Gamze Aydeniz

Gamze Aydeniz

YazarTasarımcı
6.8/10
193 Kişi
·
410
Okunma
·
16
Beğeni
·
926
Gösterim
Adı:
Gamze Aydeniz
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 6 Ekim 1995
İstanbul doğumlu, 20 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Gamze Aydeniz erken yaşta kazandığı okuma alışkanlığını yazmaya başlayarak taçlandırmıştır. Sosyal paylaşım sitelerinde başlayan yazma serüveni Kanada yapımlı bir hikaye paylaşım platformunda devam etmektedir.
Bu hayatta ne kadar uğraşırsanız uğraşın herkesi mutlu edemiyordunuz. Hayat değişimin ta kendisiyken insanların hep aynı kişiyi görmek istemesini anlayamıyordum.
...Bir yere ait olmak mı yoksa aitliğin her harfinden muaf olmak mı? Buna karar verdiğin an, hayatın şekillenmeye başlayacak.
Kokuyla mest olmuş bir halde hangisini yiyeceğimi düşünürken Pınar elini uzatmıştı ki kutuyu geri çektim. "Don't touch my donut, b*tch!" dedim kafamı artist bir tavırla sallarken. Ardından kutuyu tekrar uzattım. "Kusura bakma kanka, bunu hep demek istemişimdir. Alabilirsin"
"Geçenlerde bir kitapta şunu okumuştum. Gözlerini kapattığında yıldızlar benim, ben senin olacağım diyordu"
416 syf.
·1/10
Kitap tam anlamı ile rezalet. Amerikan Pastası - Kanada Pastası - Hızlı ve Öfkeli gibi filmlerden alınan sahneler ile Amerikan Teen dizisi.
Aynı zamanda öğretmen kemal Arka sıradakiler de tuzu biberi. Üniversite Dördüncü sınıftada edebiyata giriş dersi de bambaşka.
Kızımız bölümlerin başında çok sert çok dik başlı iken, Esas oğlan Sarp buna bir kelime söyleyince gözleri filan dolması da çok komik.
Karakterlerin sürekli gelgitler yaşadığını görüyoruz. Kötü kız bir anda duygusala bağlıyor. Duygusal çocuk bir anda kötüye bağlıyor. Kötü çocuk bir anda koruyucu iyiye bağlıyor.
Tuhaf bir hikayeydi.
416 syf.
·1 günde·5/10
Yorumlarda çoğu Wattpad gençlik kitabından farklı dediler diye şans verdim ama Alya'nın gençlik kitaplarındaki "klişe saf kız" yerine kendini daha iyi bilen ve uyanık olması dışında pek de bir farkı yoktu. Karakterler arası diyaloglar eğlenceli denilebilir.

Yalnız yine "kötü çocuğa aşık olma" klişesi kullanılmış. Sarp ne bir eksiği ne bir fazlası olan kötü çocuk işte. Açıkçası Enes-Alya olsa daha iyi olurdu. Ama kötü çocuk/ iyi çocuk ile -yani Enes- bir aşk üçgeni klişesini beklediysem de bunu vermemesi güzeldi.

Devam edecek ibaresi görmediğim için herhalde bir kitapta bitirdi konuyu dedim fakat devamı gelecek gibi görünüyor. Devamını okuyacağımı pek sanmam.
440 syf.
·10/10
Vaay bee.. ne kitap okudum ya.. baştan aşağı aşk hem de en güzeli, en özelinden.. ilk görüşte aşk.. iyikilerimden oldu bu kitapta.. ayıla bayıla okudum :).. Efsun babasının isteği üzerine işlerin başına gecmistir aslinda doktordur. Devran ise hem şair hemde eli kanlı bir Destan'dir. İkili çiftlik evinde karşilasiyorlar. Efsun ilk goruste Devran'in yesillerine vuruluyor. Devran ise cok yarali bi aslan aslinda. Efsun ile ne yapicagini bilemiyor. O kadar cesur bi kadin ki Efsun ilk goruste o kadar guclu bi ask olamaz diyorsunuz ama Efsun daki aşktan öteydi bea. Herseyiyle kabul ediyor yesil devi. Devran ise koyu kahvelerden kacamayacagini anliyor ve kapiliyor buyusune. Ikisinn de aski o kdr guzel ki. Insann sevesi geliyor yahu ;) Ah kitapta birde yan karakterler var ki adamlar ya Has adamlar.. Kesinlikle okuyun okutun bu kitap kacmaz ;) o kadr guzel alintilar vardi ki yazarin kuvvetliydi baya kalemi :) sevdim sevdim hemde cok ;)
440 syf.
·Beğendi·10/10
#ÖzgeErkin #Destan yazmıışşş
Bu kadar mükemmel olabilir mi bir kitap her şeyi en muaazsam şekilde aktara bilir mi? Ve şunu söylemeliyim ki Efsun kesinlikle en güçlü kadın karakterlerim içinde zirvede ve yerinden edilebileceğini de sanmıyorum . .

