Hannibal Doğuyor Hannibal Lecter Serisi 4

8,4/10  (29 Oy) · 
57 okunma  · 
21 beğeni  · 
1.160 gösterim
Bir korku imparatoru: Hannibal Lecter Soğuk bir kış günü doğan Hannibal, masumiyetinin çok ötesinde hisler taşımaktadır. Yalnızdır, korkmuştur. Yanında olduğunu hissettiği tek şeyse kötülüktür. Onu bulup yanlarına alan amcası ve ve amcasının eşiyle birlikte bir şansı olur. Özellikle amcasının eşi olan Leydi Murasaki'nin çabalarıyla iyileşmeye başlar. Ancak baştan beri içine işleyen kötülük hissinden hiçbir zaman kurtulamadığını fark etmesi uzun sürmez. Kurtulamamıştır çünkü, kız kardeşini gözlerinin önünde parçalara ayırıp yiyenler, Hannibal'in içine asla kurtulamayacağı intikam tohumları ekmişlerdir. Thomas Harris'in yarattığı bir korku klasiği olan Hannibal Lecter'ın hikâyesi, kötülük ve intikam isteği arasındaki ilişkiyi, yeniden düşünmenize neden olacak.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2014
 • Sayfa Sayısı:
  296
 • ISBN:
  9786055092573
 • Orijinal Adı:
  Hannibal Rising
 • Çeviri:
  Pınar Öcal
 • Yayınevi:
  Nemesis Kitap
 • Kitabın Türü:
Murat Ç 
27 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitabını okuduktan sonra filmini izledim. Kafamda canlandıramadığım birçok kısım için gerçekten aydınlatıcı oldu. Ayrıca Mischa o kadar tatlıydı ki kafam da bile o kadar tatlı canlandırmamıştım.
Kitabın sonu tam anlamı ile trajedik bi şok. Psikolojik bir analiz. Açlık ve sevginin savaşı.
Nefret,sevgi,intikam,öfke. Hepsinin karışımı.

Belkide gelmiş geçmiş en karmaşık katil olan Hannibal'ın doğuşuna şahitlik edin...

Melih Karaman 
21 Oca 2016 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Kesinlikle düşünmeden okunması ve okuduktan sonra filminin izlenmesi gereken kitap. Doktor Hannibal Lecterın nasıl ve neden yamyamlaştığını, içindeki karanlığın nasıl açığa çıktığını yani herşeyin başlangıcını anlatıyor bu kitapta. Serinin dördüncü kitabı olsada ilk okunması gereken bu kitaptır.

mustafa tamer akder 
05 Ara 2014 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Hannibal lecter' in sıradan bir psikopat tanıtımı genel profiline uymadığı kanısındaydım(Hele yeni dizisindeki hannibal ...) çünkü mühteşem zekası , dahice planları , müzik zevki , giyim zevki , damak zevki(Kendi türünden başka bir hayvan eti kullansa evine abone olurdum :D) ve will graham ile abigail hobbs duyduğu hisler dolayı. Bu kitap bendeki hannibal karakterini büyük bir kısmını oturttu. Kurgu bakından tatmin edici dil bakımında akıcı hannibal karakteriyle tanışmışsanız kesinlikle okumanız gereken bir kitap

Fatoş Çetiner 
08 Eki 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Thomas Harris'in okuduğum ilk kitabı ve ayrıca Hannibal ile ilgili de doğru düzgün bilgi aldığım ilk kitap. Okurken veya okuduktan sonra yaptığım araştırmalarda, akılda kalan soru işaretlerinin giderilmesi için bu kitabın varlığına sevinen çok insan olduğunu gördüm. Ancak benim için bir başlangıçtı ve umarım daha sonraki kitapları daha çok tatmin edici boyutta olur. Kurgu ve anlatımın daha iyi olabileceğini düşünüyorum.

