İpek Söylemez

İpek Söylemez

Çevirmen
8.4/10
41 Kişi
·
Okunma
·
0
Beğeni
·
12
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
94 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Karbon Kitaplar yayınevinin çıkarmış olduğu Tolstoy' un yazmış olduğu İtiraflarım kitabıyla geldim.. İlk olarak bu yayınevinin baskısını, kapak fotoğrafını beğendiğimi söylerek başlayım. Kitap yorumuma geçecek olursak Tolstoy' un eserlerinden daha önce ortaokul veya lise cağlarımda okuduğumu hatırlıyorum. Tabi ki aklımda hiçbir şey kalmamış. Tekrar yazara dönüşüm için uygun bir kitap olduğunu düşündüm. Tolstoy' un hayatı anlamaya yönelik sorularını barındırıyor. Kısacık 84 sayfa bir eser. Kolaylıkla okunuyor ve akılda kalıcı nitelikle. Beğenerek okudum, tekrar okuyabileceğim kitaplardan oldu hatta. Sizlere de tavsiye ediyorum..
76 syf.
·15 günde·7/10
Anton Çehov dan güzel bir sahne eseri. kitapta yazarlık ve ünlü olma isteği işleniyor, yetenek doğuştanmıdır yoksa sonradanda oluşabilirmi bu tartışılıyordu. Martı gibi özgür olmak isteyen bir genç kız aynı zamanda ünlü bir aktris olmak istiyor. kitap biraz karışıktı. karakterler, isimleri vs biraz kafa karıştırıcıydı hele son sayfalarını anlamakta güçlük çektim ama ona rağmen çok güzel sözler vardı içinde.Güzeldi
94 syf.
·2 günde·10/10
Hayatın anlamını sorgulayan herkesin aklına gelebilecek bütün soruları kendine soran ve farklı cevapların peşinden tek tek giderek ve yaşayarak her yolu deneyen Tolstoy insana bir kez daha bu dünyaya neden geldiğini, ne yapması gerektiğini ve en sonunda ne olacağını çok derinden sorgulatıyor. Bunu yaparken çok akıcı bir dil kullanan Tolstoy aynı zamanda okurken umarım sonunda bulmuştur da ben de öğrenirim diye bir çırpıda bitireceği bir kitapla baş başa bırakıyor insanı. İşin içinden çıkabilen henüz olmamış sanırım; Schopenhauer, Buda, Süleyman, Tolstoy ve daha niceleri...
76 syf.
·Puan vermedi
Çabaladığında ve gayret gösteriğinde başaramayacağın bir hedef yok bunun için biraz istek ve ilgi yeterli sonunda ulaşmak istediğin o ışığa ulaşacaksın.Kendi hayallerinin peşinden koş asla pes etme.
94 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Tolstoy, mükemmel bir yazar olduğunu okuduğum her kitabında bana bir kez daha ispatlıyor. Bu kitabında da sanki onun bir dostuymuşum gibi bana içini döktü. Tolstoy'u tanımak adına güzel bir eser olduğunu düşünüyorum.