Gizem Ulaş

Gizem Ulaş

Tasarımcı
8.8/10
111 Kişi
·
28
Okunma
·
0
Beğeni
·
25
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
240 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabı okurken akıcı bir anlatım dizisi ile güzel bir seyre çıkıyor gibi oluyor insan konu ve içerik ise tertip ve düzen içerisinde ve başka bir hayatın izlerini yansıtan bir baş yapıt
624 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Binnur'un kalemini sevdiğimi söylemek ile başlamak istiyorum. Kehf'i ve Reyc'i tek solukta bitirdiğim için hatta ilk kitabı yarıladıktan sonra ikinci kitabı almadığıma pişman olmuştum.
Korhan'ın hikayesi beni çok etkiledi gerçekten kendimi kötü hissettim. İs'inde öyle tabii. En önemlisi 26 sayısı, Binnur'un boğazında 26 dövmesi var, Kehf kitabındaki Karan'ın yaşı 26.
Kitap dışında her şeyi anlattım yine.
Kitap çok iyi anlatılmıştı, olanlar yapılanlar. Karakolluk oluşları vs.
Kitapdaki Mania ve Mantus olayı çok güzel bi detaydı. Yazılan replikler, gizemli bir metin yazarı. Herşey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştü. Güzeldi.
İs ve Korhan'ın karşılıklı rakı içmeleri kitabın her detayı gibi iyi kurgulanmıștı. Sonu öyle kötü bitti ki spoiler vermek istemiyorum o yüzden fazla bir şey söylemeyeceğim. Mania ve Mantus buluştu sanki o mezarlıkta.
Yine çok konuştum hadi kaçtım. <3
”Dünya’nın en basit, en zavallı, hatta en ahmak adamı bile, insanı hayretten hayrete düşürecek ne müthiş ve karışık bir ruha maliktir!... Niçin bunu anlamaktan bu kadar kaçıyor ve insan dedikleri mahluku anlaşılması ve hakkında hüküm verilmesi en kolay şeylerden biri zannediyoruz?”
240 syf.
·10/10
Sabahattin Ali'nin en sevdiğim kitabıdır.Sabahattin Ali'nin çoğu kitabında da olduğu gibi insanı mutsuzluk sendromuna sokacak tipten bir kitap , kitabın sonunda o sessiz ,mahmur,Kemal Sunal'ın filmlerindeki gibi iyi ve saf rolündeki Şaban karakterinin ağlatan modeli bir adam , kitabın ancak sonlarına doğru ne oluyor sorumuza cevap verecek günlüğün sahibi olan adam. O adam çok kral adammış ve vesselam , ben böyle aşk , böyle umutsuzluk görmedim. Hayatını 'farz ettiklerin' üzerinden taşlarla bezemişsin , bildiğin hayat yalanmış be , benim hayatım benim yaşamım , benim öyküm olsa anca bu kadar canım yanardı. Kısacası dostlar kalbinizi ,tininizi okşayacak bir kitap. Tavsiye ederim ,mutlaka okuyun :)
https://fullhdfilmizle3.com/...-guc-tr-dublaj-izle/

Koruyucu ailesiyle birlikte yaşayan 14 yaşındaki Billy Batson'ın 'shazam' kelimesini bağırmasıyla başlayan ve eski bir büyücü sayesinde altı mitolojik Tanrı'nın gücüne sahip yetişkin bir süper kahraman olan Shazam!'a dönüşme hikâyesini konu edinen Shazam!'da ana karakter bir yandan kendi sınırlarını test ederken bir yandan da filmin kötü karakteri Dr. Thaddeus Sivana'ya karşı savaşmak ve güçlenmek zorunda kalacaktır.
Kürk Mantolu Madonna Sebahattin Ali'nin ilk okuduğum kitabıdır. Maria Puder ve Raif Efendinin aşkını anlatan mükemmel bir kitap. Tekrar tekrar okuması bir kitap.
240 syf.
·1 günde·10/10
Eser bir kere okunduktan sonra rafa kaldırılacak türden bir eser değil. Bazen özlem hissedip, tekrar okurken buluyorsunuz kendinizi. Başlangıçta Raif efendiyi kendini dış dünyayadan soyutlayan silik bir karakter olarak görüyoruz. Bu durumu değiştiren hayatının bir döneminde ona yaşadığını hissettiren Almanya seyahatinden sonra tekrar kabuğuna geri dönmesine şahit oluyor, içiniz buruk bir biçimde bitiriyorsunuz kitabı.
240 syf.
·5 günde·Beğendi·7/10
Benim için kitap çok güzeldi. iç hesaplaşmaların olduğu sakin insanların içlerinde kopan fırtınaları anlatan ve her şeyin bir sebebi olduğunu anlatan psikolojik bir kitaptı.
128 syf.
·Beğendi·10/10
Roman, ana karakterin ağzından anlatılmaktadır. Yazar gözlem yeteneğini de kullanarak içsel düşüncelerin yoğunluğuna da oldukça yer vermiştir. Sekiz sene Petersburg'da yaşayan yalnız ve geç bir adam... Bir tarafta da hayal kırıklığı, çaresizlik arasında gidip gelen yalnız bir kadın... bu karakterlerin yolu kesişir ve dört gece beş gündüz zaman arasını kapsayan hikaye geçer bu eşsiz, işleyiş olarak şaşırtıcı olan kitapta. Yazar farklı bir üslupla okurlarını karşılamış Beyaz Geceler kitabıyla. Suç ve Ceza kitabında farklı bir tat almıştım. Bu işleyişte bambaşka bir kalemiyle tanıştım yazarın. İlk önce kitap konusunun karlı kış akşamlarında geçtiğini düşündüm isminden dolayı. Ama öyle değilmiş. Bu büyülü aşk, fedakarlık, acı içerikli hikayeyi mutlaka okuyun, okutun. Bir günde bitiyor. Ama final bölümü üzerine bayağı bir düşünüp, karakterleri sorgulayacaksınız.
240 syf.
Sabahattin Ali'nin klasik ama okumaya değer kitabı. Olay örgüsü gayet sürükleyiciydi. Sıkmayan ve tadında biten güzel bir kitap. Anı defteri şeklinde alıntılanan kitapları hep sevmişimdir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 28 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.