Alp Dağ

Alp Dağ

ÇevirmenEditör
7.6/10
21 Kişi
·
53
Okunma
·
1
Beğeni
·
34
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
232 syf.
Sevimli bir kitap. Herkesin anlayabileceği dilde yazılmış, temel bir eser olmuş. Okuması keyifli ve size kattığı şeyler var. Hafıza konusuna kafayı taktıysanız bu kitaptan başlayabilir, sizi zorlamadan konuya ısındırmasını sağlayabilirsiniz. kitabın ilk yarısı beyin ve hafıza ile ilgili temel bilgileri veriyor, sonraki yarısı ise ufak tefek alıştırmalardan bahsediyor. Dikkatimi çeken ve hoşlanmadığım tek şey yazarın, kitabın arkasında verdiği kaynakçayı okuduğumda gördüğüm şey. Yani yazarın kitabın yazım sürecinde faydalandığı kaynakların, bilimsel makalelerden ziyade, internet siteleri olması. Bu da bilimsel gerçekçiliğini gözümde birazcık yitirmesine sebep oldu... Ben severek okudum, bu konuyla ilgili başlanacak eser budur zannımca...
Sadık Kocak
Sadık Kocak Hayatınızı Güzelleştirecek Sıradışı 202 Fikir'i inceledi.
256 syf.
·Beğendi·6/10
Aslında kitap kötü değil ama çok fazla kişisel gelişim kitabı okuduysanız belli bir süre sonra –genelde- eğlence aramak için okuyorsunuz. Tabi okuduklarınız da güzelse önceki aklınızda kalanlarla arasında bir fark görmeye çalışıyorsunuz. Örneğin kitabının ‘SIRADIŞI’ olması ve ilk konusunun ‘İYİLİK YAPMAK’ üzerine olması bence çok düşündürücü bir etken.
Yazarın, yazılarında aralara koyduğu hikayeleri de göz önüne almak gerek tabi. Hem ibretlik hem de insanın içine işliyor.
Tabi gözünüz fark arıyor demiştim ya, yazar öyle sanıyorum ki Türk kökenli. Abi sen ‘Erişte’ tarifini nasıl veriyorsun ya? Bak yemiş, yapmış, tarif de veriyor. Helal olsun. Ağzım açık kaldı okurken, ciddiyim.
Bunun yanında Ziya Gökalp, Evliya Çelebi, Nazım Hikmet, Mevlana, Necip Fazıl, Fakir Baykurt gibi Türk dönemlerinde yeri olan insanları eklemeyi de unutmamış. Bunlar da benim için kitabın artıları.
Buna rağmen okumazsanız da çok bir şey kaybetmeyeceğiniz ama okursanız da samimi olduğunu hissedeceğiniz bir eser. O yüzden lafı da çok uzatmadan cümleten keyifli okumalar diliyorum.
Bu arada akşama nişanı var kuzenimin, pasta yemek istemeyenler gelsin. :)))))))))
Şaka bir yana kendinize iyi bakın, mutlu hafta sonları diliyorum..
256 syf.
·4 günde·1/10
Kitabın yazarinin lise ogrencisi bir Türk genci olduğu ve sosyal deney amaciyla ecnebi bir isimle yayinlattigini düşündüğüm bir çalışma olmuş.

Konular sıradışı olmadığı gibi örneklemeler de komik.
256 syf.
Ve bir gelişim kitabının sonuna geldim, herkesin kendine göre hayatını kolaylaştırma, düzene sokma ve güzel davranışlarla süsleme imkanı mutlaka vardır.Bunu yaparken aynı zamanda dünya düzenini yaşanabilir hale getirmeye de katkıda bulunmuş oluruz.Bu kitapta sıradışı 202 fikir vererek bizlere yardımcı oluyor kısa kısa notlarla hem de, okuyun okutun tavsiye ederim.
296 syf.
·1 günde·10/10
Ya bedenini,ruhunu ve aklını sana yarar sağlayacak şeylerle doldurusun ve mutlu yaşarsın Ya da yararsız şeylerle doldurup mutsuz olursun.Başkaları gibi olmaktansa kendin gibi ol ve doğal ol.Emin ol böyle olursan ve kalbinle aklınla güzel bakarsan etrafın senin gibi güzelliklerle dolar.Güçün kadar hayaller kur,gücünün yetemeyeceği hayallerin peşinden gidersen hayal kırıklığına uğrarsın.Kitap o kadar çok güzel şeyler anlatıyor ki...Tavsiye ederim.Keyifli okumalar.
296 syf.
·9 günde·9/10
Alexanter Wınterman “ Kendini iyi hisset” kitabını keyifle okudum yazar sosyoloji ve kişişel gelişim konusunda gayet uzman birisi o hissediliyor kitabin ön kapak sayfasında “Kafdağı’nın ardına ulaştığında değil omzuna konan kelebeği fark edebildiğinde mutlu olursun!” Sözü çok hoşuma gitti kişisel gelişim kitaplarını seven biri olarak yazar çok güzel işlemiş ve çok güzel öykülerle süslemiş kitabi gerçekten içtenlikle okunduğunda herkese ufakda olsa birşeyler katacaktır. İyi okumalar..
256 syf.
·Puan vermedi
Kitapta yer alan tavisyeler güzel, faydalı ancak "sıradışı" olarak nitelendirilmesi pek uygun olmamış. Veya insanların birbirlerine iyilik yapmadıkları bir dünyada yazılmış..

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 53 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.