1000Kitap Logosu
Zeki Kayahan Coşkun

Zeki Kayahan Coşkun

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.4
351 Kişi
1.613
Okunma
89
Beğeni
6,3bin
Gösterim
Unvan
Radyo programcısı - Program yapımcısı - Yazar - Televizyon sunucusu
Doğum
İstanbul, 9 Haziran 1978
Yaşamı
Radyo programcısı olma isteği henüz 13-14 yaşlarında başlamış, 1999 yılında stajyer olarak Alem FM'e girdiğinde bu hayalini gerçekleştirmiştir. 18 Şubat 2002'den beri Matrax adlı radyo programını sunmaktadır.(2001/30 Eylül 2013 Alem FM - 21 Ekim Show Radyo)zekirdek.com adlı bir web sitesi vardır. Bu siteyi radyo programında 'çekirdek değil tatlım zekirdek' diyerek tanıtmaktadır.Radyo programı olan Matrax'ın televizyon versiyonunu SKY Türk ve Star TV'de de sunmuştur. 30 Eylül 2013 tarihinde Alem FM'de son programını yapmıştır. 21 Ekim 2013 tarihinde bu kez Show Radyo'da Matrax'ı sunmaya kaldığı yerden devam etmiştir.(22.00/01.00)(hafta içi her gün)22 Ekim tarihinden itibaren adını resmi sitesinden esinlendiği Zekirdek 'i sunmaya başlamıştır.(16.00/18.00)(hafta içi her gün)Yıl içerisinde tek kişilik gösterisi olan Kafanız Hayrolsun ile Türkiye'nin çeşitli yerlerine gitmektedir. Ayrıca 9 tane kitabı vardır.
Türkleri Anlama Kılavuzu
OKUYACAKLARIMA EKLE
Meğer Annem Haklıymış
OKUYACAKLARIMA EKLE
Yiyemeyeceğin Muzu Soyma
OKUYACAKLARIMA EKLE
Durun Siz Evlenemezsiniz!
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kime Çektim Ben Bilmem ki
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ceset Kokan Kadınlar
OKUYACAKLARIMA EKLE
Bu Çocuk Kimin?
OKUYACAKLARIMA EKLE
105 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Anneliğe meslek demek biraz aptallık olur.. Bir kisi düşünün ki her şeyi fedakarca yapabiliyor...sizi sizden çok düşünüyor.. Öğütler, maddedel biçimde verilmiş.. Ama yetersiz bence bu kadar az buçuk fikirleri daha güzel yorumlanıp okuyucunun dikkati daha da çekilebilirdi.. Keyifli okumalar.
Meğer Annem Haklıymış
Okuyacaklarıma Ekle
15
192 syf.
·
7/10 puan
Radyoda daha iyi
Bu kitabı okuduğumda sosyal medya bu kadar aktif değildi. Geceleri intenet yerine kulaklıklarımız kulağımızda, kahkaha atmamak için direnerek Alem fm dinlerdik. Radyocu kimliği ile tanıdığım Zeki Kayahan Coşkun'un bu kitabına 1 liralık kitapların satıldığı bir sepette denk geldim. Komik hikayeler var. Biraz dalga geçiş ve biraz yoksulluğa vurgu. 2 saatte bitirilebilecek bir kitap. Kafanız dağılsın isterseniz, 1 liralık sepette denk gelirseniz alın okuyun.
Durun Siz Evlenemezsiniz!
Okuyacaklarıma Ekle
14
Zamanında radyo programcılığı yapan Zeki Kayahan Coşkun'un eğlenceli ama klişelerle dolu kitabı. Mizahi yönünü açıkçası pek başarılı bulmadım. Kitapta anne ve çocuk arasında geçen diyaloglara yer verilmiş. Çocuğun annesinin tutumları ve davranışları karşısında düşüncelerinden bahsediliyor. Bölüm sonlarına düşülen notlarla da "anneler daima haklıdır" sözü doğrulanıyor. Açıkçası kitabın en beğendiğim kısmı, sonuna eklenen şiirdi. Düşündürdü, duygulandırdı. Anneme bakış açım değişti. Daha anlayışlı olmaya karar verdim. Bunda yeni anne olmuş olmamın da etkisi vardır tabii =) Gidip koşa koşa alınıp okunası bir kitap değil, ama elinize geçerse de okumanızda bir zarar yok.
Meğer Annem Haklıymış
Okuyacaklarıma Ekle
9