Gün İlke Yıldırım 
15 Ağu 20:55 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Serinin son kitabı artık polisiye/gerilim değil, ama macera olmazsa olmaz tabii ki. Hannibal'ın doğuşuyla başlayan kitap aslında Hannibal'ın neden böyle "değişik" bir insan olduğunu anlatıyor. Bence kısa ama gayet başarılı bir final yapmış Bay Harris. Tüm seri muhteşem, kesinlikle tavsiye ederim. =)

Gamze Sel 
22 Tem 2014 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Hannibal Lecter hayranlarının okuması gereken bir kitap. Ben 2007 yılında filmi çıktığı gibi izlemiştim. Maalesef kitabını ise anca okuyabildim. Ama filmin hakkını vermeliyim zaten sevmiştim ama kitabını okudukça filme ve özellikle Hannibal karakterini canlandıran Gaspard'a hayranlığım daha da bir arttı. Hannibal'ın neden bu hale geldiğini merak edenler alıp okumalı. Ben bazı yerlerde sıkıldım, yavaş geçen bölümler oldu. Ama yine de tavsiye ederim.

“Mischa, we take comfort in knowing there is no God. That you are not enslaved in Heaven, made to kiss God’s ass forever. What you have is better than Paradise. You have blessed oblivion. I miss you every day.”

Habibe 
 26 Şub 15:58 · Kitabı okudu · 9 günde · Beğendi · 10/10 puan

"Sizce ne o?"
"Küçük çocuk Hannibal, 1945 'te karların içinde kız kardeşini kurtarmaya çalışırken ölmüş. Kalbi de Mischa ile birlikte ölüp gitmiş. Şimdi ne? Bunun için henüz bir kelime icat edilmedi. Daha iyi bir kelime olmadığı için, canavar diyebiliriz."
...

Kitaptan 18 Alıntı

Rabia 
11 May 12:20 · Kitabı okudu

Her insan zamanına değer hannibal. Eğer ilk bakışta biri sana yavan görünürse, daha dikkatli bak, içini görmeye çalış.

Hannibal Doğuyor, Thomas HarrisHannibal Doğuyor, Thomas Harris
Merve Polat 
15 Ağu 01:31 · Kitabı okudu · 5/10 puan

İnsanın çocukluğunun geçtiği evi görmesi onu iyileştirmiyor, bilmek istediği takdirde, nerede, nasıl ve niye kırıldığını anlamasına yardım ediyordu sadece.

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 208 - Nemesis Kitap)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 208 - Nemesis Kitap)
Dilara Adar 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kalbinin üstünde. Popil'in şapkasını tutan el kalbinin üstündeydi. Momund'un kardeşinin gırtlağına bıçağı dayayan el. Kasabın kafasını saçlarından tutup bir torbaya koyan ve posta kutusunun üstüne bırakan el. Kalbi onun avucunda atıyordu. Yüzünde anlaşılmaz bir ifade vardı.

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 132)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 132)

30. Bölüm
"Sizce Tanrı Isaac'ı yemeye mi niyetliydi, o yüzden mi Abraham'dan oğlunu öldürmesini istemişti?" dedi Hannibal.
"Hayır Hannibal. Tabiki de hayır. Melek tam zamanında araya giriyor."
"Her zaman değil." dedi Hannibal.

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 144 - Altın Kitaplar)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 144 - Altın Kitaplar)
Merve Polat 
 12 Ağu 16:09 · Kitabı okudu · 5/10 puan

Eğer ilk bakışta biri sana yavan görünürse, daha dikkatli bak, içini görmeye çalış.

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 28 - Nemesis Kitap)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 28 - Nemesis Kitap)

Bölüm 43
... Dortlich'in kafası koparken acı bir çığlık duyuldu, o sırada Hannibal da suratına haykırarak şarkı söylemeye devam ediyordu.

"Orman cini heykel gibi sessiz duruyor,
Üzerinde erguvan rengi paltosu." ...

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 212 - Altun Kitaplar)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 212 - Altun Kitaplar)
Dilara Adar 
16 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatta anladığım ilk şey: Tarih,ormandaki bir baltanın yankısıdır. Philip Larkin

Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 7)Hannibal Doğuyor, Thomas Harris (Sayfa 7)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi...
Kitap Uyarlaması Olan 10 Sinema Filmi... Kitaptan sinemaya uyarlanan 10 film.. Filmlerin fragmanlarını izlemek isterseniz diye http://www.sinemalar.com adresinden linkler ekledim.Umarım beğenirsiniz...