Nancy Pickard

Nancy Pickard

Yazar
8.2/10
171 Kişi
·
364
Okunma
·
24
Beğeni
·
1.538
Gösterim
Adı:
Nancy Pickard
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas City, Missouri, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Eylül 1945
"İçimde kabaran tuhaf bir umut ile kusacakmış gibi hissetmeme neden olan hastalıklı bir dehşeti aynı anda hissetmiştim."
Nancy Pickard
Sayfa 232 - Ephesus Yayınları
Camı açıp, "Geldiğin cehenneme geri dön pislik herif!" diye bağırmak istedi. Beni neden terk ettin? diye fısıldamak istedi.
Nancy Pickard
Sayfa 162 - ephesus
351 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Öncelikle arka kapağında sıralanmış ödülleri, sonrasında kapak tasarımı ve ciltli baskısı nedeniyle çok merak ettiğim bit kitaptı Bakire. Olay örgüsü, su gibi akan anlatımıyla kitap mı okudum film mi izledim pek ayırt edemedim açıkçası. Tam da pike altında kitap okuma ya da film izleme mevsimi gelmişken daha ne isteyeyim?

Küçük kasaba öykülerini oldum olası sevmişimdir. Hikayeleri samimi ve derli toplu olur. O kasabanın bir sakini gibi köşesini bucağını tanırsınız hikayenin içinde. Sevgileri büyük, öfkeleri güçlü, ilişkileri gerçektir. Sakin kasaba hayatında patlak veren en ufak olay bile bütün hayatları etkisi altına alırken Bakire'nin 17 sene boyunca kasabaya hakim olan hikayesi de elbette ki nefis bir okuma sağladı. Genelde olayı çok başlarda çözmeyi başaran bir okur olarak yazarın gerçekleri kitabın sonlarına kadar saklamayı başarması da oldukça etkileyiciydi benim için. Gördüğünüz yerde alın, yok aldıysanız tereddütsüz okuyun.

Ben Norah Jones'un The Fall albümü ile tatlandırdım kitabımı. Çok da yakıştırdın ikisini.

Belki denemek isteyen olur diye; naçizane tecrübem ve tavsiyemdir.

Yazara, sanatçıya, Ephesus Yayınları'na ve çevirmen Ekrem Köksal'a saygıyla...
368 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Hayatınız boyunca doğru olduğunu sandığınız ya da size doğru diye öğretilen şey aslında öyle değilse gerçeği öğrenmek için peşinden gider misiniz? Peki ya o gerçeğin yarattığı domino etkisi tüm hayatları kökten sarsacak olsaydı bu riski yine de alır mıydınız? Bu soruların yanıtını kitabın kapağının altına girdiğinizde yeniden sorgulamaya başlayacaksınız. En azından benim için öyle oldu.

Küçük kasaba hikayelerinin sıcaklığına bayılırım. Yaşanan olay karakterlerin tamamına etki ettiği için okuyucuyu da her yönden sarar ve içine çeker. Kendinizi markette yaşanan olayı konuşan teyzelerle fiskos yaparken ya da üzülen bir karakteri teselli edecek bir cevap ararken bulursunuz. Pickard'ın kalemi de sizi olayların ortasında kıskıvrak yakalamak açısından son derece başarılı. Tabi ki kitabı dilimize aktaran çevirmen Süreyya Çalıkoğlu'nun etkisiyle.

Bu arada kitap kapağı "beni sonbaharda pike altında oku" diye bağırmıyor mu sizce de? Bana öyle hissettirdiği için çok merak etsem de hayal ettiğim okuma koşullarının olgunlaşması için bekledim. Özellikle Bakire'yi okuduktan sonra yazara karşı gelişen merakım bu beklemeyi zorlaştırdı. Ama işte nihayet okudum, bitti Tavsiye kere tavsiye 5/5
351 syf.
·Beğendi·9/10
Okurken kendinizden geçeceksiniz. Kitabın nasıl bittiğini bile anlamayacaksınız. Nancy pickard 'ın okuduğum ilk kitabıydı ve konusu çok iyiydi.
351 syf.
·Puan vermedi
BAKİRE-NANCY PİCKARD-YABANCI YAYINLARI

