Gültekin Karakuş

Gültekin Karakuş

Yazar
9.0/10
3 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
702
Gösterim
Adı:
Gültekin Karakuş
Unvan:
Doktor, Yazar
Doğum:
1980
“İnsan” demişti, “ önce kendini dünyanın merkezinde zanneder evlat, ama sonraları o dünyanın kâinatın kuytu bir köşesinde olduğunu anlayıverir.”
Her şey birden oluverdi. “Aman!” bile diyemedim. Zaten olana kadar da olanı anlayamadım, olacağına ihtimal vermediğimden.
Hayat oyun oynamadı seninle. Sen oynadın. Kısacık ömrünü sonsuz zaman diliminde her şeyden üstün saydın ve nihai vahiliği kabullenemedin...
“... fark ettim ki geçmişi bilmeden onu özümsemeden, çoğu konu için geçerli bu, gelecek bir şey ifade etmiyor. ...
Çok güzel bir öykünün başını bilmeden sadece sonunu duymak manâsızdır. ...
Dediğim gibi, başlangıcı bilmezsen sonun bir değeri olmaz.”
“Her fikir bir tohumdur. Zihne düşmesinin üzerinden belli bir vakit geçmeli ki filizlenip olgunlaşabilsin,” deyişi aklıma geliyordu. Öyleyse benim de kitapları yavaş yavaş, sindire sindire okumam icap ediyordu. Ama öyle çok kitap ve öyle az zaman vardı ki mümkün değildi.
“Bir kitabı görmeden, ona sadece dokunarak ve onu sadece hissederek okumaya ne dersin? Kalbinle okumaya... Parmaklarını harflerin üzerinde gezdirerek, gözlerine hacet kalmadan da okuyabilirsin. Körler için hazırlanmış kabartmalı alfabeler var. Görsen hayret edersin. Okuma isteğinin karşısında hiçbir şey duramaz! Hiçbir şey duramaz...”
Öncelikle kitabın yeteri kadar ilgi görmediğini ve bilinmediğini düşünüyorum.Bunun sebebini tam olarak bilmiyorum ama kesinlikle konusu ve ilerleyişiyle daha fazlasını hakediyor.

Başlangıçta kitap sizi küçük bir sürpriz ile karşılıyor ve aslında bu sadece bir başlangıç.Genel olarak kitabı okurken şaşırdığım kısımların az olduğunu söyleyemem. Kitabın sonlarına yaklaştığınızda daha devam etmeli diyebilirsiniz ama olayların sonuca doğru ilerleme kısmını göz önüne alırsak kitap yine de tatmin edici bir şekilde bitiyor.

Kitabı okuduktan sonra Gültekin Karakuş ile kitap hakkında yapılan söyleşiyi de okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gültekin Karakuş
Unvan:
Doktor, Yazar
Doğum:
1980

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.