Esen Güray

Esen Güray

Editör
9.1/10
16 Kişi
·
39
Okunma
·
0
Beğeni
·
2
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
504 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Doç. Dr. Şafak Nakajima, hastaların tedavisinde holistik tıp modelinden yararlanan bir tıp doktoru. Bu sayede de bireyi; zihin, beden ve sosyal bütünlüğü ile ele alıyor.

Aklın Kutsal Kitabı'nda tıp, psikoloji, bilim, felsefe alanlarında birçok konu kısa ve öz anlatılmış. Zor insanlar, farklı kişilikler, duygusal zeka, benlik kavramı, mutluluk, varoluşsal depresyon, cinsiyet meseleleri gibi yaşama dair her ne varsa... Aynı zamanda depresyonda tamamlayıcı tıp teknikleri, ebeveynlerle oluşan problemlere çözüm yollarından da bahsedilmiş.

Bence herkesin okuması gereken kitaplardan biri. Yaşadığımız dünyada insanlar farklı, algılar farklı... Farklı bakış açıları kazanmak empati yeteneğini artırır dolayısıyla oluşabilecek ikili problemlere çözümler de artar. Belki bu sayede dünya daha güzel bir yer olur. Dünya size çok büyük görünmesin, değişim ancak bireyde başlar. Evet, aynayı kendimize çevirelim :)

Son olarak kitaptan bir alıntı ile bitiriyorum: “İnsan, dünyayı anladıkça, onunla bilinçli bağlar kurar.
Hazzın değil anlamın peşindedir; o nedenle, yaşamı kadar ölümü de anlam taşır. Mutluluk işte budur ve o bir emek işidir."
504 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
tıp, psikoloji, felsefe, bilim, sanat, cinsiyet meseleleri gibi çok geniş konu yelpazesi var. insana bu konularda bilgi katan, düşünce yapısını değiştirebilen, bazı konularda insanı bilinçlendiren, bazı şeyleri fark ettiren bir kitap. okuyanın kişisel gelişimine kesinlikle katkısının olacağını düşünüyorum. akupunktur, hipnoterapi, bilinçli farkındalık, pozitif psikoloji, psikoterapi eğitimleri alan bir doçent doktor tarafından yazılmış. az okunmasını pek bilinmemesine bağlıyorum ve buna şaşırıyorum bir miktar. kendisine bir şeyler katmak isteyen herkese kesinlikle tavsiye ediyorum.
504 syf.
·7 günde·10/10
İnsana dair pek çok konu başlığı ile rehber kitap niteliğinde oldukça kapsamlı bir çalışma. Her başlıkla ilgili birçok araştırma eseri üretilmişken, Şafak Nakajima konuların özünü birkaç sayfada doyurucu olacak şekilde açıklama başarısını göstermiş. Dili sade ve akıcı, konular farkındalık oluşumuna yönelik. İlgiyle, severek okudum. Tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 39 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 39 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.