Hayati Sır

Hayati Sır

4.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
328
Gösterim
Adı:
Hayati Sır
Unvan:
Yazar
"Cennet sessizliktir! Sükunet! Beyaz bir güvercinin kanat sesi! Huzur ve mutluluktur... Rabbimize yakınlıktır... Cennet!
Hayati Sır
Sayfa 11 - Hayykitap
"Cennet bir haldir... İnsanın... Rabbiyle bir halidir... Bilmezsin sen! Cennetten neden düşürüldüğünü! İşlediğin günahın önemini! Sana verilen emanete neden ihanet ettiğini! Tam bilemezsin... Tevbe etsen de bilemezsin... Senin bildiğini sandığın… Sadece görünendir... Ya bilmediğin! Günah nedir söylesene? Aşk nedir? Tevbe nedir? Ah bilmezsin... Söylesene! Cennet nedir ki? "
Hayati Sır
Sayfa 38 - Hayykitap
Biterken.. Ormanlar.. Agaçlar.. Bitkiler.. Kuşlar.. Yeryüzü biterken.. Gökyüzü ağlarken.. Sizler o küçücük ekranların içine hapsolmuşken.. Kalem Yemin eder!.. Satır satır yazdıklarına yemin olsun ki Her Ağacın.. Her Çiçeğin.. Her çocuğun hesabı sorulacak! Bir gün gelecek.. Sorulacaktır..
Tahmin ettiğiniz üzere Hayati Sır bir müstear ad. Kitabı aldığımda çok heyecanlanmış ve diğer kitaplarını da almayı düşünmüştüm. fakat okudukça bu fikrim değişti. insanların merakını celbedecek 'Sır' lı bir isim ve şiirsel bir dil tekrarlar yüzünden çok sıkıcı bir hale getirmiş kitabı ve anlatımı karmaşıklaştırmış..Karmaşıklık içinden seçilen üç beş kelime ve cümle var totalde yada ben o kadarını seçebildim desem daha doğru olur sanırım.''istanbul mehdiyet şehri'' '' şeytanın hızı yavaşlatılmalı'' '' şeytan teknolojik aletlerle ve radyasyon ile bizi kuşattı'' '' kelimelerde gizli mehdiyet'' '' insan kalemdir'' '' anne Rahimiyetin tecellisidir'' '' Bir'' gibi..
popüler mehdiyet söylemlerinden fazlasını umanlar benim gibi hayal kırıklığına uğrayabilir..ama meraklısına ve ben anlarım diyene ''buyrun'' deriz.
Kitabı hiç begenmedim. Kitapta çok fazla devrik cümle vardı bu da kitabın anlatımını çok bozmuş ben anlamakta zorlandım ve çok sıkıldım. Bir de aynı kelimeleri ve cümleleri yazar çok fazla kullanmış bu da anlatımı epeyce bozmuş ben kendi şahsi fikrime göre okumanızı tavsiye etmiyorum arkadaşlar...

Yazarın biyografisi

Adı:
Hayati Sır
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.