Jamie McGuire

Jamie McGuire

Yazar
7.4/10
762 Kişi
·
2.364
Okunma
·
105
Beğeni
·
5.930
Gösterim
Adı:
Jamie McGuire
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tulsa, Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 6 Kasım 1978
Jamie McGuire Oklahoma’nın Tulsa şehrinde doğmuş ve annesi Brenda Blackwell tarafından yetiştirilmiştir. 1997′de liseden mezun olduktan sonra, Önce Northern Oklahoma kolejine ve Central Oklahoma Üniversitesine gitmiş ve Autry Teknoloji Merkezinden Radyografi diploması almıştır.

Şu anda, gerçek bir kovboy olan kocası Jeff ve üç çocuğu ile birlikte Enid, Oklahoma’da yaşamaktadır. 12 hektarlık arazilerini, dört at, dört köpek ve kedileri Rooster ile paylaşmaktalar.
"Hayat senin hayatın."
Bunlar basit ve gereğinden fazla kullanılan sözcüklerdi ama gerçek söz konusu olduğunda bu hep böyleydi.
- Çünkü sen buna değersin.
+ Bunun L’Oreal’in bir sözü olduğunu sanıyordum.
Jamie McGuire
Sayfa 193 - Yabancı Yayınları
“Hayatımdaki kargaşadan çıkarılacak bir ders varsa o da cehaletin mutluluk getirdiğiydi.”
Jamie McGuire
Sayfa 212 - Yabancı Yayınları
Artık yaşayan ölüler dünyayı ele geçirdiklerine göre Ulusal Silah Vakfı üyelerinin diğerlerinden iyi bir durumda olduklarını düşünüyordum.
Jamie McGuire
Sayfa 120 - Yabancı
Bir şey söylemesine gerek yoktu, hissettiği ihanet duygusu, yazın öğle güneşi altındaki asfalt bir yoldan yükselen sıcak hava gibi etrafa yayılıyordu.
Jamie McGuire
Sayfa 224 - Yabancı
Bu, ölmesinden daha kötüydü. Ona ait tüm düşüncelerim lime lime edilmişti. Benim için artık Tanrı değildi, yalnızca hata yapmış ahlaksız bir adamdı.
Bir sapık ya da bir mucize olmasına aldırmıyordum. Her an benim yanımda beni izleyebilecek olması sırtımdan aşağı sevinç dalgaları yolluyordu.
424 syf.
·5/10
İyi kız ve kötü oğlanın hikayesiymiş. Bu kızın neresi iyi ki? Geçmişini geride bırakmış falan filan ve geçmişine dönmemek için çocukça hareket ediyor. Baş karakter olan kızı sevmedim yani. Erkek de her kızın aşık olduğu ama baş karekterimiz Abyy'e ilk görüşte aşık olup bir kız için 180 değişen tiplerden.

Klasikleşmiş bir hikayeden başka bir şey değildi. Bu kitabı okumayı çok uzun süredir bekliyordum(belkide bu yüzden beğenmedim) ve büyük bir hüsrana uğradım. Olay akışı güzeldi, okurken eğlendim ama yinede aşk kitabı deyince iyi kız ve kötü oğlan olayının anlaşılması, zaten aynı türde çok kitap olmasına rağmen yazarların hala bu yönde kitaplar yazmasını anlam veremiyorum. Çok bir şey beklemeyin kitaptan derim.
328 syf.
·8 günde·8/10
Şu anda “New York Times Bestseller “ de olsaydı patlamış popüler bir kitap olurdu eminim ki. Çünkü vampir serilerinden çok çok daha iyi kurgulu bir seri.

İlahi olaylar ve kehanetler ancak bu kadar fantastiğe uyarlanabilirdi.Kudüste kutsal kabirin içinde doğum nedir abi?
Kulağa çok çılgınca gelebilir, okudukça kendinizi o ekşına kaptırıyorsunuz.

