Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Kürşat Başar

Kürşat BaşarBaşucumda Müzik yazarı
Yazar
7.8/10
2.538 Kişi
10,9bin
Okunma
397
Beğeni
24,7bin
Gösterim

Kürşat Başar Kimdir?

Kürşat Başar, 1963'te İstanbul'da doğdu. İstanbul, Ankara, Lefkoşa ve Ağrı - Doğubeyazıt'ta tamamladığı ilk ve orta öğreniminin ardından İstanbul Üniversitesi Felsefe Bölümünü bitirdi. Çeşitli basın kuruluşlarında çalıştı. 1989 yılında yayımladığı Kış İkindisinin Evinde adlı ilk kitabıyla Haldun Taner Öykü Ödülü'nü kazandı. Kürşat Başarr gazeteciliğe üniversitede felsefe okurken cep harçlığını kazanmak için Hürriyet Gazetesi'nde çalışmaya başlamıştır. Gösteri adlı edebiyat dergisini 1985'lerde zirveye taşıyan grubun as elemanıdır. Kürşat Başar gazete ve dergi yöneticiliği de yapmıstır. Tempo dergisi tiraj rekoru kırdığı yıllarda derginin genel yayın yönetmenidir. Yeni Yüzyıl, Star ve Akşam gazetelerinde yazıları arka kapaktan okuyucuyla buluşurdu. Yazıları mail ortamında gezmeye başlayan ilk gazetecilerdendir. 1990 yılında Konuştuğumuz Gibi Uzaklara, 1992'de Sen olsaydın yapmazdın, biliyorum, 1996'da Aşkı Bulmanın ve Korumanın Yolları adlı romanları yayımlandı. Yazı ve denemelerinin bir bölümünü İğreti Yaşamlar adlı kitabında topladı. 2003 yılında Başucumda Müzik, 2006 yılındada yine yazı ve denemelerinden oluşan Çok Güldük Ağlamayalım adlı kitabı yayınlanmıştır NTV'de "Siyaset Hakkında Her Şey" adlı televizyon programını Çiğdem Anat ile birlikte hazırlayıp sunmuştur. Kanaltürk'te Kürşat Başar'la adlı televizyon programını sunmuştur. Cnn Türk ve Fox Tv'de kendi adını taşıyan programlar yapmıştır. Cumhuriyet Gazetesi'nde "Hayal ve Gerçek" adlı köşesinde yazmıştır. İyi derecede saksafon çalan yazar önemli müzisyenlerle birçok konser vermektedir. 2014 yılında Turkmax Gurme kanalında her zamanki formatıyla program sunmaya başlamıştır. 2014 Haziran ayında 11 yıl aradan sonra yeni romanı "Yaz", Everest Yayınları'ndan çıkmıştır.
Unvan:
Türk yazar, gazeteci, televizyon programcısı, müzisyen
Doğum:
İstanbul, 1963

Okurlar

397 okur beğendi.
10,9bin okur okudu.
190 okur okuyor.
2.177 okur okuyacak.
189 okur yarım bıraktı.

Kürşat Başar Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Her şey yasaklanabilir ama hayaller yasaklanamaz.
Sayfa 197 - Everest YayınlarıKitabı okudu
Zaman hiçbirşeyi silmiyor, ağır bir örtü gibi, ara ara kimi anları örtüyor yalnızca.
Sayfa 33 - Everest Yayınları - 20. Basım: Şubat 2018
Sanki hâlâ bir yerlerde beni bu yeryüzünde tutan birşey vardı, anılar mı, dönünce bulunacak bir yüz mü, bir ev, bir sokak, kısaltılmış cümlelerle anlaşabildiğimiz insanlar mı?
Sayfa 15 - Everest Yayınları - 20. Basım: Şubat 2018
Tenimde, tenimin altında bir yerlerde, o şarkıdaki gibi saklıyorum onu.
Hayatın yalnız tek bir biçimi yok ki! Yalnızca bir sandalyede oturup günün bitmesini bekleyerek de hayat geçer, yalnızca çok sevilmiş biri için de ömür tüketilir, oradan oraya maceraların peşine de gidilebilir.

