Giriş Yap

Ali Yurtgezen

Yazar
8.8
43 Kişi
Unvan
Araştırmacı Yazar
Doğum
K.Maraş, 1955
Yaşamı
Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirdi. Öğretmen olarak görev aldı.Öğrencilik yıllarında mahalli gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı. Divan, Doğuş Edebiyat, Kanat, Dolunay, Polemik, Dört Mevsim Maraş dergileri ve Gündüz gazetesinde yazdı. Türkiye Yazarlar Birliğinin Maraş Şubesi kurucusu ve başkanı oldu. Yağmur ve Ede dergileri ile Meş’ale gazetesini çıkardı.

İncelemeler

Tümünü Gör
256 syf.
·
8 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Adını duymadığım, listeme almadığım, Kitap fuarında tevafuken görüp aldığımız bir kitap oldu. Tevafuğu ise Fuad Köprülü'nün Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar eseri oldu. Ona vesile olan da İsmail Kara oldu. İsmail Kara' ya vesile olan da İsmet Özel idi benim için. Silsile kitabına silsileli okumalarla ulaşmış olmanın kaderi de güzel. Hâcegân kelimesini Rafet Elçi'nin Ahrar'ından biliyorum. Ubeydullah Ahrar üzerinden de bir ilgim oluşmuştu. Türk ilinin nasıl İslâm'ın nakşı ile örüldüğünü görmeyi arzu ediyordum. Allah Darül İslâm kılacağı diyarı nasıl derinden derine İslâm ile boyuyor? Cihadın içindeki cihadı görmek nasip olsa. Bu vesilelerle elime aldım kitabı. Yüzeysel bir kitap ama bu tür bir eserde zaten detay bulmak kitabı ciltler haline getirir. Dolayısıyla hızlı bir tanıma seyahati için tatmin edici bir eser. Dolayısıyla ilgilisi bu kitabı bir kılavuz kaba bir yol tarifi olarak bilip okumalı.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 101 okunma
Reklam
256 syf.
·
Puan vermedi
Peygamber (s.a.v) aşığı, O'nun açtığı yolda yürüyen tek gayesi İslam'ı yüceltmek olan büyük velilerin hayatını, bu yoldaki mücadelelerini anlatan çok güzel bir eser. Yazarın kalemine sağlık Allah razı olsun.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 101 okunma
256 syf.
·
12 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabı okurken gözyaşları sel oldu gitti.. Hz. Peygamberden itibaren bu yolun büyükleri insanlara irşad ve islam ulaşsın diye neler yapmışlar nasıl eğitimlerden geçmişler ve hangi usulleri kullanmışlar. Özellikle ehli tarik kimseler için her gün yaptıkları hatme-i haceganda okudukları silsiledeki isimler birer birer gönül dünyalarına misafir oluyor ve adeta kişiyi elinden tutup o ulvi aleme götürüyor.
Hacegan Sultanları
8.7/10 · 101 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42