Serinin ilk kitabı Araf benim favorim oldu, genelde seri kitapların ikincileri beni pek sarmıyor ama su gibi kolay ve akıcı okudum diyebilirim. Tavsiye ederim vakit geçirme oyalanma kitabı olarak güzel... Günaydın, güzel bir gün olsun....
https://i.hizliresim.com/r5YlPm.jpg
376 syf.
·8/10
Yaşayan ölüler dünyayı ele geçirdi. Zombiler artık bir filmde değil gerçektirler. Sağ kalan ısırılmamış bir avuç insan dünyada kalan tek güvenli yere, kızıl tepe çiftliğine gitmeye çalışmaktadırlar. Bu çıldırmış dünyada varabilecekleri meçhul olsa da tek umutları orasıdır. Aslında ben korku romanlarını sevmem. Mantıklı gerilim evet ama saçma sapan korku hayır. Oysa bu romanı çok sevdim. Kurgusu o kadar gerçekti ki bitirdikten sonra şöyle bi çevreme baktım. Kıyamet günü senaryolarını ve korkuyu seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.
368 syf.
·Beğendi·8/10
Yine çok iyi yine çok eğlenceli yine oldukça sürükleyiciydi. Seri kesinlikle aşık olunası nitelikte bol bol romantizm içeriyor Maddox erkeklerine aşık oluyorsunuz kaçarı yok karakterlerin karizmaları bitilesi romantik roman tutkunları için bire bir :)
504 syf.
·Beğendi·7/10
Jamie Mcguire'ın Providence üçlemesinin ilki idi ve konu ve üslup olarak yine alıp götürdü diğer kitapları gibi ve yine oldukça iddialı idi ve yine oldukça sevilesi idi. Bu kadın romantik kitapların öncüsü niteliğinde :)
376 syf.
·4 günde·8/10
Daha önce yazar hakkında düşüncelerimi beyan etmiş olduğum halde kitabı yorumlamak istedim. Aslında bir yandan şaşırtıcı derecede iyiydi. Çünkü yazarın fantastik kitaplarını diğerleri kadar iyi yazamadığını düşünüyorum. Hele ki zombiler gibi fazla zorlama bir konuda bir çok mantık hatası ve tutarsızlık olacağını düşünürdüm. Fantastik, türü gereği gerçek dışı olsa da zombiler bana hep daha bir çocukça, daha bir gerçek dışı ve mantıksız gelmiştir. Yazar yine de bir şekilde iyi bir kurgu oturtmuş.
https://expectokitabum.blogspot.com.tr/...cguire.html#comments
504 syf.
·Puan vermedi
Jamie McGuire'nin "Araf" kitabını bir süre önce okumuştum. Genelde yazar arkadaşlarımın yazmış olduğu kitaplara yorum yazdığım için, bu güzel kitaba yorum yazmayı düşünmemiştim. kitap sayfalarını gezinirken birbirinden güzel yorumları görünce bir kaç cümle de ben içimden gelenleri dökeyim dedim. Tür olarak genelde hemen her kitabı okumaya özen gösteririm. Ama favorilerim hep romantik-duygusal ve polisiye türleri olmuştur. "Araf" zevkime hitap eden gerçekten beğenerek okuduğum bir kitap oldu.
Romanın ana kahramanı Nina babasının cenazesinin olduğu gün tesadüfen Jared ile karşılaşır. Jared yakışıklı ve sıradan bir genç gibi görünmesine rağmen, aslında yarı melek yarı insandır. Tesadüfen Nina'nın hayatına dahil olmuş gibi görünse de, sanki koruyucu meleği gibi her ihtiyaç duyduğu anda genç kızın yanında olmaktadır. Aşk büyülü kollarıyla ikisini birden sarmaya başladığında, roman da gerçekten tadına doyulmaz bir noktaya ulaşıyor. Ne yazık ki aşkları pembe bulutların üzerinde gezinmek gibi olmuyor. Her şeyden önce Nina'nın annesi karşı çıkıyor bu iki gencin birlikte olmasına. Sonra Nina'ya aşık olan Ryan'ın da çok hoşnut olmadığını görüyoruz bu durumdan. Her şeye rağmen yüreklerinde filizlenen aşklarına sımsıkı tutunuyor Nina ile Jared. Kitabı okurken " ah keşke benim de bir koruyucu meleğim" olsaydı diyorsunuz ister istemez. Ama bırakın romanlar da kalsın bu melekler. Neden derseniz iyiliğin yanın da her zaman kötülük de bulunduğundan, doğaüstü muhteşem özelliklerin karşısına muhteşem kötü doğa üstüler de çıkınca iyi ki her şey romanda geçiyor diyorsunuz.
Kısaca size tanıtmaya çalıştığım ve özetlediğim Araf, bir solukta okunan muhteşem bir roman. 3 seri halinde düşünülen romanın ilk halkası Araf'ı okuyunca hemen diğerlerini de okumak için heyecanlı bir bekleyişin içine giriyorsunuz. Bilmem ilginizi çekti mi? ama benim fazlasıyla çekmişti. İlgilenen arkadaşlarıma tavsiye edeceğim güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim.
147 syf.
·5/10
İlk iki kitabını okuduğum için seriyi bitirmek istedim açıkçası ancak olmasa da olurmuş. İki sayfada bir falan birbirlerini ne kadar sevdiklerinden kaybetme korkularından bahsedip durdular ne olay vardı ne adamakıllı betimleme ne bir mizah ne de anlatmak istediği bir şey diye düşünüyorum
472 syf.
·Beğendi·9/10
Seriyi ve yazarı bilenler için methiyeye gerek yoktur lakin bilmeyenler için söylemeliyim ki şahane bir yazardır McGuire yazarın hayal gücü romanslarda fevkaladedir ben romanı beğendim akabinde de bir hayli eğlendim.
328 syf.
·Beğendi·7/10
Providence serisinin üçüncü ve son kitabı yine musmutlu bir sonla bitti.Tadı damağım da kaldı diyebilirim.Yazar seriyi uzatmamış bu da çok iyi olmuş.Çok güzeldi.Tek kelimeyle harika bir fantastik aşk serisiydi yazarın müdavimi olarak tavsiyemdir tüm seri. :)

Yazarın biyografisi

Adı:
Jamie McGuire
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Tulsa, Oklahoma, Amerika Birleşik Devletleri, 6 Kasım 1978
Jamie McGuire Oklahoma’nın Tulsa şehrinde doğmuş ve annesi Brenda Blackwell tarafından yetiştirilmiştir. 1997′de liseden mezun olduktan sonra, Önce Northern Oklahoma kolejine ve Central Oklahoma Üniversitesine gitmiş ve Autry Teknoloji Merkezinden Radyografi diploması almıştır.

Şu anda, gerçek bir kovboy olan kocası Jeff ve üç çocuğu ile birlikte Enid, Oklahoma’da yaşamaktadır. 12 hektarlık arazilerini, dört at, dört köpek ve kedileri Rooster ile paylaşmaktalar.

Yazar istatistikleri

  • 105 okur beğendi.
  • 2.364 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 830 okur okuyacak.
  • 20 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları