1000Kitap Logosu
Evrim Çalkavur

Evrim Çalkavur

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
7.9
13 Kişi
31
Okunma
1
Beğeni
229
Gösterim
Tam adı
Evrim Çalkavur Durmuş
Unvan
Yazar
Doğum
1969
Yaşamı
Global Society for Organizational Learning bünyesinde, "Türkiye Organizasyonel Öğrenme Topluluğu" uluslararası koordinatörüdür. Nick Zeniuk ve Fred Simon’un Ford’daki deneyimlerine dayanarak, geliştirmiş oldukları "Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı" programını Türkiye’de ve Mısır’da uygulamıştır. Çin 1. Uluslararası Öğrenen Organizasyon Sempozyumu’na Peter Senge, Nick Zeniuk, Goran Carsteadt, Dennis Sandow ve Greg Martin ile birlikte konuşmacı olarak katılmıştır. Şili’de Humberto Maturana ve Ximena Davilla’nın "Biology of Human Matrix and Biology of Love" programına katılmıştır. 2005 yılında Çin’de "Öğrenen Organizasyon Danışman Koç" semineri vermiştir. 1969 doğumlu olan Evrim Çalkavur, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.
Saliha Çakır
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu'yu inceledi.
168 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Bir şirkete bir çocuğun (Çağlar) iyilik şemasıyla gelip patrondan yardım istemesiyle başlıyor.Ve çocuk şirket toplantılarına giriyor.Ve çalışan insanların birbirini dinlemediğini ve birbirlerini suçladığını gözlemliyor. Ve birçok toplantıda zamanla insanlar birbirlerini dinlemeye başlıyor ve birbirlerini suçlamayı bırakıyorlar.Ve tek yumruk takımı oluyorlar.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Okuyacaklarıma Ekle
10
esra çelebi
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu'yu inceledi.
168 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çok eğlenceli ve çocuksu bir hikayeyle işletmelerdeki öğrenen ve gelişen organizasyonun gerekliliği ve başarıyı ne derecede etkilediğini anlatan güzel bir kitap. Bir başarı hikayesi. Aslında gündelik hayatta da insanlar arası iletişimi kuvvetlendirmek ve önyargıların bizi esir almasına meydan vermemek için en azından bir kez okuyup, üzerinde düşünülmesi faydalı olacaktır.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Okuyacaklarıma Ekle
1
15
Ali Rıza MALKOÇ
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu'yu inceledi.
168 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitap inceleme yazısı Kitap adı:Öğrenen organizasyon yolculuğu Yazarı : Evrim Çalkavur Yayınevi: Remzi kitabevi Sorun çözme ve iş geliştirme, süreç iyileştirme yöntemi olarak daha önce okuduğum, six sigma, kaizen, sprint sistemlerinden önce okunması gereken bir eser olarak düşünülebilir. Öğrenen organizasyonlar sistemini ilk geliştiren Peter Senge'nin Beşinci disiplin kitabını da okumakta fayda var. Günlük yaşam kurgusuyla, öğretici, akıcı bir dille yazılan bu eser, tüm mühendis, yönetici,iş sahibi ve eğiticilerin hatta tüm anne ve babaların dikkatle okumalarını öneriyorum. Toplumumuzun başta gelen sorunlarından biri de yanlış iletişim. Bu kitap sizlere nitelikli ileşimin kapısını aralayacak. Başka bir kitap tanıtım yazısında buluşmak dileğiyle. 23.06.2017 Ali Rıza Malkoç arm.web.tr
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Okuyacaklarıma Ekle
1