Lev Grossman

Lev Grossman

Yazar
4.6/10
12 Kişi
·
40
Okunma
·
2
Beğeni
·
1.080
Gösterim
Adı:
Lev Grossman
Unvan:
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Lexington, M A, Amerika Birleşik Devletleri, 26 Haziran 1969
Belki insan hayallerinden vazgeçtiğinde, hayatta hayal kurmaktan daha fazlasının olduğunu anlıyordu. Bundan sonra gerçek dünyada yaşayacaktı ve bu hayatın sıradan sağlamlığını taktir etmeyi öğrenecekti.
416 syf.
·1/10
Kitabı bitirmek de çok zorlandım.Kendi listemde sıfır 1000k da ise sıfır olmadığından bir verdiğim bu kitabın konusu..Kitabı bitirdiğim an kafamdan silinmiş olan kitabın konusu falan bana göre yok.Okumayanlar hiç bir şey kaybetmemişler.
416 syf.
·Beğendi·8/10
Harry Potter gibi bir beklentiyle okumadığım için kitabı sevdim. Bence kurduğu dünya bakımından Harry Potter'dan daha başarılı ve düzenli ancak bu ikisi karşılaştırılmamalı bile. Birisi size tamamen fantastik bir dünya sunuyorken diğeri sihri gerçek dünyanın bir parçası haline getirmiş durumda. Bu yüzden okuyacaksanız bu ikisini karşılaştırmadan okumaya çalışın.
Bunun dışında kitabın konusu güzel olsa bile yazarın hakkını vererek işlediğini düşünmüyorum.
416 syf.
·2/10
Kitabı okuyalı çok oldu ama yorum yapmayı bile unutmuşum. O derece sıkılmıştım okurken... Belki de okuduğum bir kaç yabancı yorumun kurbanı olduğumdandır. Kitaba ben iyi bir ön yargıyla başladım. Harry Potter'a çok benziyor falan demişlerdi, hiç alakası yok büyücülük kısmı dışında... Ha şimdi güzel yeri geliyor ha gelecek diye diye resmen zorla okudum kitabı... İnanılmaz ruhsuz bir kitaptı... Aynı türde kitapları kıyaslamayı hiç sevmem ama Harry Potter ile ilgili benzetme yapıldığı için yazmak zorunda kaldım. Nerde ondaki o sıcaklık ve samimiyet, nerde bu kitap... Kısacası Büyücüler'i hiç sevmedim :-(
416 syf.
·12 günde·Beğendi·6/10
Kitabın burada verilmiş ortalama puan kadar düşük bir puanı hak ettiğini düşünmüyorum, ama fantastik kurguyu kitap kendi içinde sindirememiş eğreti duruyor. Büyücülükle okulla ilgili konular çok yüzeysel sadece son bölümdeki konular akıcı. Kitaba dalıp gittim diyemem ama okunur

Yazarın biyografisi

Adı:
Lev Grossman
Unvan:
Amerikalı Gazeteci ve Yazar
Doğum:
Lexington, M A, Amerika Birleşik Devletleri, 26 Haziran 1969

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.