Don Joseph Goewey

Don Joseph Goewey

Yazar
9.0/10
5 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
27
Gösterim
Alan Watts'ın dediği gibi, "Bir insan başkalarının ona getirdiği tanımlarla kafasını karıştırmamaya başladığı an evrensel ve benzersiz kişiye dönüşür."
Başarısız olduğunuzu gördüğünüz zamanlarda Konfüçyüs'un şu sözlerini düşünün: "En büyük kıvancımız asla tökezlemeden hep başarılı olmak değil, her düşüşümüzde yeniden ayağa kalkmaktır."
Carl Rogers empatiyi bir başka insanın özel dünyasına girip onu yargılama isteğinizi tümüyle yitirmeye istekli olmanız olarak tanımlar.
Dünyanın en büyük buluşlarının bir kısmı sol beynin mola verip hiç farkında olmadan sağ beynin sihrini kullanmasına fırsat verildiğinde ortaya çıkmıştır..
Latince 'carpe diem' deyimiyle ifade edilir; modern çağda anlamı günü yaşa/anı yaşa şeklinde yorumlanır.
...
Latince de 'carpe' kelimesinin sözlük anlamı 'meyveyi koparmak', 'diem' ise gün demektir. Romalılar için "Günü olgunken kopar" anlamındaki bu ifade bir öğreti haline gelmiştir.
Bir insan başkalarının ona getirdiği tanımlarla kafasını karıştırmamaya başladığı an evrensel ve benzersiz kişiye dönüşür.
Sperry sağ beynin "nispeten zihinsel engelli" biri gibi olduğunu söyler ve sol beyinle karşılaştırıldığında "sadece konuşamayan ve yazamayan değil, disleksik, sağır, beceriksiz ve yüksek bilişsel işlevlerin çoğundan yoksun" olduğuna değinir. ... Ama Sperry daha sonra sağ beynin zenginliği ve gücü hakkında daha derin araştırmalar yapınca negatif düşünlerini tamamen değiştirdi.
Stresle ilgili kitab okumak isteyenler tavsiye edeceğim kitab.Çok güzel gerçekten.Ama bir azcık sürükleyici gibi geldi. bana .Ama yinede büyük stres problemi olanlar tavsiye ederim.Şunu da söyleyim gibi stres sizden hemencik uzaklaşmayacak yaklaşık 20 güne falan tamamen(kesin bilçiyorum tamamemn uzaklaşıcağını) uzaklaşıcak.Bu streseden kutulmak için attdığınız addımlarda sabırlı olmanızı tavsiye ederim.
Ne demişler" dostuna yakın ol ama düşmanına daha yakın" çünkü düşmanımızı tanırsak yapıcağı hamleleri ve stratejilerini biliriz hazırlıksız yakalanmayız önceden önlem alırız bu kitap sayesinde ben düşmanım stresi ve diğer adı namı değer 'korku' daha iyi tanıdım çoğu zaman hayatımızı karatan canımıza ve psikolojimize kastı olan stresi alt etmenin yollarını öğrendim yazar basit anlaşılır ve akıcı bir üslubla bilgilerini aktarmış ve bunlarıda çeşitli araştırmalar yaşanmış hikayeler ve makalelerle destekleyerek pekiştirmiş üstelik biz okurlar için koyduğu alıştırmalar ve alıştırmaların altında nasıl uygulamamız gereken bilgileride de vererek öğrendiklerimizi teorikten pratiğede geçirmemizi hayatımıza uygulayıp kendimizi korku stres ve kaygılardan kurtulmamızı kolaylaştırmış yiğidi öldür hakkını yeme normalde yabancı eserler hakkında önyargılı olurum beğenmiceğimi düşünürüm fakat bu kitap ve yazarı beni yanıltdı gerçekten bana fazlasıyla faydası oldu yazarın eline emeğine ve yüreğine sağlık:) kitap hakkında sorunuz varsa yorumda sorabilirsiniz ..bu ilk incelemem olduğu için eksiğim veya kusurum varsa afbuyrun efendim;)

Yazarın biyografisi

Adı:
Don Joseph Goewey
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 8 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.