Giriş Yap

Doruk Kirezci

Yazar
8.4
198 Kişi
Unvan
Kuş Gözlemcisi, Doğa Fotoğrafçısı, Yazar.

İncelemeler

Tümünü Gör
272 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Doruk Kirezci - Daha İyi Günlerim Olmuştu
Selamm ‍️ Bugün sizlere sevgili
Doruk Kirezci
'nin yazmış olduğu Daha İyi Günlerim Olmuştu kitabıyla geldim. Yazarla tanışma kitabım oldu ve kalemi kurgusu oldukça güzel. Okurken olaylar sizi âdeta içine çekiyor bu yüzden de heyecanı, aksiyonu ve merakı hiç dinmedi kitabın.. Sizi asla sıkmayan bir roman, psikoloji ağırlıklı olsada akıcı olay örgüsü sayesinde severek okudum.. Yazarın diğer kitaplarını da merak ettim ilk fırsatta o kitaplarına da bakacağım. Hasan'ın bu zorlu mücadelesine tanıklık etmek istiyorsanız, okumanızı Tavsiye ederim.. Bir operasyonda iki bacağını ve silah arkadaşlarını kaybeden Üsteğmen Hasan Bozok, yaşadığı travma ve gördüğü işkencelerin beyninde yarattığı hasardan dolayı hafızasını kaybeder. Yaşamını deneysel protez bacaklarıyla ve anti-psikotik ilaçlarla devam ettirmek zorundadır artık. Doktoru ona şiddetten uzak yeni bir hayata başlamasını önerir. Bu öneriyi dinleyip Bursa’da tekstil işi yapan kuzeni Bülent’in yanına giden Hasan, hayatın kendi için hazırladığı plandan habersizdir. Sakin ve huzurlu bir hayata başlangıç yaptığını zannederken kuzeninin bulaştığı kirli ve tehlikeli işlerde uluslararası bir mafya örgütünün tehditlerine karşı kuzenini korumaya çalışırken bulur kendini. Hasan gemileri yakar, ne de olsa artık kaybedecek hiçbir şeyi kalmamıştır. Mafyayla mücadele ederken ortaya çıkan ilişki ağında geçmişin soru işaretleri de birer birer aydınlığa kavuşacaktır.. Ancak erişilen her cevap memnun edebilir mi insanı? Bazen bilmemek daha mı iyidir acaba? Peki Hasan bu cevaplarla ve kendisiyle yüzleşip kendi cehenneminden kurtulabilecek midir?
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
Reklam
216 syf.
·
4/10 puan
Yazarın kalemi güzel kendini okutturuyor evet ama baştan sona o kadar olumsuzluk içinde yüzüyor ve insan artık bir ışık görmek istiyor ama o ışık hiç gelmiyor bu da beni rahatsız etti. Alınacak ders var mı? var. Böyle hayatlar var mı? evet o da var ama ben daha umut dolu örnek olan karakterleri okumak istiyorum birisine önereceğim kitapta argo kelimeler berbat yaşamlar olsun istemiyorum. O nedenle mutlaka okuyun diyemem ama iradenin (daha doğrusu iradesizliğin) bir insanın hayatını nasıl mahvedebileceğini çok net anlayabileceğiz bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
Biraz Uyusam Düzelirim
8.2/10 · 179 okunma
272 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
kitap yorumu
Daha İyi Günlerim Olmuştu / Müptela Yayınları Kitap öyle duygusaldı ki okuduğum bazı kısımlarda inanın çok üzüldüm Buram buram hissettirdi o duygusal geçişleri. Beklediğimden çok daha kaliteli bir iş çıkarmış yazar bunu da es geçmeyeyim Üsteğmen Hasan Bozok’un hayatını okuyoruz bu kitapta. Büyük bir operasyonda iki bacağını birden kaybeden yaşadığı ağır travmalar sonucunda ilaçlara ve tedavilere mahkum olmuştu. Büyük işkenceler görmüş yaşamının bir kısmı içten içe kendisinden koparılmıştı. Bir yandan hafızasını kaybeden yaşadığı travmanın büyüklüğü de gözünü korkutuyordu. Üstelik bir ailesi vardı annesi kız kardeşi onlara bakarken tüm bu işkencelere mahkum kalması onu aciz hissettirmişti. Artık bunun vermiş olduğu hasarla yaşayacaktı. Ailesini geçmişini bir anda bırakıp kuzeni Bülent’in yanına iş için gitmeye karar vermişti. Zor zamanlarında onu yanına alan Bülent aslında çok farklı kişiliğe sahiptir. Kuzeni Bülent aslında çok farklı bir kişiliği vardır herkesten sakladığı. Zamanla bu durumu öğrenen Üsteğmen Hasan Bozok ne yapacaktı? Bülent’in düzeleceğine inancı var mıydı? Üstelik farkında olduğu bu görünmeyen kişiliğinin farkına varacak mıydı? Yoksa ona bu konuda destek olup onunla bu hayata yolculuk mu edecekti? Cevapları kitabın içerisinde bulabilirsiniz. Kitabı çok beğendim tavsiye de ederim bana göre kitap +16 buna da dikkat edelim
Daha İyi Günlerim Olmuştu
9.6/10 · 12 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42