Kürşat Başar İletileri

Tümünü gör
🌿Merhabalar🌿 #188501228 E-KİTAPLAR Telegram E-kitaplar t.me/Pdf100000kitapa... Sayfama gelip bu iletiyi okuyorsan, bence kitap önererek yorumunu da ekleyebilirsin, şimdiden teşekkürler 🙏🙏 Her öneri birbirinden değerli benim için🥰 Değerli
HEDİYE KİTAP ÇEKİLİŞİ-6
Lev Tolstoy
Lev Tolstoy
-
Diriliş (2 Cilt Takım)
Diriliş (2 Cilt Takım)
Laurence Sterne
Laurence Sterne
-
Tristram Shandy
Tristram Shandy
Jules Payot
Jules Payot
-
İrade Terbiyesi
İrade Terbiyesi
Jean-Jacques Rousseau
Jean-Jacques Rousseau
-
Toplum Sözleşmesi
Toplum Sözleşmesi
Natsume Soseki
Natsume Soseki
-
Üç Köşeli Dünya
Üç Köşeli Dünya
Mieko Kawakami
Mieko Kawakami
-
Memeler ve Yumurtalar
Memeler ve Yumurtalar
Bedia Ceylan Güzelce
Bedia Ceylan Güzelce
-
Göğün Bütün Çeyrekleri
Göğün Bütün Çeyrekleri
Kürşat Başar
Kürşat Başar
-
Başucumda Müzik - Midi Boy
Başucumda Müzik - Midi Boy
Bu kitapların tümünü bir kişiye hediye etmek istiyorum. Çekilişe katılmak için yorum kısmına “Katılıyorum” diye belirtmeniz ve bu iletiyi paylaşmanız yeterli olacaktır. Kazanan talihli 16 Nisan Pazar günü açıklanacaktır. ÇEKİLİŞ SONUÇLANMIŞTIR : i.hizliresim.com/i7m4c5c.jpg Kazanan : Semra Yedek kazanan : Madam bovary

Kürşat Başar Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
398 syf.
·
Puan vermedi
·
27 saatte okudu
Podcast: Sanki Bir Roman Kahramanı
Podcasti dinlemek için YouTube linki: youtu.be/TQDMNrJldEE Merhaba kitapçokseverler. Bu bölümümüzde hayatını kültür, sanata adayan, gazeteci, yazar, eleştirmen Doğan Hızlan ile Kürşat Başar'ın yaptığı Nehir Söyleşisi'ni; Sanki Bir Roman Kahramanı'nı konuşuyoruz. Okuma, yazma, dinleme, müzik çalma ile geçen bir yaşamın ilgi çekici yanları üzerine sohbet ediyoruz. Keyifli dinlemeleriniz olması dileğiyle.
Sanki Bir Roman Kahramanı
Sanki Bir Roman KahramanıKürşat Başar · İş Bankası Kültür Yayınları · 200615 okunma
496 syf.
·
Puan vermedi
·
35 saatte okudu
Yazar Kürşat Başar, bir erkek olmasına rağmen gerçek yaşanmış bu olayları bayan ağzıyla nasıl anlatabilmiş böyle hayran kaldım. Çok iyi empatiyle yaklaşabilmiş. Kesinlikle çok etkileyiciydi. Ayrıca çok eskilerde kalmış bir Türk filmi izlemiş oldum adeta.
Başucumda Müzik - Midi Boy
Başucumda Müzik - Midi BoyKürşat Başar · Everest Yayınları · 20196,3bin okunma
142 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Kitabı uzun yıllar önce almış ve okumuştum, kütüphanemde tekrar dikkatimi çekti ve ikinci kez okudum. Sakin kafayla okumak lazım, psikolojik bir roman beni epey yordu. Aynı zamanda dikkatli okumak gerekiyor. Ancak anlatım, betimlemeler muhteşem. Altı çizilip, alıntı yapılacak çok satır var. Belli bir yaş üstüne tavsiye ederim, genç arkadaşlarımızı olumsuz duygulara sürükleyebilir. Nacizane benim düşüncem.
Kış İkindisinin Evinde
Kış İkindisinin EvindeKürşat Başar · Afa yayınları · 1988221 okunma