1000Kitap Logosu
Gencoy Sümer
Gencoy Sümer
Gencoy Sümer

Gencoy Sümer

Yazar
Derleyen
BEĞEN
TAKİP ET
8.5
177 Kişi
286
Okunma
21
Beğeni
820
Gösterim
Unvan
Yazar
Yaşamı
Filyos’da doğdu. Kabataş Erkek Lisesi’nden sonra İTÜ İşletme Mühendisliği Fakültesi’ni bitirdi. İstanbul Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora yaptı. Polisiye Durumlar internet sitesini kurdu. Türkiye’nin ilk dijital polisiye dergisi Dedektif’i yayımladı. İlk polisiye romanı Feneryolu Cinayetleri 2017 yılında yayınlandı.
317 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu Herkese merhaba, polisiye severler bugün size güzel bir yorum ile geldim. Kerim Ülkü ile tanışmaya hazır mısınız? Haydi yoruma bekliyorum. Filyos kasabasında herşey durağan ilerliyordur.Ta ki kasabanın en güzel yerinde bulunan,güzelliğiyle göz kamaştıran Mavi Kolye evinde işlenen cinayet,kasabanın üzerine bir karabasan gibi çökmüştür.İhsan Ayverdi,kasaba eşrafından,oldukça zengin ve itibarlı biridir.Çalışma odasında boğazı, et bıçağı ile kesilerek öldürülmüştür.Öldürüldüğü gece kasabada gazetesi olan Vedat Bey ile akşam yemeği yemiştir.Eşi,kızı,damadı,oğlu ve mimar arkadaşı da bu yemekte beraberlerdir.Yemek sonrası Vedat Bey ile çalışma odasına girerler ve ona bazı bilgiler verir ve ondan kasabaya gelen bir arkadaşını karşılamasını ister.Bu gelen kişi ünlü aşçı ve ayrıca özel bir dedektif olan Kerim Ülkü'dür.Kerim Ülkü, kasabaya geldiğinde karşılaştığı manzara ile kendini birden bu cinayetin içinde bulur.Bu araştırmada yardımcısı Vedat Bey'dir.Maceraya hazır mısınız? Evin adına neden Mavi Kolye deniyor? İhsan Bey'i kim,neden öldürdü? İhsan,Vedat Bey ile neler konuştu? İhsan Bey'in aklındaki plan ne? Kerim Ülkü'nün bu kasabaya gelme nedeni ne? Bu cinayetin işleniş sebebi ne? Kerim Ülkü bu cinayeti nasıl çözecek? Bu kasabanın gizemi ne? Kerim Ülkü ile tanışmak beni ziyadesiyle mutlu etti.Kasabada işlenen korkunç bir cinayet ve bu cinayetin altında yatan acı gerçek. Yazarın kalemi ile ilk kez tanıştım ve çok beğendim.Zekice kurgulanmış bir cinayeti ancak Kerim Ülkü gibi zeki bir insan çözebilirdi ki çözdü de zaten.Kasabaya geliş nedeni bu iş olmamasına rağmen birden kendini olayın içinde buldu.Belki katili başından beri bulmuş olabilir mi sizce? Bu soruyu kendime de çok sordum ve o sonu okuduğumda cevabını fazlasıyla aldım.Polisiye severler mutlaka okuyun derim.Ters köşelere de hazırlık olun ama.Benden söylemesi...
Mavi Kolye
8.6/10
· 47 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
15
Mustafa DEMİR
Bir Ölüm Kalım Meselesi'ni inceledi.
226 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Yine harika bir Gencoy Sümer polisiyesi. Beş Percule Hoirot öyküsünden oluşan bu eserde yazar, üslubuyla yine dikkat çekiyor. Yazarın tüm kitaplarını okumuş biri olarak bu kitabını da sıkılmadan okudum. Gayet akıcı bir dil, zekice örülen sağlam kurgularla olayları gözümüzde bir tiyatro oyununu izler gibi canlandırabilme hissini iyi vermiş yazar. Tüm öyküleri çok beğendim, olumsuz yanı kitapta yazım yanlışları var. Bendeki 1.baskıydı. 3.baskıda hatalar düzeltilmiştir diye düşünüyorum. Gencoy Sümer, Percüle Hoirot ve Kerim Ülkü ile tanışmayanları bir an evvel onlarla tanışmaya davet ediyorum.
Bir Ölüm Kalım Meselesi
OKUYACAKLARIMA EKLE
6