Ayşe Özmen

Ayşe Özmen

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
126
Gösterim
Adı:
Ayşe Özmen
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
1956
Anılardan kopmuş başıboş görüntüler, kendi iç bağlantılarını kaybetmişlerse, hatırlamamızı sağlayamazlar...
HER ŞEYİN başladığı bir an var mı? Her şey böyle başlamıştı cümlesini gönül rahatlığıyla kurulabileceği bir an; bir anı, bir hayal, zihinden gelip geçiveren anlık bir düşünce.
Ayşe Özmen
Sayfa 13 - Metis Yayınları
" Günün her saatinde yüzünde aynı ışık var. Sabah kalkınca, öğleyin, akşam gece... Seni bir kez bile ışıksız görmek mümkün değil. Ağlarken bile gözlerinden ışık akıyor."
Ayşe Özmen
Sayfa 80 - Metis Yayınları
Hülya, kız çocuklarının hikayelerinin annelerininkinden ayrılmadığını biliyordu.
Ayşe Özmen
Sayfa 97 - Metis Yayınları
Zihnini yokladığında sadık, kararlı hep aynı imge beliriyor; güvercin kanatları gibi çırpınan beyaz eller bunlar. Kıvrak bir hareketle silkeleniveren bir çarşafın ardından mis gibi kokuyla birlikte, bir görünen, bir kaybolan güvercin eller...
Ayşe Özmen
Sayfa 13 - Metis Yayınları
Çocukluk büyük bir karanlıktır. Anlamlandırılamayan şeylerin çorak ülkesi. Yalanların elinizden tutmadığı, saçlarınızı okşamadığı soğuk çöl. Çünkü yalana inanmak için de bilinç gerekir. Yalanı bilmek, anlamak, kabullenmek gerekir; onunla avunabilmek için...
Ayşe Özmen
Sayfa 18 - Metis Yayınları
Kabuğunu yırtması, hayatla arasına yıllardan beri çekilmiş olan perdeyi sıyırıp atması için çok uzun bir zaman geçmesi gerekmişti.
Ayşe Özmen
Sayfa 58 - Metis Yayınları
Bazı insanların olağandışı bir hayat çizgisi olduğunu hissederiz. Gizemli bir el, ardında gece bahçede dolaşan salyangoz gibi gümüşi izler bırakarak, onların hayatlarına dokunup geçer.
Ayşe Özmen
Sayfa 69 - undefined
135 syf.
·7/10
Geçmişimizde saklı kalan anılar bir gün bizi yoklayınca ne yapar, ne hissederiz bunun cevabını veriyor kitap. Geçmişte olan, hala kanayan ve görmezden geldiğimiz hatırlayamadığımız, hatırlamak istemediğimiz ne varsa mutlaka bir gün ortaya çıkacak ve onlarla yüzleşeceğiz. Yüzleşmeden devam edemeyiz.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ayşe Özmen
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
1956

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.