Efsun kendini adadığı mesleği olan doktorluktan babasının vasiyeti üzerine şirketin başına geçiyor ve kendi hayatından çalarak yoluna devam ediyor. Yardımcısı Zümrüt'ün onun için yaptığı tatil planı değiştirecekti bütün hayatını. Orada yeşil gözlü deviyle karşılaşacak ve Efsun içinde ki Pembe Erderya 'yı dışarı çıkaracaktı . .
Tek bir beden, iki ruh. Biri şair, diğeri katil. 3 kurşun sıkardı o ADAM'lara . Biri Elvan'ı, biri Meleği , diğeri ise babası içindi. Babasının silah tutan ellerinden ayrılmıştı Devran. Ailesini kaçırmıştı barut kokan ellerden Meleğine bulaştıramazdı. Ama kader Devran'ın Meleğini patlayan arababın içinden yanmış küçük bedenini çıkarıp Destan'ı yaratana kadar izin vermişti. Eline ilk defa silah almıştı Devran. Oysa ki mürekkep lekeleri vardı onun elinde. Şimdi ise kan. . .

İki harabenin Saray'a dönüşmesinin hikayesi bu. Efsun'un ve Devran'ın hikayesi. Kitabı okurken bazı yerlerde o kadar zor tutuyorsunuz ki kendinizi ağlamamak için. Boğazınızda koca koca yumrular kalıyor. Sonra yan karakterleri de o kadar harika ki. Kahkaha attırıyor insana Efsun ile diyalogları. Her birini ayrı ayrı o kadar güzel işleyip sermişki önümüze sevgili yazar. Masal yazsa okurum dediklerime eklendi. Bu arada kitabın sonunu evde bitirmeyi ve Bilal'in haline doyasıya kahkaha atmak isterdim. Maalesef otobüste bitti ve bir yığın insan deli görmüş gibi gözlerini bana dikti. Hayır ne yapayım. Yazık Bilal'e de ne çekti be adam. Asla kaçırmayın bu #Destan 'ı. Efsun'un cesaratinden Allah'ım çok amiin Adamın belinden silahı alıp tehdit etmek nedir. Resmen bu ne cesaret yidiğim, seni tanımak istiyorum dedirtiyor Efsun
487 syf.
·Beğendi·10/10
Güzel ve kolay okunabilir sürükleyici bir kitap daha arkadaşlar..
Kitabın konusuna gelince;
Kardelen, şarkı söylemek için ailesini terk eden ve tek başına yaşayan ve bir barda sahne alarak hayatını yaşamaktadır. Bir gece sahnedeyken yakışıklı olan Gurur'un gözleri ile karşılaşır ve daha orada tutulur Gurur'a ... Sonraki akşam karşısına çıkar, sonraki akşam tekrar. Biri sahnede şarkı söylüyor, diğeri ise onu izlemek için geliyor. Ama konuşmak yok.
Bir akşam Kardelen sahne de fenalaşıyır ve Gurur fark edip yere düşmeden yardım ediyor ve tanışıyorlar.Zengin ve yakışıklı iş adamı Gurur Öz. Aynı zaman da ise bir playboy. Kardelen, her ne kadar Gurur' u düşünmemeye, kendisine göre biri olmadığını düşünse de başarılı olamıyor. Gurur da kadınlara güvenmeyen bir tip Ama Kardelen'den fena etkileniyor. Ve ilişkileri başlıyor. Ama kolay değil.
Heyecanla okuyacağınız bir kitap arkadaşlar. Muhakkak okuyun. İyi okumalar...
376 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Yazarın Plaza kızları adlı kitabını okuduktan sonra bu kitabını da okumak istedim. Ama baskısı yokmuş bulunca buldum arkadaşlar. Burak ve Buğrul'u bu kitapta da görüyoruz. Asıl kahramanımız onlar değil tabi ki.
Kitap akıcı romantik ve güzel..
Aslı İtalyanca öğrenmek için 6 aylığınıa İtalya ya gidiyor ve daha uçakta Roberto ile karşılaşır. Pek iyi bir karşılaşma olmaz ama 3 ay sonra yine karşılaşırlar ve olaylar gelişir.
Aslı'nın ev ve iş arkadaşı Angela ile Enrico da aynı akşam karşılaşırlar ve onların arasında da gelişmeler olur. Roberto tam bir iş kolik, Enrico da abisinin tam zıttı karı kız peşinde günlük yaşıyor.
İyi okumalar...
440 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Yazarın ilk "Kutsal " kitabını okuyup daha kitabın yarısı olmadan adı sürekli geçen "Destan " ı sipariş verdim. Yazarın kalemine bayıldım, okuruna konu gereği işlenen duyguları çok doğal bir şekilde hissettiren anlatımı taktire şayandı. Tüm kitaplarını satın alıp okuyup kütüphanemde görmekten mutluluk duyacağım. Konu ile ilgili olarak; aslında şair olan ancak hayatın ona biçtiği kaderi gereği kendi adaletini kendi kuralları gereği yargılayıp cezasını kesen elinde silahı gönlünde İkinci baharı Efsun 'u olan Destan (Devran ) 'ın hikayesini okuyoruz. Güzeldi, çok güzeldi.
416 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Dili akıcı konusu güzel bir kitap.Yazar ilk kitabı olmasına rağmen iyi bir iş çıkarmış.Sonu şaşırtıcıydı.
Böyle sonları sevmiyorum. Ama devamı olur diye bekliyorum.
İnşallah yazarımız devamını çıkarır.
Güzeldi. Ama yetişkinlerin okuması gereken bir kitap....
Alya ve Sarp iki yaralı hem de ne yaralı arkadaşlar. Hangisinin hikayesi daha kötü tartışılır. Ama ben Alya'yı seçiyorum.
320 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Aşk-ı Kıyamet #okudumbitti
Hayatımda okuduğum en ilginç kitap diyebilirim. Biraz karışık geldi başlarda fakat okudukça çözdüm arkadaşıma veryansın ettiğim zamanlar çok oldu herşeyde Azra'nın başına mı gelir arkadaş ya bir rahat bırakmadın kızı tam tamam işte herşey yoluna giriyor diyorum bir bakıyorum başka yerden başka şeyler çıkıyor bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim Bertan seni çiğ çiğ yiyebilirim ve Arda muhteşem bir insansın sevdim seni Sevgili arkadaşım canım Büşram kalemine yüreğine sağlık sen hep yaz biz hep okuyalım canisi
320 syf.
·12 günde·10/10
Sevgi İçin Yaşa Onun İçin Ol ve Öl
Ölmek İçin Fazla Güzelsin...

