Giriş Yap

Adı Yok Dergisi

Dergi
8.1
78 Kişi
Doğum
1996
Yaşamı
Adı Yok adlı gençlik edebiyat dergisi, Carpe Diem Kitap tarafından 1996 yılından bu yana yayınlanıyor. Üç ayda bir çıkan dergi, en son 73. sayısı ile okurun karşısında... Adı Yok, derginin son sayfasında kendisinin şu ifadelerle tanıtıyor: "Genç yazarlara, amatör kalelere bir ışık olabilmek için 1996 ılından beri kesintisiz olarak sürdürüyorum yürüyüşümü. Her mevsim sayfalarımı genç yazarlara açıyorum. Tezgâhımdan yetişen genç ve yetenekli yazarların kitpları Carpe Diem'de yayımlanıyor." Carpe Diem sadece "bi lira". Hatta Kitap Yurdu'ndan satın alırsanız, 75 kuruş! Dağıtım ağı oldukça geniş, hemen her şehirde ulaşmak mümkün. Bu nedenle ulaştığı kitle çok büyük. Derginin sabit usta kalemleri var. Bunun yanında her sayıda farklı genç yazarlara da sayfalarını açtığı için hitap ettiği kitle de oldukça geniş. Derginin bir üslubu, ortak bir dili var. Eğlenceli yazıların yanında, ahlaki açıdan örnek davranışlar sunan pek çok öykü de derginin hemen her sayısında yer alıyor. Günümüzde onlarca olumsuz uyarıcıya maruz kalan gençlerin, edebî heyecanlar duyması, kendilerini şiddet ya da uyuşturulmuş zihinlerle değil yazı ile ifade etmesine imkan sağlayan, onların dünyasını onların anlayacağı dilden aktaran Adı Yok, bu bağlamda bence oldukça önemli bir iş yapıyor. Dergi ekibini tebrik ediyor ve bu yayının çok daha uzun süre devam etmesini temenni ediyorum.

İncelemeler

Tümünü Gör
Kış mevsimine nazaran fazla renkli, edebiyat dergilerine nazaran fazla kazaklı ve rujlu, hayata nazaran fazla dürüst ve doğru... Gel gör ki, Adı Yok.
Adı Yok - Sayı 79
8.9/10 · 13 okunma
Reklam
45 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Adı Yok Gençlik Kitap Edebiyat Dergisi sayı 88 Yıl 2019 Mevsim Bahar . . Adı yok dergisinin önceden bir sayısını okumuştum bu sayısını da severek okudum, bu derginin, carpe diem kitap ile uzaktan yakından alakası varmış bilginiz olsun yayınevinin kitaplarını tanımak için gerçekten harika bir dergi okuyun okutun her daim yolunuz güzel dergilere çıksın.
Adı Yok - Sayı 88
10.0/10 · 6 okunma
56 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Yaklaşık 20.000 den fazla üyesi olduğum böyle güzel bir sitede bu dergiye tek bir kişinin bile uğramamış olması üzüyor beni. Ne çok okunan kitaplar gördüm, okunmaya değmez, Ne çok okunmayan kitaplar gördüm Oku oku bitmez... Bu son 2 3 sayısında İngilizce bir bölüme yer vermeye başlamaları çok hoşuma gitti. Umarım hep böyle devam eder. Ayrıca yine içerisinde ki renkli resimler de okurken çok keyif veriyor bana. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Okumanızı da şiddetle tavsiye ediyorum. İyi okumalar dilerim.
Adı Yok - Sayı 82
9.5/10 · 8 okunma
2 yorumun tümünü gör
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48