M. Selçuk Balkan

M. Selçuk Balkan

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
koseli-arti
coklupaylas
ucnokta_yatay-1
yildiz
6.8
11 Kişi
okuyor-dolu
29
Okunma
v3_begen_dolu
1
Beğeni
goz
1.267
Gösterim
Kitaplarını Satın Al
bilgi
Sponsorlu
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Edirne, 1980
Yaşamı
1980 yılında Edirne’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Edirne’de tamamladı. Lise eğitimi esnasında edebiyat öğretmeninin yönlendirmesiyle şiir ve öyküler yazmaya başladı. Yaşamına İstanbul’da devam eden Balkan’ın, uzun süren araştırma aşamasından sonra büyük bir heyecanla kaleme aldığı gerçek tarihi olaylarla kurgulanmış olan romanı “2023 Kader Mızrağı” 2014 yılının Ocak ayında Nokta Kitap tarafından yayınlanarak okuyucularla buluşmuştur.
543 syf.
·
25 günde
·
7/10 puan
Kader Mızrağı
Kitap ; yarısına kadar(yaklașık 300 sayfa) kutsal kader mizraginin geçmisten günümüze ilerleyisinden bahsetmektedir. Mizragin hikayesini birkac sayfada bir mekan ve tarih olarak farkli yerlerde gelisen olaylarla aktarmasi kitabin akiciligini baltalamakta ve okunmasi yorucu bir hale getirmektedir. Ayrica kurgunun cok uzun bir bolumunun kader mizragi uzerinde oldugunu Mustafa Kemal Ataturkun klonlanma projesi, proje detayları ve Turkiye'deki yansimasinin, ilerleyisinin detaysiz bir sekilde uzerinden geçildigini dusunuyorum. Milli duygular guzel aktarilmiș. Ancak mızrağın önemine, gizemine, tarihteki yerine, tarikatinin yasadiklarina okadar doyuyorsunuz ki kitabin sonunda klonlanma projesine ve Mustafa Kemal Atatürk'e aç kalmis bir sekilde bitiriyorsunuz. Hikayenin bilimkurgu ve mistik kısmı esit oranda dagitilmis olsaydı sonundaki bulușma ve bütünlesme daha doyurucu olurdu diye dusunuyorum. Ancak bilimkurgu ve fantastik olarak Turk Edebiyatinda daha fazla eser gormeyi temenni eden okuyucu olarak: çok guzel bir konuyu ele almıș okumaktan sadece yorulacaginiz ancak pisman olmayacaginizi dusundugum bir kitap.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
543 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
M.S.39'dan 2023 yılına kadar uzanan hikaye M.S. 39 yılında Haz. İsa'nın çarmıha gerilmesi ile başlıyor ve Kader Mızrağı'nın nasıl ortaya çıktığı, ne işe yaradığı, korunması, ele geçirilmesi için neler yaşandığı tek tek anlatılmış.Kader mızrağı Hz. İsa'nın çarmıha gerildiğinde kanıyla kutsanmış gücü ve yenilmezliği içine hapsetmiştir.Mızrağı arama hususu, semboller, haritalar, gizli geçitler, gizli tarikatlar, şifreler.mızrağı hakeden kişiye vermek için mücadele eden Arif ve Emre Dan Brown romanları gibi. Kurgusuna gelince okumanızı tavsiye ederim sanırım şu an çok ihtiyacımız olduğunu düşündüğümden kitap bana efsane gibi geldi.
kamera
alinti_ekle-2
Okuyacaklarıma Ekle
11 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
;