Evrim Çalkavur

Evrim ÇalkavurÖğrenen Organizasyon Yolculuğu yazarı
Yazar
8.0/10
16 Kişi
62
Okunma
1
Beğeni
1.000
Görüntülenme

Hakkında

Global Society for Organizational Learning bünyesinde, "Türkiye Organizasyonel Öğrenme Topluluğu" uluslararası koordinatörüdür. Nick Zeniuk ve Fred Simon’un Ford’daki deneyimlerine dayanarak, geliştirmiş oldukları "Takım Halinde Öğrenme Laboratuvarı" programını Türkiye’de ve Mısır’da uygulamıştır. Çin 1. Uluslararası Öğrenen Organizasyon Sempozyumu’na Peter Senge, Nick Zeniuk, Goran Carsteadt, Dennis Sandow ve Greg Martin ile birlikte konuşmacı olarak katılmıştır. Şili’de Humberto Maturana ve Ximena Davilla’nın "Biology of Human Matrix and Biology of Love" programına katılmıştır. 2005 yılında Çin’de "Öğrenen Organizasyon Danışman Koç" semineri vermiştir. 1969 doğumlu olan Evrim Çalkavur, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.
Tam adı:
Evrim Çalkavur Durmuş
Unvan:
Yazar
Doğum:
1969

Okurlar

1 okur beğendi.
62 okur okudu.
2 okur okuyor.
43 okur okuyacak.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
İyilik yapmamanın nedenlerinden birisinin, birbirini dinlememek olduğunu fark ettim.
Reklam
"Yaşamı, dostlukları görmeden, yanından yürüyüp geçmişiz.”
İnsanlar içine düştükleri yalnızlığı daha çok şeye sahip olma hırsıyla gidermeye çalışıyorlardı.
Bugüne kadar nasıl ihmal etmişiz. İnsanların yüreklerini hiç hesaba katmamışız. Sadece kol güçleri, biraz da kafa gücü yeter sanmışız, ama yürekler devreye girmeyince gerisi boş.
Henüz kayıt yok

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
Reklam
168 syf.
·
Puan vermedi
·
1 saatte okudu
Bir şirkete bir çocuğun (Çağlar) iyilik şemasıyla gelip patrondan yardım istemesiyle başlıyor.Ve çocuk şirket toplantılarına giriyor.Ve çalışan insanların birbirini dinlemediğini ve birbirlerini suçladığını gözlemliyor. Ve birçok toplantıda zamanla insanlar birbirlerini dinlemeye başlıyor ve birbirlerini suçlamayı bırakıyorlar.Ve tek yumruk takımı oluyorlar.
Öğrenen Organizasyon Yolculuğu
Öğrenen Organizasyon YolculuğuEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 201630 okunma
136 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Kitap inceleme yazısı Kitap adı : rekabet etmeden yaşamak Remzi Kitabevi Yaşanabilir, öngörülebilir, sağlıklı, kavgasız, gürültüsüz, dayanışma içinde bir dünya özlüyorsanız; üç günde rahatlıkla okunabilecek 134 sayfalık bu kitap ile neden güzel bir başlangıç yapmayasınız? Kalite niyetle başlar, uygulamayla yol alır, bir yaşam boyu sürer. "Öğrendim, yaşadım, bitti" diye bir kalıcı kural yoktur. Bu kitaplarla tanışmanız yaşam ölçülerinize çok şey kazandıracaktır. Yeni bir kitap tanıtım yazısında buluşmak dileğiyle. 12.07.2017 Ali Rıza Malkoç
Rekabet Etmeden Yaşamak
Rekabet Etmeden YaşamakEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 200925 okunma
152 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Önyargılı, geçmişin hüznü, geleceğin korku ve endişesinden sıyrılıp, sade, gürültüsüz, huzurlu, yaşamı ve evreni bir bütün olarak kavramayı öngörüyor, öğretiyor, öğütlüyor kitap. Ayrıca birçok düşünür ve kitaba da atıfta bulunmuş. Fikir ve duygu dünyanıza çok şeyler katacağını söyleyebilirim
Hayatı Yorgun Yaşamayanlar
Hayatı Yorgun YaşamayanlarEvrim Çalkavur · Remzi Kitabevi · 20155 okunma