görsel-işitsel malzemeler editörlüğünü yapmaya başladı. Bir sene sonra da ilk çocuk kitabını yayımladı. O zamandan bu yana da çocuklar için 50'nin üzerinde kitap yazdı. Kate Mckullan'ın kitapları başta Almanca ve Fransızca olmak üzere birçok dile çevrildi. Çizer olan eşiyle birlikte birçok kitaba imza attılar. Ejderha Avcıları Okulu (Dragon Slayers' Academy) dizisiyle The New Timesve Parenting'ın seçtiği "Yılın En İyi On Kitabı" arasında yer aldı. Acemi ejderha avcılarının maceralarını anlattığı bu dizisiyle çocukların en sevdiği yazarlar arasına girdi. Milyonlarca çocuk tarafından sevilerek okunuyor. Kocası, kızı ve iki kedisiyle New York'ta yaşayan yazar, şehirdeki çeşitli okullarda çocuklara yazarlık dersi vermektedir.
Meraklı Okur
Yakıyorsun Hades'i inceledi.
128 syf.
·
9/10 puan
kitap yorumu
Tepetaklak Mitoloji serisinin ilk kitabı. Olaylar ve dili hafif. Çocuk kitabı ama mitolojiye başlangıç için okunabilir. Bu kitapta ikinci kitapdan daha çok eğlendim. Kitabı kötü bildiğimiz ama aslında mitomanyak kardeşinin yalanlarına ve abartılarına maruz kalmış Hadesden dinliyoruz. Eğlenerek okudum. Devam kitapları için sabırsızlanıyorum. Kapak tasarımlarını da ayrı bir sevdim.
Yakıyorsun Hades
9.1/10
· 25 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
Meraklı Okur
Dön Evine Persephone'yi inceledi.
128 syf.
·
10/10 puan
kitap yorumu
Tepetaklak Mitoloji serisinin ikinci kitabı. Bir çocuk kitabı ama büyükler de mitolojiye giriş için okuyabilir. Bu kitap kötü bildiğimiz Hades'in aslında kardeşi Zeus yüzünden olayların yanlış anlatıldığı ve kendi hikayesini anlatmasını okuyoruz. Akıcı ve basit bir dili var. Boş zamanınız varsa bir günde bitebilecek bir kİtap. Kitap hemencecik bitiyor ne zaman bittiğini anlamıyorsunuz bile. Mitoloji ve fantastik severler ve hafif kitap arayanlar için güzel kitap. Ufukta da devam kitabı gözüküyor gibi.
Dön Evine Persephone
OKUYACAKLARIMA EKLE
4
Kübra Ceyda Kahveci
Dön Evine Persephone'yi inceledi.
128 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Yakıyorsun Hades kitabının devamı niteliğinde. İlkbahar Tanrıçası olan Persephone, annesi Demeter’in onu sıkmasından şikayet edinirken Yeraltı Tanrısı olan Hades’i görüyor ve aşık oluyor. Ama bie sorun var eğer Persephone, Hadesle evlenip yeraltı kraliçesi olursa yeryüzünde bie daha çiçekler açmayacak, ekinler hasat vermeyecekti. Persephone ve Hades’in bu durumda neler yaptığı anlatıyor. Kitap akıcı ve merak uyandırıcıydı. Mitolojiyi seviyorsanız kitaba ilgi duyacağınızdan eminim.
Dön Evine Persephone
OKUYACAKLARIMA EKLE
16
Medusa
Dön Evine Persephone'yi inceledi.
128 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Myth-o-mania serisinin son kitabını olmadığını öğrendiğimde mutluluktan havalara uçtum. Yeni baskılar yayınlandıkça kitaplığımda bu seriye özel bir raf ayırmayı umut ediyorum. Say Cheese, Medusa ile muhteşem bir dönüş yapacağına eminim. Bir an önce hepsini okumak dileğiyle...
Dön Evine Persephone
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Deniz T.
Ejderha Avcıları Okulu 1'u inceledi.
119 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitabı annem ve ablam önerdiği zaman okumak istememiştim ama okuduğumda ne kaçırdığımı anladım. Bu kitabı okumak için geç kaldığımı düşündüm. Eric, Wiglaf, angus du pangus'un komik ve eğlendirici maceralarını bulabilirsiniz bu kitapta.
Ejderha Avcıları Okulu 1
OKUYACAKLARIMA EKLE
2