Büyücüler

4,4/10  (7 Oy) · 
14 okunma  · 
0 beğeni  · 
546 gösterim
Yasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır…

Zekâsıyla yaşıtlarının arasından sıyrılan Quentin Coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, Fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. Ta ki kendini New York'un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. Burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen Quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.

Büyücüler'de, kaprisleri, arzuları ve değişken duygularıyla gerçek dünyada yaşayan insanların büyü yapabildiği bir kurgu oluşturularak, iyi ile kötünün siyah ve beyaz gibi keskin çizgilerle ayrılmadığı, sevmenin cesaret gerektirdiği, güç için korkunç bedellerin ödendiği, özgün bir diyar yaratılıyor.

"Bir fincan açık çay, bir bardak viskinin yanında nasıl görünüyorsa Harry Potter da Büyücüler'le karşılaştırıldığında öyle görünüyor. Temelleri hem fantastik hem de ana akım kurgu geleneklerine dayanan bu roman, Oz ve Narnia kadar Harry'ye de göz kırpmasına rağmen Büyücüler'i çocuk kitabı olarak görme hatasına düşmeyin. Grossman'ın meselesi yetişkinlerle; hikâyesiyse karanlık, tehlikeli ve beklenmedik olaylarla dolu."
-George R. R. Martin, Game of Thrones'un Yazarı-

"En son ne zaman bir kitabı bitirebilmek için eve koşarak gitmiştiniz? İşte bu kitap, o etkiyi yaratıyor. Büyücüler bugüne kadar yazılmış en göz kamaştırıcı, entelektüel ve zekâ dolu fantastik roman."
-Gary Shteyngart-

"Büyücüler, şimdiden klasikleşmiş gibi görünen, yetişkinlere yönelik büyüleyici, akıcı ve karanlık bir roman. Grossman'ın kelimeleri ve hayal gücünü bir büyü gibi kullanmasına, derin karakterlerine ve en önemlisi büyünün mucizevi ve tehlikeli dünyasına yaptığı harikulade yolculuğa hayran kaldım."
-Kate Christensen, PEN/Faulkner Ödüllü Yazar-

"Merak uyandırıcı, detaylı ve macera dolu… Lev Grossman, Harry Potter'ın serseri ve Amerikan versiyonu olan Quentin Coldwater'ın hayatından, fantastik bir dünyada geçen harika bir kendini bulma hikâyesi çıkarmış."
-Junot Diaz, Pulitzer Ödüllü Yazar-

"Büyücüler kelimenin her anlamıyla fantastik. Tuhaf, ilginç, gösterişli ve övgüleri sonuna kadar hak eden bir eser. Ustaca anlatılmış, muhteşem bir hikâye."
-Scott Smith-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786053431268
 • Orijinal Adı:
  The Magicians
 • Çeviri:
  İlker Sönmez
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
**Kitap Kahve** 
04 Oca 01:54 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Kitabı bitirmek de çok zorlandım.Kendi listemde sıfır 1000k da ise sıfır olmadığından bir verdiğim bu kitabın konusu..Kitabı bitirdiğim an kafamdan silinmiş olan kitabın konusu falan bana göre yok.Okumayanlar hiç bir şey kaybetmemişler.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 2/10 puan

Kitabı okuyalı çok oldu ama yorum yapmayı bile unutmuşum. O derece sıkılmıştım okurken... Belki de okuduğum bir kaç yabancı yorumun kurbanı olduğumdandır. Kitaba ben iyi bir ön yargıyla başladım. Harry Potter'a çok benziyor falan demişlerdi, hiç alakası yok büyücülük kısmı dışında... Ha şimdi güzel yeri geliyor ha gelecek diye diye resmen zorla okudum kitabı... İnanılmaz ruhsuz bir kitaptı... Aynı türde kitapları kıyaslamayı hiç sevmem ama Harry Potter ile ilgili benzetme yapıldığı için yazmak zorunda kaldım. Nerde ondaki o sıcaklık ve samimiyet, nerde bu kitap... Kısacası Büyücüler'i hiç sevmedim :-(