Giriş Yap

Süleyman Çobanoğlu

Yazar
8.7
273 Kişi
Unvan
Tür Şair, Senaryo Yazarı
Doğum
Afyon, 1967
Yaşamı
1967 yılında Afyon' da doğdu. İlkokulu burada, ortaöğrenimini ise Devlet Parasız Yatılı öğrencisi olarak Ankara Atatürk ve Afyon liselerinde tamamladı. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ni bitirdi. İstanbul'a 1991'de geldi. Çeşitli işlerde çalıştı. İlk şiirlerini 1990'da yayımladı. Çoğu Dergâh' ta yayımlanan şiirler, 1995'te bir kitapta toplandı. Kanal 7 televizyonunda kültür ağırlıklı çeşitli programların yapım ve sunumunu üstlendi. Millî Gazete' de günlük yazılar yazdı. atv'de yayınlanan Kılıç Günü dizisinin senaristliğini yaptı.Halen yayın yönetmenliğini İbrahim Tenekeci' nin yaptığı İtibar Dergisi'nde şiirlerini yayımlamakta ve TRT'de yayınlanan Sakarya Fırat adlı dizinin senaristliğini yaptı. 2014'te TRT1'de yayınlanan "Kızıl Elma" dizisinin senaristidir.

İncelemeler

Tümünü Gör
136 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yobazlığa Övgü - Süleyman Çobanoğlu
Bir kaç şiirini dinlemiştim Süleyman Çobanoğlu'nun. Bir de İsmet Özel'in de methini duyunca okumaya değer olduğunu anlamıştım. Çok geç kalmışım, okumak için. Çobanoğlu'nun dili İslam'ın izzetiyle birleşince ortaya hoş bir eser çıkmış. Sadakayı cariyesi olsun...
Yobazlığa Övgü
9.7/10 · 38 okunma
1 yorumun tümünü gör
Reklam
93 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yıllar yıllar önce kitapçıda kitapları karıştırırken tesadüfen keşfettiğim bir kitap. Kitaplığımda olduğu için mutlu olduğum, kalan kitapları da toplayıp değer verdiğim insanlara armağan ettiğim bu kitap, üzerine düşünülmesi gereken çok şey söylüyor. İsmet Özel'in bir yazısında "Benden sonra bir şair geldi, o da Süleyman Çobanoğlu" diyerek taltif ettiği şairin bakış açısından bir Türkiye panoraması izliyoruz. Kesinlikle çok farklı.
Yobazlığa Övgü
9.7/10 · 38 okunma
118 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Süleyman beyin okuduğum ilk kitabı.. Türkiye'yi dert edinmiş, atları unutmamış ve din-i İslâm'ı atlamamış bir kitap. Epik bir söyleyiş var tabi didaktiklik de. Okurken bir çuvaldız geziniyorsa teninizde, ne mutlu. Sade, açık deyişler. Son 2 bölümde kalburüstü şiirler oldukça mevcut. Aklıma Ebubekir Kurban beyin şu sözü geldi okurken, "Türkiye sevgisi imandandır." Türkiye'yi sevmeyende var mı iman!
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42