Gamze Çelik 

Gamze Çelik 

Yazar
9.2/10
12 Kişi
·
16
Okunma
·
2
Beğeni
·
31
Gösterim
bazen anlattıklarını dinleyecek bir dosta veya yalnızlığa ihtiyaç duymazsın. sessizliği seninle bölüşecek, seni yargılamadan acını misafir edişini izleyecek birini istersin yanında.
bir tek kitaplarım vardı dostum. bir tek hayallerim vardı gerçekleşmesini ümit ettiğim ve yalnızca ben vardım bu dar koridorda bulunan.
Yüksek bir binanın en üst katından birbiri ardına atılan hayallerimin sonu gibiydi içinde bulunduğum uçsuz bucaksız karanlık.Yok oluşlarının her daim vardı bir bildiği, asla özgürlüklerine kavuşamayacaklarını bildikleri içinde en acısız yolu seçmeleri.
Gamze Çelik 
Ephesus Yayınları
“Sen böyle konuştuğunda dilini kesmek istiyorum, cehennem ateşi.” Kısılan bakışları dudaklarıma indi. “Ve bu istek gün geçtikçe çoğalıyor. Her çoğalışında bende bir ihtiyaç haline geliyor. Namütenahi bir döngüye düşen bu arzu zamanla karşı konulamaz bir hâle bürünüyor.”

Hâlâ dilini kesmekten mi bahsediyorduk?
Gamze Çelik 
Sayfa 268 - Ephesus Yayinlari
Gözümden akan bir damla yaş yanağımı ıslatırken içimden fısıldadım: “Oysa sen hiç bilmeyeceksin beni burada bırakıp giderken kalbimde ne tür zelzelelere neden olduğunu.”
Gamze Çelik 
Sayfa 275 - Ephesus Yayinlari
496 syf.
·1 günde·Puan vermedi
| Ay Düğümü ~ Gamze Çelik |
.
Kitabı az önce bitirdim ve şu an hem şokla hem de aşırı bir heyecanla bu yorumu yazıyorum. Tamam güzel bir kurgu bekliyordum ama itiraf etmem gerekirse bu kadar efsane ve sürükleyici bir şey beklemiyordum. Halâ etrafa boş boş bakıyorum ve bir süre daha etkisinden çıkamayacağım. Neyse efendim ben şoku atlatmaya çalışırken size ufaktan kitabımızdan bahsedeyim.
Arkeolog olan kızımız Ayliz Mısır Piramitlerine girecek olan arkeoloji ekibinin içinde. Mısır’a tutkun kızımıza en büyük sürpriz grup şefi aynı zamanda sevgilisi olan Murat’ın ona doğum günü hediyesi olarak piramite, girilmesi yasak olan yere gizlice giriyorlar. Arkeolojiye aşık kızımıza en güzel hediye bu değil de ne? Her ikisi ayrı yollardan gidip etrafı keşfe başlıyorlar. Karşısına çıkan yılanla kendini gizemli bir odada buluyor ve Ra’nın Gözü’nün içinde bir parıltı görüyor ve işte macera başlıyor.
Kendini bir anda bambaşka bir yerde aslında Mısır’da ama bildiğinden çok daha farklı bir alemde buluyor. Antik Mısır aslında ama günümüz tarihi. Dünya tamamen farklı haritaya bakınca aşina olduğu tek şey Mısır.Kendi ülkesi ve tanıdık hiçbir şey yok. Teknoloji aynı ama zaman farklı gibi. Düşünün bu karmaşanın içinde insan kafayı yer değil mi? Kızımız kendini bu garip dünyada buluyor ve benim favori karakterim canım Aytun’la kesişiyor yolları. Sırlar, efsaneler, büyüler, bilinmezlikler, kraliçe Netfis ve bir sürü olay. Buraya girince nasıl çıkarım bilmiyorum çünkü sayfalarca yazasım var.
Onlara girmeden karakterlerden bahsetmek istiyorum. Aytun’un ikizi Simge! Kızım sen efsanesin. Her yaptığıyla muhteşem olan ve bunu insanlara söylemekten çekinmeyen kendimle aşırı bağdaştırdığım bir karaktersin
Aytun bebeğimi övmeye başlamak istemiyorum aylar yıllar geçebilir bu sürede. Ian, tamam tatlı birisin ama Aytun varken seni gözüm görmüyor affet
İsis, Netfis, Osiris, Set tüm tanrı ve tanrıçalar aşırı ilgimi çekti. Mitolojik kurguları zaten seviyorum ama Mısır mitolojisinde başka var mı bilmiyorum ama okuduğum ilk kitaptı ve bayıldım. Özellikle o finali var yaaa
Kesinlikle okuyuuun
496 syf.
·8/10
#kitabınkonusu
Arkeolog olan Ayliz Kılıç,en büyük hayalini gerçekleştirmek için doğum gününün gecesi gizlice piramite girer.Hiç beklemediği bir şekilde kendini başka bir dünyada bulur.Asıl kimliğinin ortaya çıkmasıyla işler karışır.Eve dönmek için çabalarken karşısına Aytun Karavera çıkarak, aklını bulandırır.Gerçekten eve dönebilecek midir? yoksa yeni kimliğini kabullenip orada kalmaya devam mı edecektir?
.
#kitapyorumu
Bence Gamze Çelik'in ilk kitabı olmasına rağmen gayet başarılıydı.Dili akıcıydı ve kurgusu güzeldi.Kapağına ise bayıldım.Umarım Gamze Çelik'in kalemine şans verirsiniz.Bol kitaplı günler.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 16 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 12 okur okuyacak.