Eileen Myles

Eileen Myles

Yazar
4.0/10
4 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
60
Gösterim
Adı:
Eileen Myles
Unvan:
Şair
Doğum:
Cambridge, Massachusetts, ABD, 9 Aralık 1949
“Zenginlerin hiç mücadele etmeleri gerekmese bile mücadeleyle bağlarını koparmamak için yoksul (ama çok yoksul değil!) arkadaşlara ihtiyacı vardır.”
Aitmişim gibi göründüğüm kültüre o kadar ait değilim ki. Gizlice bu albenili dünyada tutucu bir şey istiyorum. Beni her seferinde öldürüyor.
Ama eer dikkat kesilseydim, gerekten dikkat kesilseydim belki hzn dan grmezden gelebilirdim, beni elendirebilir ve zihnimi databilirdi ve ite hayat bu diye dnrdm. Romantizm ve hzn. u anda iindeyim.
Gzlerimi kapatrdm. arklara elik ederdim. Belki niversiteye giderdim. Bu hafta sonu sarho olur, ho biriyle tanr muhtemelen onunla kardm. pmeyi ok severdim. Sarho bir kucaklamada kaybolmay severdim. Baka biri, ona dnebileceimi hissetmek, umarszlk nnda kaybolmak. Bir kadn bir gn beni pecekti. Bunu bile hissediyordum.
Hayatlarımızın cinsel karşılaşmasında, gençlik, boşluk ve zamanı alıp adına şiir diyoruz. Yaşamımızın imtiyazı onu böyle harcayabilmemiz. Kesinlikle tüm etkinlikler ve anlar sanki yazmaya dönüşmezse herhangi bir şekilde geniş ölçüde cezalandırılacak, insanlığın son derece küçük, genç, güç sözlerinde karaya oturmak için yelken açmaya özgür bırakmak.
288 syf.
·2 günde
Birkaç vurucu söz haricinde hiçbir özel yönü olmayan, lezbiyenlik ve cinsellik sosuna bulanmış, kitabı bitirmek için insanın kendisiyle mücadeleye girmesine sebep olan, yorucu, boğucu bir kitap. Bir de Dante’nin Cehennem’ini kitabına alet etmiş ki bağlantı görmek mümkün değil! Tavsiye olunMAZ!

Yazarın biyografisi

Adı:
Eileen Myles
Unvan:
Şair
Doğum:
Cambridge, Massachusetts, ABD, 9 Aralık 1949

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.