Bakire kitabında Abby Reynolds'ın yargıcın eşi Nadine 'yi kar fırtınasının hakim olduğu havada mezarlığa doğru giderken gördüğünde şaşırmıştır ve bu havada burada ne arada ne aradığını merak eder. Alzheimer rahatsızlığı olan Nadine'ye yardım etmek için durmaya çalıştığında ise buzla kaplı yolda aracın hakimiyetini kaybeder ve kaza yapar. Kendine geldiğinde ise karşısında kasabanın şerifi Rex vardır ve Nadine'yi gördüğünü söyler.Bulduklarında ise çok geç kalmışlardır.Ulaşmaya çalıştığı mezar ise Bakirenin mezarıdır .Bakirenin gerçekte kim olduğu ve bir gecede değişen hayatların sebebini bulmak ise Abby nin aklında oluşan soru işaretlerini araştırmasına sebep olacaktır.

Bakire Nancy Pickard ın ilk kitabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Polisiye türünde olduğu için ilgimi çektiğinden okumaya karar verdim ama ilk kitabı elime aldığımda tereddütle yaklaşmadım değil ''kalemi nasıl,kitap ve yazar beklentime ne cevap verecek, vb ''şeklinde kaygılarla başladım ama hikayanin akıcılığı ,anlatımı vb bakımından korkumun yersiz olduğu anladım .Zaman seklesini ustalıkla kullanılması okuyucuyu kitabın akışından soğutmadan kendisine bağlamaktadır .Çünkü kitabın ilerleyen sayfalarında olayların bir bir gün yüzüne çıkmasını ve olayların sonunda gelişen olaylar karşısında heyecanınızı dizginleyemeyeceksiniz ,şahsen kitabın sonunda gelişen olaylarda büyük bir şok sizi beklemekte.
384 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Muhteşem, muhteşem, muhteşem. Okuyucuyu ters köşeye yatıran bir kitap. Basta, katil belli ne olabilir ki diye düşünürken okumaya devam ediyorsunuz. Ve asıl hikaye sayfalar sonra başlıyor.
400 syf.
·6 günde·Beğendi·4/10
Kitabın konusu gerçekten güzel. Ancak iki farklı hikaye ve fazla kişi sayısı kafa karışıklığına yol açıyor. Arada çok sıkıcı ve uzun bölümler var. Kitabın sonuna doğru hikaye hızlanıyor ve heyecanlanıyor ancak yazarın diğer kitaplarına göre biraz sönük kalmış.
351 syf.
·1 günde·9/10
Kitabın sonu M U A Z Z A M! Ağlattı, yedi bitirdi beni. Kitabı okurken ara ara sıkılıp kapatmıştım ve bugün bitirmeye yeltendim. Kitap bitti ve dediğim gibi ben de bittim. Krizlere girdim çıktım, ne umulmadık bir sondu o öyle ya. Mutlaka okuyun derim, ortalarında birazzcık sıkıyor ama o sonu görmeye değer! Sevgili Sarah; huzur içinde uyu.
351 syf.
·9 günde·Beğendi·9/10
gerçekten zevkle ve merakla okunacak bir kitap..inanılmaz bir son... çok güzeldi....
...............................................
351 syf.
·Puan vermedi
Kitabın kurgusu güzel, tahmin etmediğiniz bir sonla bitiyor (en azından benim öyle oldu.).
Size tavsiyem bu kitabı okulda okumayın. Ben okula getirmiştim ve gülünç durumlar yaşamıştım. :D
368 syf.
·11 günde·Beğendi·7/10
Jody, yirmi üç yıl önce babası ve annesinin ölümünden sorumlu kişinin Billy olduğunu sanıyor ve Billy hapisten çıkınca gerçek ortaya çıkıyor. Kitabı okurken bazen hüzünlendim, bazen hiddetlendim ama asla kitabı elimden bırakıp da anlatılan olayı es geçemedim. Hep bir yanım anlatılanlara bağlı kaldı.Kitabın sonlarına doğru tam bir şok yaşadım.. Ben katilin başka biri olduğunu düşünürken bambaşka hatta hiç beklemediğim biri çıktı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Nancy Pickard
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Kansas City, Missouri, Amerika Birleşik Devletleri, 19 Eylül 1945

Yazar istatistikleri

  • 24 okur beğendi.
  • 364 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 173 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları