Kim Gruenenfelder

Kim Gruenenfelder

Yazar
7.3/10
131 Kişi
·
450
Okunma
·
21
Beğeni
·
3815
Gösterim
Adı:
Kim Gruenenfelder
Unvan:
Amerikalı Yazar
Kim Gruenenfelder, Los Angeles yakınlarında büyümüş, on dokuz yaşında kariyerine televizyon ile başlamıştır. "Bazı Günler Makyaj Yapmak Çok Gereksizdir" ve "Dertler Şarabı Sever" isimli iki kitabından başka sinema filmi senaryoları ve iki tiyatro oyunu yazmıştır.Halen, Los Angeles, Kaliforniya'da yaşamaktadır.Okuyucularıyla kendi internet sitesi ve facebook üzerinden haberleşmekten çok keyif almaktadır.
"Dinle bak, eğer onu istemiyorsan ben alabilir miyim?"
"Ah tatlım, seni çok seviyorum"diyor sıcak bir şekilde. "Ama eğer ona dokunursan bacaklarını kırarım."
416 syf.
·2 günde
'Küçük Düşler Büyük Umutlar' kitabının devamı olan kitapta, Nic hamile ve doğuma az bir zaman vardır. Seema da Scott ile evlilik hazırlığı yapmakta, Mel de hâlâ bekardır ve gençlik aşkı olan Jay ile ilgili hayallere kapılmaktadır. İlk kitapta olduğu gibi bunda da, Seema'nın düğün kutlaması için kartlı pasta hazırlarlar ve ayarladıkları halde, istedikleri kartı çekemeyen bu 3 arkadaşı sürprizler beklemektedir. En ilginç kart da o sıralar işsiz olan Mel'e çıkan para ağacı kartıdır.
Diğer kitaptan farklı olarak; olaylar her karakterin ağzından değil sadece Mal tarafından anlatılıyor. O yüzden anlaşılması daha kolay ve bana göre beğenilirliği az diyebilirim. Kitapta çeviri kaynaklı sıkıntılarda mevcut. Yine de ilk kitap merak uyandıran bir şekilde sonlanmıştı, en azından soru işaretlerinden kurtuldum.
Bu kitabı okumayı düşünenler 'Küçük Düşler Büyük Umutlar' kitabını önce okurlarsa, bu kitabı daha çok beğenebilirler.
440 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Yine seneler önce alıp yeni okuduğum bir kitap daha :) Gerçekten okurken çok güldüm ve keyif aldım. Diyaloglar çok eğlenceliydi. Kafanızı boşaltmak, sorunlardan uzaklaşmak ve sadece eğlenmek için okunacak birebir kitaplardan biri. Ancak sonunda, sanki kitabın devamı varmış yada hikaye yarım kalmış gibi bir his uyandırıyor.

Kitabın konusuna gelirsek;
Kitapta 3 kız arkadaşın bir pastanın içine yerleştirilen tılsımlar sayesinde şekil alan hayatlarını anlatıyor. Evlenmek üzere olan Nicole, parti için hazırlanan pastanın içinde yer alacak tılsımları öyle bir yerleştirmiştir ki, herkese hangi tılsımın geleceğini büyük bir titizlikle ayarladığını düşünür. Ancak herkes tılsımını çekince, ne kadar yanıldığını görür. Kendisi bebek arabası tılsımını, arkadaşlarından Melissa acı biber tılsımını, Seema ise kürek tılsımını çekmiştir. Bu tılsımların etkisine çok inanan Nicole ve Melissa hayal kırıklığına uğrarken,tılsımların gücüne çok da inanmayan Seema ise bu olayı pek ciddiye almaz. O da, yakın arkadaşı Scott'a aşıktır. Ancak ne Seema ne de Scott birbirlerine açılmaktadır. (Kitapta en çok ilgimi çeken kısım Seema ve Scott olmuştu.)

