Mark Victor Hansen

Yazar 7,3/10 · 198 Oy · 25 kitap · 1535 okunma ·  7 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

7 okur beğendi.
198 puanlama · 12 alıntı
0 haber · 1.327 gösterim
1.535 okur kitaplarını okudu.
344 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
3 okur kitaplarını şu anda okuyor.
14 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Mark Victor Hansen'in Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Mark Victor Hansen'in Biyografisi

Doğum: 8 Ocak 1948 (68 yaşında), Waukegan, Illinois, ABD
Eşi: Patty Hansen (e. 1979), Crystal Dwyer Hansen
Ödüller: Nickelodeon Çocukların Seçimi Favori Kitap Ödülü

Mark Victor Hansen'in Kitapları Kitap Ekle

4. Tavuk Suyuna Çorba 1. Porsiyon (Yüreğinizi Isıtacak Duygularınızı Ateşleyecek 84 Öykü)
6,9/ 10  (10 Oy) ·  55 Okunma
8. Tavuk Suyuna Çorba - Sevgililerin Yüreğini Isıtacak Öyküler (Aşk ve Romantizm Üzerine Esin Kaynağı Öyküler)
6,5/ 10  (4 Oy) ·  19 Okunma
9. Tavuk Suyuna Çorba - İş Yaşamı Öyküleri (İşyerinde Geçen 84 Cinayet, Sevgi ve Yaratıcılık Öyküsü)
7,1/ 10  (8 Oy) ·  18 Okunma
10. Ruhumuz İçin Tavuk Suyuna Çorba (Zor Zamanlar, Güçlü İnsanlar)
6,0/ 10  (1 Oy) ·  16 Okunma
13. Tavuk Suyuna Çorba - Çalışan Kadınların Yüreğini Isıtacak Öyküler (Çalışan Kadınların Değişik Rollerini Yansıtan Esin Kaynağı Öyküler)
6,7/ 10  (3 Oy) ·  10 Okunma
15. Tavuk Suyuna Çorba - 3. Porsiyon (Yüreğinizi Isıtacak 79 Öykü Daha)
6,0/ 10  (2 Oy) ·  8 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
24 Nis 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Köpekler çağırıldıkları zaman gelirler, kediler mesajınızı alır, müsait oldukları zaman sizi ararlar.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 115)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 115)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
03 May 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Gerçek merhamet soyluluk göstergesidir.Yalnızca insanlara değil hayvanlara da zarar vermemeyi ilke edinenler,Tanrıya en çok yaklaşanlardır.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 216)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 216)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
05 May 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Kişinin kendi önemini doğru değerlendirmesi için,ona tapan bir köpeği ve onu umursayan bir kedisi olmalıdır.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 291)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 291)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
30 Nis 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Biz insanlar,hayvanları severek ve anlayarak,belki bir gün birbirimizi de anlarız.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 197)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 197)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
21 Nis 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Şimdi on yıllık evliyiz.İnsanlar bize mutlu birlikteliğimizin sırrını sorduklarında,onlara her zaman şunu söylüyorum:"Bir köpeğinki gibi bir bağlılık istiyorsanız,evinize bir köpek alın."

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 31)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 31)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
23 Nis 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Eğer köpeğiniz sizin dünyadaki en harika insan olduğunuzu düşünüyorsa, başka birinin fikrini alma zahmetine girmeyin.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 75)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 75)
Nihal Yörük, bir alıntı ekledi.
23 Nis 2017 · Beğendi · Puan vermedi

Bir çocuğa bir solucanı ezmemeyi öğretmek,solucan için olduğu kadar çocuk için de önemlidir.

Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 81)Tavuk Suyuna Çorba - Hayvanseverlerin Yüreğini Isıtacak Öyküler, Mark Victor Hansen (Sayfa 81)
Bütün Alıntıları Göster

Mark Victor Hansen kitap incelemeleri

Dersaadet, Tavuk Suyuna Çorba - Hayallerinizdeki Hayatı Yaşayın'ı inceledi.
02 Eyl 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bu tarz eserleri kendimi kötü hissettiğimde okumayı çok seviyorum . Bana çok iyi geliyorlar ve kendimde yeniden ayaklanma gücü buluyorum bi anda.
Hikayelerde hep çarpıcı ve güzel sonlarla bitiyordu. Sıradan sıkıcı değiller .
Hatta bi sayfada görmüştüm İngilizlerin en çok hasta ziyaretinde hediye götürdükleri kitapmış. Bence de çok yerinde davranış bizde de keşke böyle ziyaretçiler olsa :)

Hikayelerin belirli başlı bir anlamları yok, sonunu bir yere getiremediğiniz çok fazla duygu sömürüsünden oluşuyor. Sonu iyi biten türk filmi tadında .. Tüm serilerini bir değişiklik bulabilir miyim diye okumuştum.. Ama diğer serileri de aynı...

Sümeyra Ünal, Tavuk Suyuna Çorba - 3. Porsiyon'u inceledi.
15 Ara 2017 · Kitabı okudu · 7 günde · 5/10 puan

Güzel bir kitap olmuş . Ama bu kitabın özellikle beğendiğim bazı hikayeler var. İnsana güzel dersler veren bir kitap olmuş gerçekten. Kitabı herkesin okumasını tavsiye ediyorum.

Ben lisedeyken serisi çıkan kitap. O dönemlerde nedendir bilmiyorum bu kitapların hiç birini almamıştım. Sahafta görüp dayanamayıp aldım. Malum herkesin bildiği gibi kısa kısa öykülerden oluşan bir kitap. Yer yer birbirine benzeyen hikayeler beni sıksa da genel anlamda güzeldi. Uzun otobüs yolculuğuna çıkarken okuyabileceğiniz çerezlik tadında bir kitap.

Bu kitabı yaklaşık 5 yıl önce başka bir yere taşınacağım zaman ilkokul öğretmenim hediye etmişti. Hediye edeceği zaman bu kitabın beni etkileyeceğini hayatımda izler bırakan öyküler içerdiğini söylemişti.Bugün baktığımda gerçekten de etkilerini kendimde görüyorum.İyi ki okumuşum size de tavsiye ederim.

Öykü edebiyatta çok sevdiğim bir tür değil. Buna rağmen Tavuk Suyuna Çorba serisini sevmiştim. Hatta serinin bütün kitaplarını alacağım, hepsini okuyacağım, kütüphanemde duracaklar gibi düşüncelerim vardı ama gerçekleşmedi. Sanırım yaşın ilerlemesiyle beraber bu seriye olan ilgim de azaldı ama yine de evde birkaç tanesi olması ve sıkıldıkça, aklına geldikçe birkaç sayfa okunması güzel olur.

Serinin 3 ya da 4 kitabını okumuştum bundan 4 sene önce. Açıkçası çok önereceğim bir kitap değil. Kitap düşünce olarak güzel. Sıkmayan, hoş, Umut dolu, mucizevi hikayeleri var. Ama farklı bir kültürün hikayesi olması hani kitapla aramıza mesafe sokuyor. Yani o umudu benimsemimize engel oluyor. Bu tarz kitapların her zaman yerel kültürle alakalı olması gerektiğine inanırım

Tavuk Suyuna Çorba kitapları 10'dan fazla kitaptan oluşan bir seri Her kitapta farklı yazarlardan güzel hikayeler yer alıyor. Bu hikayeler bazen her konuda olurken bazen de belli bir konuda oluyor. Kitap da o konuyla ilgili bir isim alıyor. Bu kitapta insanlara cesaret verecek, onları harekete geçirecek hikayeler seçilmiş.

Glşn Acr, Tavuk Suyuna Çorba - Annelerin Yüreğini İsıtacak Öyküler'i inceledi.
22 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

çocukluktan erişkenliğe geçerken okuduğum ve tüm çocuklarında okuması gerektiğini düşündüğüm bir kitap. insanlara ve hayata bakış açımı etkileyen kitaplardan.

Sevmek,anne-baba olmak,öğrenmek ve öğretmek gibi konularla kısa hikayeler barındıran kitap çıktığı yıllarda milyonlarca satmıştır. O yıllarda adı bana saçma geldiği için okumamıştım. Ancak adı ile alakalı olmadığını okuduğumda anladım.

Bütün İncelemeleri Göster