Giriş Yap

Gamze Aydeniz

Yazar
Tasarımcı
8.2
1.131 Kişi
Unvan
Türk Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 6 Ekim 1995
Yaşamı
Yazar ve aynı zamanda tasarımcı olan Gamze Aydeniz, 6 Ekim 1995 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Eğitim hayatını İstanbul'da tamamlamış, İstanbul Arel Üniversitesi - Görsel İletişim Tasarımı bölümünde eğitim almıştır. Çemberin Altında ve Yarın Etkisi serisiyle birlikte yazarlık kariyerine Ephesus Yayınları'nda devam etmektedir

İncelemeler

Tümünü Gör
304 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
"Ne görmen gerekiyorsa gözlerimin içinde, seni bekliyor. İster geçmiş ister gelecek. İstediğini al oradan, hepsi senin." İlk kitabını okuduktan sonra heyecanla beklediğim bir macera olmuştu benim için, Çemberin Altında 2. O yüzden kitap çıkar çıkmaz aldım ve aldığım gibi de bitirdim. Bu kadar hızlı bitirmem de elbette yazarın kitabı çok akıcı yazması da rol aldı. Sitede kitabın incelemesini ilk yazan kişi olarak bunun hakkını vermek istiyorum. Kitabın konusuna ilk kitapta değinmiştim. (#87835528) Ama burada da biraz anlatmak istiyorum. Hera yani baş karakterimiz gelecekten kesitler görebilen biri ve asla unutamayacağı hikayesi de böyle başlıyor. Hiç tanımadığı birinin öleceğini gördüğü, görüşüyle.. Onu bu kaçınılmaz sondan kurtarmaya çalışıyor ve ilk kitapta bunları okuyoruz. (Bundan sonrası biraz spoiler olabilir.) Bu kitapta ise Hera'nın tüm uğraşlarına rağmen kaçınılmaz sonla karşılaştığını okuyoruz, Çağlar Ataman ölmese de felç kalma ihtimaliyle karşılaşıyor. Çağlar'ı bu durumdan kurtarmaya çalışıyorlar. Kendi düşüncelerime gelirsem, ilk kitabın sonunda Gizem'e (Hera'nın arkadaşı) çok kızmıştım ama bir sebebi olduğunu biliyordum ve yanılmadığımı görmek de beni mutlu etti. Gizem hakkındaki gerçeğe gelirsek gerçekten de tahmin dahi etmediğim birşeydi. Hera'ya gelirsem.. Gerçekten de güçlü bir kadın olduğunu bir kez daha gösterdi bana. Çağlar'ın tüm o olumsuz duygularından sıyrıldı ve kendine yeni bir yol açtı. Asla pes etmemesiyle gerçekten de benim için en güçlü kadın karakterler listeme girdi. Anıl ve Fatih Hoca ise kitaba renk katan karakterlerdendi. Onlara da aşırı bayıldım diyebilirim ki ilk kitaptan zaten tanıdığım kişilerdi. Çağlar Ataman ise.. En sevdiğimi en sona bıraktım. Kitapta beni deli etse de ağlatsa da güldürse de aşırı bayıldığım bir karakter. Onu okuduğum ilk andan beri en sevdiğim kitap karakterlerim arasındaydı, öyle de olmaya devam etti. O kadar gerçekçi bir karakterdi ki benim için. Çok seviyorum kendisini.. Öyle ki basketbola bile bir ilgi oluşturdu içimde.. (Keşke ben yazsaydım dediğim kitap karakterlerindendi. Böyle bir karakteri yazdığı ve okuttuğu için de yazara ayrıca teşekkür ederim.) İnceleme çok uzun oldu farkındayım ama bitirmeden önce tasarımına ve sonuna da değinmek istiyorum. Kitap tasarımıyla beni büyüledi. Kapak olsun, posteri olsun çok tatlıydı. Kuvars kristaline aşırı düşmüş bulunmaktayım. Kitabın sonuna gelirsem, beğendiğim bir son oldu ama keşke daha detaylı yazılsaydı. Çağlar ve Hera'nın sonlarını daha uzun okumak isterdim. Alıp okumak konusunda tereddütteyseniz hiç endişelenmeden almanızı tavsiye ederim. Okumak isteyen herkesin okuyabileceğini düşünüyorum. İki kitabı aynı anda almanızı öneririm çünkü kurgusu gerçekten çok sürüklüyor. Başladığınızda bitirmeden rahat ettirmeyecek türden. "Hiçbir şeyden vazgeçme, 10 Numara. Sen ve seninle ilgili olan hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğim." Haziran ayımı güzelleştirdin, Çemberin Altında.
Çemberin Altında 2
8.2/10 · 796 okunma
·
10 yorumun tümünü gör
Reklam
Herkese Merhaba Canlarım, Bu yıl en beğendiğim kitaplar arasına giren Yarın Etkisi kitabının yorumuyla karşınızdayım Önce kitabın konusunu sonra bende bıraktığı etkiyi anlatacağım size️ İnci Sözeri, hayatının en durgun ve üzüntülü zamanını yaşayan, kaleminden güç alan ve ona sarılan ünlü bir yazardır. Yaşadığı zor anlardan sonra yazmak İçin her şeyi yapmaya hazırdır. Ev arkadaşı Mete’nin hediye ettiği eski bir defter hayatının dönüm noktası olur. İnci, Deftere yazmaya başladığı anda 1972’den günümüze gelen zaman yolcusu yazar Behçet Aral ile karşı karşıya kalır. İnci, Mete ve Behçet olağanüstü bir durumun içine düşmüşlerdir. Herkes bu olaya şaşkındır. İnci’nin yazdıklarıyla günümüzde yaşayan Behçet, deftere yazılanları yapmak zorundadır. Yapmazsa olacakları ve neler olduğunu sizlerin okumasını istiyorum. Sırlar, yalanlar ve ihanetle kaplı gittikçe artan heyecanlı kurgusuyla kitaba bayıldım. Yazarın kalemini ve yarattığı karakterlere her seferinde hayran kalıyorum. Kurgusu okuduğum kitaplardan çok farklı ve çok güzel. Mete ve Behçet arasında kalan İnci’yi neler bekliyor merak ediyorum. Kitap öyle bir yerde bitti ki hemen devamı gelsin istiyorum. Alın okuyun asla pişman olmayacak ve bayılacaksınız diyorum. Zaman yolcusu olsaydınız hangi yıllara gitmek isterdiniz?
Yarın Etkisi - 1
8.3/10 · 260 okunma
·
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42