Diğer yandan Melissa, uzun zamandır birlikte olduğu uzatmalı sevgilisi Fred'in kendisini aldattığını öğrenmiş ve yıkılmıştır. Hayatı altüst olmuştur ve şimdi bir teselli aramaktadır.

Çektikleri tılsımların hayatlarındaki etkisini okurken inanılmaz keyif alacaksınız :)
416 syf.
Aşkı arayan, ve üç gün sonra grubun tek bekârı olarak kalacak olan umutsuz bir kadın... Gelin pastasından çekilecek olan gelecek kartları'nda oluşan bir karışıklık, Mel'i yanlış bir ilişkiye sürüklemektedir.
416 syf.
·43 günde·Beğendi·10/10
ona bakıpta kıyamamakmı yoksa bakıpta doyamamakmı aşk.
aşk savaş gibidir, başlaması kolay ama durması zor.
aşk dediğin atıyor zaten marifet ritmi değiştirebilende.
440 syf.
·3 günde
Size okuduğum bir kitap daha önereyim. Kafa dengi bir kitap. Sesli gülerek okuduğum keyif aldığım bir kitaptı. Kitap kelimesini ne çok kullandım:) Her kadının okurken bi kaç sayfada, kendinden birşeyler bulabileceği, amerikan filmi tarzında bi kitap olmuş. Okuyun kız gerçekten iyi gelicek. Konusu; Küçük düşleri, büyük umutları ve dostlukları yeşertmeye çalışan hayatın içinden üç kadın ve onların inanılmaz hikayeleri. (Kapaktan alıntı)
416 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10
Kitaptaki dialoglar bazı durumlarda anlaşılmaz. Neden bahsettiğini anlayamıyorsunuz. Sanki olaya fransız kalmış gibi oldum çoğu zaman. Onun dışında cok beğendim. Edebi olarak bir şey katmasa da okumak güzeldi.
440 syf.
·Beğendi·10/10
Bildiğimiz Amerikan komedisinin kitap hali gibi. Eğlenceli ve kafa dağıtmak için keyifle okumuştum. Sevdiğim karakterler oldu edebi açıdan bir beklentiniz olmadan okuyabileceğiniz güzel bir kitap.
348 syf.
·Beğendi
Benim sevgili anneciğimin sevgilimden(adı Umut) ayrıldığımda bana hediye ettiği bu kitap o zamanlar benimle aynı yaşta olan Charli adında bir kızın kendinin müzmin bekar olarak görmesi sonucu yazılmış sade ama o zamanlar içinde bulunduğum buhranlı günler nedeniyle içime işlemiş bir kitaptır.
440 syf.
·8/10
Edebi yönden hiçbir şey katmamasına rağmen duygusal olarak beni doyuran , eğlendiren , kafamı dağıtmama yardımcı olan bir kitap oldu. Arkadaşlık, dostluk, umut, aşk,annelik, aile .. gibi kavramları 3 kadının gözünden ve yaşadıklarından eğlenceli bir şekilde okuyoruz.Bir günde bir çırpıda bitebilen bir kitap… Keyifle okuyun….
416 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Çok ama çok güzel bi son okumaya başladığımda bir an bırakmak istedim ama kesinlikle çok hoş bir ikilem hikayesi Bir an bunun filmi var mi acaba diye düşündüm

Yazarın biyografisi

Adı:
Kim Gruenenfelder
Unvan:
Amerikalı Yazar
Kim Gruenenfelder, Los Angeles yakınlarında büyümüş, on dokuz yaşında kariyerine televizyon ile başlamıştır. "Bazı Günler Makyaj Yapmak Çok Gereksizdir" ve "Dertler Şarabı Sever" isimli iki kitabından başka sinema filmi senaryoları ve iki tiyatro oyunu yazmıştır.Halen, Los Angeles, Kaliforniya'da yaşamaktadır.Okuyucularıyla kendi internet sitesi ve facebook üzerinden haberleşmekten çok keyif almaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 450 okur okudu.
  • 8 okur okuyor.
  • 147 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.