Didem Bilgin

Didem Bilgin

Çevirmen
8.0/10
42 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
53
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
294 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Tek kelimeyle harika bir kitaptı... Olay Hayalet adlı bir gemide geçiyor.Hayatta kalma mücadelesi ,hayatın gerçekleri ,gerçek aşkın nasıl olması gerektiği sanki tekrardan yüzümüze vuruluyor bu kitapta...Dili çok akıcı ,tasvirleri her zamanki gibi muhteşem.Bu yaz Norveç ten gelen devasa bir gemiye binmistim ve bayağı korkmuştum.Kitabi okurken sanki o gemi canlandı gözümde ve geminin içinde hissettim kendimi.Ve avlanan foklara çok üzüldüm.Guzel öğretici bir eserdi.Cok beğendim ve hiç sıkılmadan okudum
142 syf.
·4 günde·Beğendi·7/10 puan
Kırma bir kurt köpeği olan Buck'ın evcilleştirilmiş, sakin hayatından, kaçırılarak el değiştirme serüveni anlatılıyor. Bazı kısımlarda; yola koyma, istenileni yaptırma adı altında hayvana yapılan şiddeti abartı bulsam da Buck'ın özüne dönme hikayesi içinize sinen türden olacaktır.
Kitaptaki bazı kısımları Togo adlı filmiyle bağdaştırdığım anlar oldu; duyulan gerçek sevgi, bağlılık hisleri bakımından karakterler birbirlerine benzemese de ana tema aynıydı.
280 syf.
·9 günde·5/10 puan
Jack London'ın kitaplarını çok severim. Yol üzerine yazılmış kitapları da öyle. Ama bu kitap niyeyse benim hoşuma gitmedi. Ben yine kusuru yayınevinde arıyorum. Yine müthiş berbat bir çeviri yapılmış. Altıkırkbeş bu çeviri işini beceremedi hiçbir zaman.
294 syf.
·10/10 puan
Ne müthiş bir kitap. İçerisinde yok, yok...
Jack London varoluşcu yanını bu sefer deniz üzerinden veriyor. Konu olarak, karakterlerin yapısı olarak olağanüstü bir şaheser. Bence Jack London'un en iyi eseri. Okumamış olan ve okuyayım mı diye düşünenlere kesinlikle tavsiye ediyorum.
294 syf.
Güç ve ahlakın adalet eksenindeki çatışması... Batan bir gemide fok avcıları tarafından kurtarılan ve esir alınan kahramanın öyküsü. Ruh ve bedenin yaşam çizgisinde kendilerine biçilen rollerin hikayesi.
Yazar kahramanını derin bir felsefe üzerine yaratırken, aynı zamanda yaşam biçimlerinin insanların ahlak ve vicdanlarının üzerindeki etkisini de irdeliyor. Gemicilikte kullanılan terimsel kelimelerin fazla kullanılması her ne kadar kitabı biraz itici gösterse de, olayların anlatımındaki sadelik ve akıcılık bunu gölgeliyor.
Yaşam mücadelesi sonunda güçlünün sonsuzluğa açlığı, güçsüzün yaşama tutunma çabası arasında gidip gelen hikayeye sonunda doğan bir aşkın da kitabın güzel yanlarından sadece biri.