Hikmet Zeyveli

Hikmet Zeyveli

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
1
Beğeni
·
29
Gösterim
Ebrehe'nin Kâbe'ye saldıracağı sırada, ordusunda baş gösteren salgın bir hastalık ortalığı kasıp kavurmuş olmalıdır. (Bu zamanlama hiç şüphesiz Allah'ın bâhir bir mucizesidir.) Bu hastalığın orduya sirâyeti ve kuluçka dönemi, günler hatta haftalar önce olmalıdır. Ebrehe ve ordusunun bir miktar bakiyesi "vücutlarından parçalar döküle döküle" memleketlerine dönerlerken Mekke'nin taşlık arazisinde geriye kalan cesetler yırtıcı çöl kuşları tarafından günlerce didiklenmiş olmalıdır. Böyle bir manzara Mekkeliler için unutulmaz bir hatıra olmuş ve o yıl "Fil yılı" olarak tarih başlangıcı yapılmıştır.
İngiliz Astrofizikçi Sir James Jeans'e göre:
"Bilinenler'in sayısı aritmetik bir dizi şeklinde (1,2,3,4..) artarken, 'bilinmeyenler' kübik bir dizi şeklinde (1,8,27,64..) artmaktadır ve her yeni keşif, arkasında karanlık bir meçhuller uçurumunu beraberinde getirmektedir".
Hıristiyanlara Göre:
İsa Tanrıdır. Tüm Hristiyanlık inancının esası budur. Eğer İsa Tanrı değilse Hristiyanlık parçalanır gider. Hıristiyanlığı ayakta tutan kuvvet İsa'nın Tanrı olduğu inancıdır. Bir Hristiyan İsa'nın Tanrı olduğunu nasıl söyleyebilir? Gerçek şudur ki, Tanrı bu inanca yeterli ispatı vermiştir. İsa'nın yaşadığı hayat, ileri sürdüğü iddialar, işlediği mucizeler, Onun gerçek Tanrı olduğunu yetki ile gösterir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.