Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Thomas Harris

Thomas HarrisKuzuların Sessizliği yazarı
Yazar
8.3/10
1.268 Kişi
4.507
Okunma
263
Beğeni
12,6bin
Görüntülenme

Hakkında

New York'ta Associated Press'in editörlüğünü yapan Thomas Harris Amerika ve Mek-sika'daki suç örgütleri hakkında yazdığı haberlerle yazarlık mesleğine adım atmıştır. 1975'de yayımlanan Kara Pazar ile bir anda tüm dünyaya adını duyurmuştur. 1981'de Kızıl Ejder (Altın Kitaplar) ve 1988'de yayınlanan Kuzuların Sessizliği (Altın Kitaplar) ile şöhretin zirvesine çıkmıştır. Ünlü yazar 1999'da yayınlanan Hannibal adlı romanından sonra Hannibal Doğuyor ile tekrar okurlarının karşısında.
Unvan:
Amerikalı yazar ve senaristtir
Doğum:
Tennessee, Amerika Birleşik Devletleri, 11 Nisan 1940

Okurlar

263 okur beğendi.
4.507 okur okudu.
75 okur okuyor.
2.300 okur okuyacak.
97 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Beni tanımana izin verdim. Beni görmene. Sana nadir bir hediye verdim. Fakat sen bunu istemedin."
Nemesis Kitap
O da sessizliğe büründü usul usul bizi dinliyor zamanın nasıl aktığını gözlemliyordu
Reklam
"Biliyorsun ki elim daima kalbinin üstünde olacak.”
Sayfa 132 - memesis kitapKitabı okudu
Bir cerrah parçalanmış bir cesede bakabilir. Ama bir doktor bir hayatın boşuna akıp gitmesine seyirci kalamaz .
“Aileni de o mu öldürmüştü?” “Kız kardeşimi öldürdü ve yedi”
Sayfa 257 - memesis kitapKitabı okudu
Sinemaya Başarıyla Uyarlanmış Romanlar
Sinema-edebiyat ilişkilerindeki başarılı yapımları, tavsiye film listesi haline getirmek için öncelikle
Edebiyat Atlası
Edebiyat Atlası
‘ndan bir alıntıyı daha önce paylaşmıştım.(#46533729) Romanlardan sinemaya aktarılan filmlerde eserin aslına ne kadar sadık kalındığı yoruma açık olmakla birlikte
Reklam
2022’de okuduğunuz en iyi ve en kötü kitap nedir desem? Benimkiler: En iyi:
İnce Memed 4
İnce Memed 4
En kötü:
Hannibal Doğuyor
Hannibal Doğuyor

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
464 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Herkese merhaba
Asununkitaplari
Asununkitaplari
beraber
Kızıl Ejder
Kızıl Ejder
kitabını okuduk. • Biz seriyi kronolojik sıralamasına göre okumaya başladığımız için serinin bizi yorumladığını düşünüyorum çünkü ilk kitap bu olmasına rağmen okuyanlar gerçekten sıkılmış kitapta kopuklar hissetmiş ama ilk başta #hannibaldoğuyor kitabını okuduktan sonra seriye devam ederseniz taşlar tamamen yerine oturuyor. • Bu kitapta sevmediğim tek şey daha fazla Hannibal görmek isterdim ama daha çok taklitçilerini gördük yine de Hannibal zekasına hayran olmamak elde değil. Ayrıca söylemem gerekiyor ki sonuna kadar durağan gitmiştir sadece sonlarına doğru bir gizem aksiyon vardı yine de ben keyifle okudum. • Katilimiz bu sefer hayatı boyunca itilmiş mutsuz olan ve dış görüşünü ile dalga geçilen biri ( çünkü tavşan dudaklı ) Annesinin dahi istemediği bu kişiyi annanesi kabul ediyor ediyor etmesine ama oda ayrı bir travma sırf kızından intikam almak için torununu büyütüyor hem seviyor hem sövüyor dedikleri bu olsa gerek. Bu davaya bakan mesleğine bırakan Will Graham oluyor. Katilimizin işleri cinayetlerin türü Hannibal benzediği için bir taklitçi yada hannibalın yetiştirdiği biri olarak görülüyor. Bakalım Graham bu bilmeceyi çöze bilecek mi kızıl ejderi yakalaya bilecek mi?
Kızıl Ejder
Kızıl EjderThomas Harris · Nemesis Kitap · 2014880 okunma
426 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Kuzuların sesizliği pek bilinmeyen bir kitap olabilir. Aynı isimde filmi de var. Çok iyi bir kurgu ve akıcı bir dille yazılmış gayet güzel bir polisiye.
Kuzuların Sessizliği
Kuzuların SessizliğiThomas Harris · Nemesis Kitap · 20141,436 okunma
330 syf.
8/10 puan verdi
·
27 saatte okudu
Birçok kişinin bildiği gibi Kızıl Ejder kitabı Dünyanın tanıdığı en psikopat karakterlerinden biri olan Hannibal Lecter’i okuyucuya tanıtan kitap. Hannibal ve onu yakalamaya çalışan FBI ve Will Graham'ın macera dolu hikayesini içeren kitap inanılmaz derecede karanlık ve atmosfere sahip olsa da okuyucu rahatsız etmeyecek kitaplardan. Dünya klasiği bir kitap sayılabilecek bir kitap olup filmi ve dizisi çekilen kitap olan Kızıl Ejder kitabında Hannibal karakteri filmde olduğu gibi çok görünmesede arka planda katilimiz olan Dolarhyde'ı yönetmesiyle kendine hayran bırakan hayali bir karakter. Polisiye karakter olsada arada aşk ve aile ilişkileri de barındıran kitap hızla ilerliyen kitaplardan biri olup bir solukta okuyup bitirmek isteyeceğiniz kitaplardan. Yazıldığı döneme baktığımızda günümüz polisiye kitaplarıyla yarışır derecede kaliteli gördüğüm kitapta ki karakterlerimiz ise Will Graham Hannibal’ı yakalayan Fbı, Molly karısı, akıllı Dolarhyde katilimiz, Reba aşık olduğu kız ve Jack ise Fbı ajan olup arada başka karakterlerde mevcut.
Kızıl Ejder
Kızıl EjderThomas Harris · Nemesis Kitap Yayınları · 2017880 okunma