Ne beyazın içindeki var olan siyahın, ne de siyahın içinde kaybolan beyazın hikâyesiydi bu. Renkler ya siyahtı, ya beyazdı, kimi zamansa gri. Aşkın farklı bedenlerde ve farklı renklerde dile geliş hâliydi. Kıyametin içindeki aşkın var olma çabasının hikâyesiydi belki de... Aşkın en hâli, aşkın kıyamet hâliydi... Hikâyemizin kahramanları olan bu gençler değil miydi, girdikleri her savaşı kaybettikten sonra yine kendilerini aşka teslim edenler? Kader örmüştü belki ağlarını... Kim bilebilirdi ki? Belki de kader denen şey yoktu? Ya da vardı... Hz. Âdem yaratıldığında, Tanrı onun kaburga kemiğinden Hz. Havva’yı yaratmıştı. Belki Azra da Arda’nın kaburga kemiğinden yaratılmış aynı bedenden çıkan beden ve ruh eşiydi.
Peki onlar ölene kadar birbirlerine bağlı kalmayı başarabilecekler miydi?

Yazarın biyografisi

Adı:
Gamze Aydeniz
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 6 Ekim 1995
İstanbul doğumlu, 20 yaşında bir üniversite öğrencisi olan Gamze Aydeniz erken yaşta kazandığı okuma alışkanlığını yazmaya başlayarak taçlandırmıştır. Sosyal paylaşım sitelerinde başlayan yazma serüveni Kanada yapımlı bir hikaye paylaşım platformunda devam etmektedir.

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 410 okur okudu.
  • 10 okur okuyor.
  • 200 okur okuyacak.
  • 9 okur yarım bıraktı.