İlhami Emin

İlhami Emin

YazarÇevirmen
9.0/10
1 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
40
Gösterim
şu adem dedikleri
el ayakla baş değil
adem manaya derler
surat ile kaşa değil
İlhami Emin
Sayfa 179 - Tekin Yayınevi
Gah alim oldum gah cahil derviş eğri otur doğru söyle dediler az söyle uz söyle çok söz baş ağrıtır dediler yirmibeşbin yuva gezdim ve seyrettim bilürsen eyüdür bundan eyü seyr olmaz ve yukarusun bilür isen bilmezsen bildiğin olmaz derviş aferin dediler şirin hikayet eyledin amma sözlerin düşün müdür ya hayalin midir ya sayıklar mısın dediler ben alim değilim ilim bilem veli değilim kerametim ola karpuz gibi eğri büğrü bir söz düzüp erenler meydanına kodum gördüğüm menzillerden nişan verdim anlayana bir kitap sözdür anlamayana bin söz dahi desen faidesi yoktur
İlhami Emin
Sayfa 94 - Tekin Yayınevi
243 syf.
·3 günde·5/10
Üzgünüm ama İvo Andriç i hiç sevmedim ..melankolik ,yanlız,anlayamadığım yazarlar kervanına kattigim bir adam oldu benim için ..kitap üç hikayeden oluşuyor ..ben hikaye okuyamiyorum sanki hep yarım bırakılmış gibi geliyor bana ..ırgat siman, jepa köprüsü, Anika yaşarken ..bu hikayelerden beni etkileyen biri var mi ? Hayır
Andric in yanlizlik dünyası ve sürgün notlarını okurken bir an önce bitsin diye baya zorladim kendimi çok sıkıldım yazarın yanlizligindan ben.yoruldum..
Bu sebeple "kafka"da okuyamiyorum ben bu iç dünyalar beni geriyor.."drina köprüsünü okumayı çok istemiştim ama bir süre daha ertelemeye.karar verdim bu tecrübeden sonra ..
Bir turlu birbirimize birşey efade edemedik İvo yla ..
Sız yinede okuyun koskocaman nobel ödülü almış kitap ,belki benim eksigimden kaynaklı bir sekteye ugramasin..sevdiğiniz yerleri benimle de paylasirsaniz tekrar bir göz atarım ..
Sevgiyle kalın. ..
243 syf.
·3 günde·7/10
Doğrusu yazarın öyküleri beni derinden etkilemedi öyle. Üslubunu da pek sevebilmiş değilim, ama o melankolik oluşu ve karakterlerine de bunu yansıtması tüylerimi ürpertti. Özellikle yalnızlığından bahsederken çok kötü oldum. Her harfini alıntı olarak paylaşmak istedim, ama olmadı tabi.

Yazarın biyografisi

Adı:
İlhami Emin
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.