Preston L. Allen

Preston L. Allen

Yazar
8.0/10
2 Kişi
·
12
Okunma
·
0
Beğeni
·
491
Gösterim
Bunun üzerine Zloty ondan ırkçılığı açıklamasını istedi. Irkçılık onun dilinde söylenmeye çalışıldığında ortaya şöyle yetersiz bir cümle çıkıyordu: Tek bir dalın meyveleri arasındaki renk tonlarının yarattığı nefret.
yaptıklarımızın doğurabileceği acı sonuçları düşünmeden,bencilce oynamıştık doğanın dengesiyle. Doğaya baktığımızda kaos ve düzensizlik görüyoruz.Fakat görmek bir anlamda görmemek demektir.Aklımıza estiği zaman gidip bu gelişi güzelliği onarabileceğimizi ve bir düzen getirebileceğimizi zannediyoruz.Şuraya bir baraj.Buraya bir köprü.Şuradaki yaşam biçimini ait olduğu yerden topluca uzaklaştırıyoruz,çünkü burada daha güzel görünüyor. .... Buradan çıkarılacak ders, doğadan ihtiyacımız kadarını almamız gerektiğidir, daha fazlasını değil. Ve doğa anayı tamir etmeye çalışmamalıyız.,çünkü o bozuk değil.
Açık söyleyeyim kitabı hiç beğenmedim. Aşk kitabı ama kim kime aşıktan ziyade kim kimi kandırıp iş görüyor onun kitabı.Asıl sıkıcı tarafı ise heyecan ve aşk tutkusunu bulamıyorsunuz. Dolayısı ile akıcılık hiç yok. Okumaya uğraşmayın diyemem, ama aldığı zamanı hak etmeyen bir kitap bence.
İnsanların evcil hayvan olarak yaşadığı Battalların dünyası.. Ukalalık taslamadan çok gerçekçi bir dünya kurmuş yazar. Battallar dev boyutta insansılar. İnsanlara temelde bizim köpeklere ama aslında tüm doğaya ve bizim dışımızdaki tüm canlılara davrandığımız şekilde davranıyorlar. Kuzu çevirme yerine insan çevirme yeme sahneleri rahatsız etse de, savaşın gereksizliği,doğanın anlamı gibi konularda ince ince mesajlarını vermiş. Delidolu yayınlarından çıkan 176 sayfalık bu kitap bir solukta okunuyor ama etkisi uzun sürüyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Preston L. Allen
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 12 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.