1000Kitap Logosu
Thomas Harris
Thomas Harris
Thomas Harris

Thomas Harris

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
975 Kişi
2.625
Okunma
197
Beğeni
7bin
Gösterim
Unvan
Amerikalı yazar ve senaristtir
Doğum
Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri, 11 Nisan 1940
Yaşamı
New York'ta Associated Press'in editörlüğünü yapan Thomas Harris Amerika ve Mek-sika'daki suç örgütleri hakkında yazdığı haberlerle yazarlık mesleğine adım atmıştır. 1975'de yayımlanan Kara Pazar ile bir anda tüm dünyaya adını duyurmuştur. 1981'de Kızıl Ejder (Altın Kitaplar) ve 1988'de yayınlanan Kuzuların Sessizliği (Altın Kitaplar) ile şöhretin zirvesine çıkmıştır. Ünlü yazar 1999'da yayınlanan Hannibal adlı romanından sonra Hannibal Doğuyor ile tekrar okurlarının karşısında.
GeneralMaxTzu
Hannibal Doğuyor'u inceledi.
317 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Eniştesinden İskender Yapan Hannibal'ın Hazin Hikayesi
Eğer Hannibal'ın nasıl Hannibal olduğunu merak ediyorsanız benim gibi, bu kitap tam sizin için. Hannibal Lecter'ın nasıl o hale geldiğini hoş bir biçimde anlatıyor fakat Hannibal karakterini gerçekten merak etmeseydim bu kitap çok bayık gelirdi :') Peki ben Hannibal'ın dönüşümünden tatmin oldum mu? Imm... O konuda hiç emin değilim gerçekten, pek de beklediğimi alamadığımı söyleyebilirim sanırım :') Kurgusu tam bir film gibi olan kitabımız size adeta sinemadaymışsınız hissini veriyor bu arada, sahneleri gözünüzde canlandırmanız hiç zor değil. Adeta bir film karesi ile başlayıp, bir film gibi sona eriyor bu kitap. Okurken pek de sıkılmadım açıkçası ama dediğim gibi beni kamçılayan büyük bir merakım vardı.
Hannibal Doğuyor
8.4/10
· 504 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Funda dene
Kuzuların Sessizliği'ni inceledi.
426 syf.
·
10 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Herkes çok güzel incemeler yapmış ama ben bu kitap için aynı şeyi söyleyemiyorum malesef. Evet kitap bir klasik ve islenen konu bakımından muhteşem. Bu kısmına hayran kaldım. Fakat katilin düşünceleri yada kurbanlarıyla olan ilişkileri gibi yazarın detay vermesi gerektiğini düşündüğüm kısımların üstünkörü geçilmesi, tam tersi diğer kısımların fazla detaylı ve uzun uzadıya yazılması beni rahatsız etti. Bu sebeple kitap beklentimin altında kaldı.
Kuzuların Sessizliği
OKUYACAKLARIMA EKLE
17
Şerzod Annazarov
Молчание ягнят inceledi.
426 syf.
·
62 günde
·
Puan vermedi
Bu kitabın versiyonunu okudum. Psikolojik bir roman. Cinayetin ince noktaları ve detaylarına dikkat edilirse en gizemli olanları da çözülür. Kannibal Lecter insanın içini görebilecek derecede mükemmel psikolog olduğunu ortaya koyuyor.
Молчание ягнят
OKUYACAKLARIMA EKLE
4